Czy to wirus?
#1
Na virustotal Comodo wykrywa zagrożenie, na komputerze program mozna uruchomic bez problemu, Defense+ zna go jako bezpieczną aplikacje. Jak to jest?Grin
Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników
Odpowiedz
#2
21 skanerów raczej się nie myli wykrywając w nim zagrożenie
Odpowiedz
#3
zord napisał(a):21 skanerów raczej się nie myli wykrywając w nim zagrożenie

W takim razie dlaczego Comodo pozwala go bez problemu uruchamiac (nawet nie włącza piaskownicy)?
Odpowiedz
#4
raczej wirus!!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
No nie wiem. U mnie po wypakowaniu Comodo zaraz go usuwa. Więc dlaczego u ciebie można go uruchomić ?
Odpowiedz
#6
Chmura Comodo zakwalifikowała go jako bezpieczny :-(
Odpowiedz
#7
alex1155 napisał(a):Chmura Comodo zakwalifikowała go jako bezpieczny :-(


Nawet po wyłączeniu skanerai skanowaniu na żądanie Comodo go usunął. Więc sprawdź jeszcze raz.
Odpowiedz
#8
Ciągle nic i nie dotyczy to tylko tego pliku .
Po sprawdzeniu przez defense + reputacji ,plik nie jest wykrywany i mozna go bez problemu uruchomić.
Odpowiedz
#9
Przed chwilą sprawdzałem i u mnie po skanie w chmurze jest jako "podejrzany".
Odpowiedz
#10
Comodo wyświetla:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
alex1155 napisał(a):Ciągle nic i nie dotyczy to tylko tego pliku .
Po sprawdzeniu przez defense + reputacji ,plik nie jest wykrywany i mozna go bez problemu uruchomić.



Więc skasuj zawartość D+
Zaufane pliki i Nierozpoznane pliki
Zaktualizuj program, a także sprawdź czy nie ma nowej wersji, jeśli jest to zaktualizuj.
Odpowiedz
#12
a tu wyjaśnienie dla czego jest wykrywany

Cytat: Is protected with Themida in order to prevent the sample from being reverse-engineered. Themida protection can potentially be used by a threat to complicate the manual threat analysis (e.g. the sample would not run under the Virtual Machine).
Odpowiedz
#13
rafikrafiki napisał(a):
alex1155 napisał(a):Ciągle nic i nie dotyczy to tylko tego pliku .
Po sprawdzeniu przez defense + reputacji ,plik nie jest wykrywany i mozna go bez problemu uruchomić.



Więc skasuj zawartość D+
Zaufane pliki i Nierozpoznane pliki
Zaktualizuj program, a także sprawdź czy nie ma nowej wersji, jeśli jest to zaktualizuj.
Pomogło usuniecie "zaufanych plikow" defense +. Skąd taki bład w Comodo? Pozwolił wczesniej na uruchomienie tego pliku.
Odpowiedz
#14
To Ty coś musiałeś naknocić. U mnie jak u innych. Nawet na virustotal skaner Comodo go wykrywa.
Odpowiedz
#15
e5200OC napisał(a):To Ty coś musiałeś naknocić. U mnie jak u innych. Nawet na virustotal skaner Comodo go wykrywa.

Dałem pliki do sprawdzenia w chmurzeGrin (jak w spoilerze wyzej)
Odpowiedz
#16
Polecam też w zakładce "Więcej" wybranie opcji "wyszukaj aktualizacje"

Co do tego pliku to może przez przypadek dodałeś go do zaufanych ?
Odpowiedz
#17
rafikrafiki napisał(a):Polecam też w zakładce "Więcej" wybranie opcji "wyszukaj aktualizacje"

Co do tego pliku to może przez przypadek dodałeś go do zaufanych ?

Mam zaktualizowany. problem polega na tym,ze plik ten byl czescia paczki z malwares i virussign , jaka posiadam do testow skanera na zadanie. Eset Online Scanner nawykrywał w tej paczce grubo ponad sto wirusow , a Comodo 0. Stad polecono mi , by sprawdzic reputacje plikow w chmurze. Ten plik i jeszcze jeden zostaly uznane za bezpieczne, a reszta jest nieznana. Załozyłem temat, bo zauwazylem, ze Comodo oba "bezpieczne" pliki wykrywa na virustotalGrin
Odpowiedz
#18
Jeśli chcesz się bawić ze złośliwym oprogramowaniem to polecam to robić na VM.Smile
Odpowiedz
#19
[quote="e5200OC"] Jeśli chcesz się bawić ze złośliwym oprogramowaniem to polecam to robić na VM.Wink
Odpowiedz
#20
Ja raczej nie polecam odpalania aplikacji z paczek testowych na macierzystym systemie. Jedynie można je skanować. A co do odpalania tych plików to radzę skorzystać z powyższej porady.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości