Czy Windows 8 będzie miał nowe logo?
#1
Wraz z nowymi okienkami Microsoft zrywa również z dotychczasowym logo Windows. Zobacz jak się prezentuje nowy logotyp Windows 8... o ile jest autentyczny.

Logo Windows znane jako flaga z czterema kolorami towarzyszy nam od 1990 roku, gdy na rynku zadebiutował system Windows 3.0. Wraz z Windows XP Microsoft mocno odświeżył oficjalne logo. Teraz, po kolejnych dziesięciu latach czeka nas kolejna, drastyczna zmiana.

Serwis PCBeta.com ujawnił nowe logo okienek, które zadebiutuje wraz z Windows 8 Consumer Preview. Możecie je zobaczyć poniżej. Jak nie trudno zauważyć, stało się ono bardziej kanciaste (podobnie jak elementy interfejsu samego systemu) oraz jest jednolitej barwy.

Ponadto to samo logo podobno będziezdobić przycisk menu Start (ten fizyczny) na urządzeniach z nowymi okienkami. Możecie go zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Nowe logo Windows 8:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wygląd fizycznego przycisku na nowych urządzeniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło: Komputer Świat

Czyżby Microsoft szykował rewolucję taką jaką był Windows 95 ? Nowe logo to drugi ( po utracie przycisku start ) sygnał tej rewolucji Smile
Odpowiedz
#2
Niestety ale logo się nie ładuje.
Odpowiedz
#3
Teraz powinno być dobrze.
Odpowiedz
#4
To jest skopiowane z:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Piękne Smile


Dodano: 13 lut 2012, 20:45

Byłeś pierwszy Sad
Odpowiedz
#5
Mi się nie podoba, kto to wymyślił? Prawie jak logo oknoplastu ;p . Coś mi się wydaje że tam w ms na samej górze ktoś się nieźle naćpał, powoli zastanawiam się czy w8 będzie można w pełni wykorzystać nie posiadając wypasionego ekranu dotykowego...; /
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
Ja poczekałbym jeszcze na oficjalne info od MS Smile
Odpowiedz
#7
Jeżeli to będzie oficjalne to IMO średnio to wygląda i średnio będzie na tabletach / telefonach.
Wygląda tandetnie... sam mam smartfona z WP7 i tam "standardowe" logo bardzo ładnie pasuje Smile
Odpowiedz
#8
bardok206 napisał(a):Mi się nie podoba, kto to wymyślił? Prawie jak logo oknoplastu ;p . Coś mi się wydaje że tam w ms na samej górze ktoś się nieźle naćpał, powoli zastanawiam się czy w8 będzie można w pełni wykorzystać nie posiadając wypasionego ekranu dotykowego...; /


Nie będzie Smile
Odpowiedz
#9
Przecież było już, że to fakeLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
Ale logo o podobnym wyglądzie może zostać wprowadzone oficjalnie, bo pewnie będzie nawiązywało do kafelków...
Coraz mniej mi się podoba ten nowy Windows...
Odpowiedz
#11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#12
Windows 8 ma nowe logo - Oficjalnie. Goodbye Windows Flag
Dzisiaj na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Microsoft ogłosiłnowe logo systemu Windows, która będzie używane dla nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoftu Windows 8.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
slawektor napisał(a):Windows 8 ma nowe logo - Oficjalnie. Goodbye Windows Flag
Dzisiaj na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Microsoft ogłosiłnowe logo systemu Windows, która będzie używane dla nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoftu Windows 8.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ładniejsze niż to fake Smile
Odpowiedz
#14
Cytat: To jest uczucie, kiedy mieliśmy Paula Scher (od słynnego agencji projektowej Pentagram) pokazał nam swoje szkice do nowego logo Windows.
To okno ... nie flaga
Paula zwróciła nam proste pytanie:
"Twoje imię jest Windows. Czemu flaga? "
Odpowiedz
#15
Do dupy jest to logo i tyle w temacie...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
It’s a window… not a flag

- dobre Grin
Same logo mi się niespecjalnie podoba, ale co prawda to prawda, wszystkim wydaje się, że logo Windowsa to flaga.
Odpowiedz
#17
lukasamd napisał(a):Same logo mi się niespecjalnie podoba, ale co prawda to prawda, wszystkim wydaje się, że logo Windowsa to flaga.

Hmm w Windows XP w prawym górnym rogu Eksploratora Windows jest właśnie logo Windows, które po wpisaniu adresu "powiewa".
Powiewająca flaga czy okno?
Odpowiedz
#18
Nawiązali do pierwowzoru.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W necie już zaczynają się naśmiewać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Mi się bardzo podoba. Minimalistycznie i zgrabnie.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#20
Ciekawe jaka będzie teraz animacja przy włączaniu się systemu. Chyba, że nie będzie wcale skoro ma byc wszystko minimalistyczne.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości