Opera a szybkie łącze.
#1
Witam.

Zmieniłem prędkośc internetu i zauważyłem, że Opera wcale nie wczystuje stron szybciej a powinna (16 x szybciej).
Grzebiąc w ustawieniach zmieniłem wczytywanie stron na "wczytaj na bieżąco", co trochę poprawiło szybkość i zatrzymałem się na ilości połączeń na karcie "sieć".

I moje pytanie. Czy zmiana tych wartości domyślnych (16 i 64) da coś w wykorzystywaniu szybkiego łącza czy nie należy ruszać tych wartości. A jeżeli zmieniać to na ile?

Sa może jakieś inne sposoby, żeby Opera wykorzystywała szybkie łącze?
Odpowiedz
#2
Nie jestem znawcą, ale zaryzykuję stwierdzenie, że w pewnym momencie wzrostu prędkości połączenia internetowego wcale nie przyśpiesza się wczytywanie stron. Przykładowo, zauważalna różnica będzie między łączem 2 Mb a 10 Mb, ale w przypadku łącza 10 Mb i 50 Mb już nie tak bardzo. Jak dla mnie to jest to spowodowane ograniczeniami języka w jakim dana strona jest pisana (ew. błędami programistycznymi), wydajnością sprzętu (tutaj: procesor, pamięć, karta graficzna) oraz - oczywiście nie w znacznym stopniu - rodzajem połączenia (lan/wlan, czyli ze względu na medium transmisyjne).

Nie napisałeś w końcu jaką masz tą prędkość Tongue A co do wartości w Operze... Spróbuj zmienić i sprawdź jak się spisuje, na pewno nic nie zepsujesz.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Zmieniłem z 512 na 8MB/s więc spodziewałem się kolosalnej różnicy. Domyślam sie, że między 10 a 50 MB nie ma różnicy ale ja chyba powinienem odczuć? Dziwnie się to zachowuje. Bo na wp.pl mam prędkośc około 30 KB/s to chyba mało. W googlach maps już pokazuje czasami około 500 kb/s. Zastanawiam się jak to optymalnie ustawić.
Odpowiedz
#4
X26 napisał(a):Zmieniłem z 512 na 8 MB /s

Wink

Swoją drogą, to po zmianie dostawcy/prędkości w moim przypadku parę "spraw" musiało się ustabilizować. W Netii zmieniłem z 1Mb na ~ ile kable dają - najpierw miałem 6Mb, po paru dniach 8Mb a aktualnie 10Mb, ale też występowały problemy, o których piszesz.

Zmieniaj ustawienia i testuj Wink i wyłącz Turbo.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Przy takim łączu to nie ograniczaj się. Ja tam zwiększyłem te wartości ile się.
Max. z serwerem dałem 64 (dziwne bo się przestawiło na 128 ostatnio).
Max. wszystkich połączeń to 128.
Wczytywanie stron na bieżąco (u mnie widać różnicę między łączem 1/0,36 Mbit a 40/10 Mbit i to kolosalną, kwesta czasami strony). Dodatkowo tam gdzie ile ramu może zużywać to też dałem max. - przy 1,7 GB wolnego to by się tylko marnowało). Ciekawą opcją jest na wszystkich przeglądarkach zresztą świetny czyściciel, który zwie się "włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie" - tak nie każdy to lubi, ale to daje pięknego kopa na stronach pełnych flesha (można ustawić indywidualnie dla stron aby była aktywna).

W internecie są jakieś poradniki na przyspieszenie Opery, tak jak każdej przeglądarki, ale zwykle związane są z utratą pewnej funkcjonalności (jeśli jej nie potrzebujemy to możemy śmiało się zastosować).
Ping masz w normie? bo on też ma znaczenie jako takie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Czyli jak ustawie 128 i 128 to nie będzie żadnej straty szybkości? Gdzieś czytałem że wtedy jest wysyłane zbyt dużo żądań do serwera i przez to dana strona chodzi wolniej. Innych opcji wolałbym nie zmieniać. Powinno chodzić to na tyle szybko, żeby nie trzeba było wyłączać flasha - zresztą to i tak kwestia kompa jak chodzi.

Ciekawy jestem dlaczego Opera domyślnie nie włączyła 128 na 128.

nikitagorbaczow napisał(a):Zmieniaj ustawienia i testuj Wink i wyłącz Turbo.


Turbo mam nie włączone - wiem jak to działa i tylko na wolnym łączu, więc muszę pogrzebać jednak w ustawieniach przeglądarki.

buri napisał(a):Ping masz w normie? bo on też ma znaczenie jako takie.


Nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić, po za tym teraz jestem w robocie dopiero później się pobawię.
Odpowiedz
#7
X26 napisał(a):Nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić, po za tym teraz jestem w robocie dopiero później się pobawię.

cmd --> ping+ ip/strona, np ping pudelek.pl

Tylko stronkę sobie zmień Grin
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
Ja tobie nie każę ustawiać 128/128. Ustaw sobie na początek 32-64 na serwer, a w całkowitych daj 128.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Chodzi mi o to jak optymalnie będzie. Dla mnie nie ma problemu ile ustawie - chce tylko maksymalnie wycisnąć Operę.
Odpowiedz
#10
Więc tak ping około 4-8 ms. Z ustawieniami 128 na 128 jest szybciej ale może nie optymalnie?
Odpowiedz
#11
Radzę zmniejszyć to pierwsze, taka liczba połączeń na jeden serwer to za dużo, a jak jeszcze masz wi-fi to można router łatwo zakatować - wiem co sam potrafię zrobić. Ustaw 64 i też powinno być dobrze. Przy takim jak twoje łącze ciężko dostrzec czasami różnicę, serio ja nie widzę która przeglądarka lepsza jeśli chodzi o szybkość (oczywiście jak każdą ustawimy prawie tak samo).
Dużo ważniejsze jak dla mnie jest, aby co jakiś czas zainstalować Operę od nowa (kopia podstawowy ustawień przed taką operacją). Robię tak zwykle przeskakując miedzy głównymi numerkami (z 10->11).
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#12
Ustawione 64 ale mam wrażenie, że wolniej niż 128. Czemu nie ustawiać max?
Odpowiedz
#13
Moim zdaniemte zmiany wiele już nie dadzą, bo ogranicza cie limit serwerówstron www. Ile masz stron które umożliwią ci transfer danych +500 kb?, możesz sobie zaszkodzić więcej niż zyskać. Spróbuj np z serwerem ustawić na 20, a maksymalną zostaw na 64.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#14
Czyli to są optymalne ustawienia dla takiego łącza?
Odpowiedz
#15
Ustaw jak napisałem i po użytkuj jakiś czas, nst przestaw na 128 i porównaj. Jakbyś miał jakiś miernik prędkości internetu, wtedy mógłbyś przyjrzeć się bliżejjak działają poszczególne strony.

ps:a może po prostu ogranicza cię już tylko sprzęt pc, wiadomo że na czasy wczytywaniaróżnych maszynach( pc kupiony 5 lat temu i pc kupiony niedawno) będąinne.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości