Promocja SysWatch Personal za darmo
#1
Całkiem ciekawy soft Grin
Cytat: SysWatch Personal for Microsoft® Security Essentials
SafenSoft SysWatch Personal protects your computer proactively by controlling how applications behave. It keeps your whole system in a “known-good” state, preventing hacker attacks and malicious software from activating. Because SysWatch Personal does not need to identify individual threats in order to block them, it doesn’t need all those signature updates required by traditional security software to provide reliable protection.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Licka na rok.
Odpowiedz
#2
Chyba się skuszę na ten soft. Kiedyś czytałem o nim bardzo dobre opinie. Dzięki za info.
Odpowiedz
#3
Dzięki za promo Smile
Odpowiedz
#4
Wygląda ciekawie...klucz już mam i zobaczymy, co dalej Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Panowie a czy warto to instalować mając outpost security suite pro 7.5 +avast 6 + SpyShelter personal free ????.
Odpowiedz
#6
Na pewno warto z jednego powodu...żeby zobaczyć co oferuje, jak działa i poznać coś nowego. Czy będzie przydatny...sam nie wiem Smile
--------------------
kurde...ale się dopiero teraz połapałem Grin
Pamięta ktoś tego nosorożca? Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No właśnie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
wbudowany antyvirek f-prot wersja z nosorożcem bardziej mi się podobała i była dostępna też bez antyvirusa
Odpowiedz
#8
Jezuuu, przeklęty Safe''n''Sec wrócił!!
ichito napisał(a):Pamięta ktoś tego nosorożca?

Kiedyś w PC Formacie była promocja na tę aplikację (na pół roku).
Strasznie zabugowana, niewygodna w obsłudze i niestabilna aplikacja - ja miałem bluescreeny podczas testowania S''n''S za pomocą Comodo Leak Test.

Safe''n''Sec zniszczył mi dzieciństwo Sad
Odpowiedz
#9
Cytat: SysWatch Personal for Microsoft® Security Essentials


A z innymi AV działa?Można go stosować z innym hipsem jak np.commodo?Chyba go przetestuje.Szczególnie ciekawe wydaje się to:

Cytat: For every application, the entire activity history and “shadow” copies of changed or deleted files can be created to provide the ability to roll back unwanted changes.


Czyli jak się pomylimy(Co zdarza się nawet bardzo mądremu użytkownikowi hipsa) to możemy to cofnąć.Wygląda fajnie.
Odpowiedz
#10
A jak ten Rosjanin ma się do innego swojego ziomala tj.do outpost security suite pro 7.5.1 czy obydwa będą ze sobą współpracować czy raczej nie za bardzo? Beer
Odpowiedz
#11
No cóż...mnie nie było dane potestować program. Instalacja trwała trochę długo, ale w końcu się udało...i na tym właściwie koniec. programu nijak nie udało się uruchomić - to znaczy owszem menadżer procesów pokazał prawidłowo dodane do autostartu dwa komponenty SW i podczas uruchamiania SW te same sie pokazywały, ale potem po kilkunastu sekundach samoczynnie się wyłączały.
Nie pomogły 3 restarty - to samo.
Same procesy nie są zasobożerne...bałem się pamiętając Safe''n''Sec , że będzie jakaś tragedia, a tu bardzo przyzwoicie...oczywiście w takim stanie, jaki mogłem zaobserwować - obydwa procesy (w tym również interfejs, który się nie wyświetlał) to ok. 17 MB pamięci RAM i niecałe 11 pliku wymiany, śladowe zużycie CPU.
Ciekawe rzeczy jeszcze zaobserwowałem po instalacji SW...nagle system chciał się zaktualizować i było to aż 14 poprawek, przy czym żadna się nie zainstalowała.
Druga rzecz - na dysku C poza katalogami pojawił się plik, który zajmował aż ok. 4,5 giga...zniknął po usunięciu SW, więc był to prawdopodobnie ten tzw. profil systemu, który SW tworzy...sprawdzcie, czy macie też coś takiego.
Odnośnie samego SysWatch...w pliku pomocy ze strony programu są ciekawe fragmenty...wynika z nich, że program ma swoją piaskownicę
Cytat: Unknown applications(applications that are not included in theSystem Profile) may be launched and
activated only in a secure environment (sandbox), during thecurrent operating system session, and only
if theapplication is launched bytheauthorized userofthesystem
. (podkreślenie moje) Only theauthorizedusermay
determine whether to add a new application to the System Profile as a trusted application, launching it in
Install Mode.

Trusted applications that are potentially dangerous (web browsers, instant messengers, and P2P clients,
for example),can belaunched inasandbox.Tolaunch potentiallydangerousapplications with
restrictions, the Execution Conditions can be changed in the Application Properties window.
When theuser attempts to launch a newapplication, SafenSoft SysWatch issues a notification that the
application is unknown and offers the following options:
· Execute Application.The application is launched in a secure environment (sanbox) and allowed
to load additional executable modules not present in the system profile.If the application is
malicious, it will still be allowed to execute, even to install additional components into the
operating system. But when the system is restarted, the malware will be unable to execute as it is
not present in the System Profile, thus preventing any damage or the transmission of infective
code.
· Run in Install Mode.In this case, SafenSoft SysWatchregisters all the new components installed
by the application in the System Profile. The application and its components are granted rights
to start in future.
· Block Application.

Poza tym doszukałem się też takiej informacji odnośnie chronionych obszarów systemu i predefiniowanych reguł dla wykrytych aplikacji
Cytat: The Common Rules tab in theApplication control policywindow contains information about thegeneral
rules
imposed onall applications whenresource (files, folder, systemregistry, etc.)ordeviceaccess is
detected. These rules are grouped into following categories:
· File system
· System registry
· Network
· Process privileges
· Devices
· Interprocess interaction
A default set of rules is included with the program, developed bySafenSoft SysWatch''s experts as a result
of analyzing malicious code behavior.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Podejście drugie na innej maszynie (również XP SP3)...instalacja szybka i bezbolesna, żadnych dziwnych aktualizacji przy tym...SW przyjął ładnie kod i działał bardzo sympatycznie i lekko. W sumie to jestem pod wrażeniem jego możliwości...taki trochę BufferZone, ale jakby bardziej rozbudowany.
Tylko jeden problem...dlaczego ładnie to on się zachowywał na kompie, gdzie nie będzie pracował?None
Dla zainteresowanych...trochę na temat wskazówek i konfiguracji SysWatch

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Tak jeszcze dla porządku czy ten program występuje aktualnie po polsku bo o ile pamiętam starszą wersje sprzed 2lat to była.
Odpowiedz
#14
TASMAN napisał(a):czy ten program występuje aktualnie po polsku


Nie, ale pracuję na spolszczeniem Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Nie rozumiem na jakiej zasadzie działa ten program uruchamiam np. dnstester.exe i pojawia się okno, uruchamiam jako limitowany i plik się nie uruchamia. Włączam inny plik CLT i okno SYSa w ogóle się nie pojawia. O co tu chodzi Wall
Odpowiedz
#16
Jeśli ktoś się jeszcze nie załapał na promocję. To jest mi niezmiernie miło poinformować, że jest ona nadal aktualnaSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Tak...jest aktualna, a sam program zyskuje po dłuższym poznaniu Smile
Odniosłem wrażenie, że w przeciwieństwie do BufferZone aplikacje uruchamiane w piaskownicy SW nie pracują widocznie wolniej...wszystko jest tak, jakby działało bez żadnych ograniczeń. Poza tym przydatny jest również moduł AV działający na silniku F-prota, który razem z HIPSem kontroluje zasoby systemu, wszystkich dysków, wybranego folderu - rzecz jest do ustawienia.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Kiedys bardzo zwalnial kompa, a teraz? Probowal ktos? Mowie o wersji bez AV.
Odpowiedz
#19
Nie ma wersji bez AVNone To, co jest na stronie producenta czyli SysWatch Personal ma wbudowany silnik AV...innej - uboższej -wersji nie ma.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Ale silnik AV da sie wylaczyc?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości