Strona Kaspersky'ego kłamie?
#1
Właśnie sobie wszedłem na stronę "Najlepszego Antywirusa", Kaspersky''ego, tam w linkach po prawej jest zaprezentowanie wyników listopadowego testu AV-Comparatives, w którym, jak wiadomo, zwyciężyła Avira.

Tam jest, nie wiem czy zamierzony, błąd. Wg tej strony, zwycięzcą testu został Kaspersky, a nie jak mogłoby to się wydawać, Avira. Ale to jest dziwne - Kaspersky w tygodniowym zbiorze zagrożeń ma tyle samo procent co Avira - 71%, a w zbiorze z ostatnich 4 tygodni - 60%, natomiast Avira - 67%.

Więc wychodzi na to, że jest jakiś błąd na stronie, albo może jakaś jawna reklama produktu na 1 miejscu, który w rzeczywistości jest tylko wiceliderem.

Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Co prawda screen zamieszczony może sugerować że Kaspersky wygrał ten test ale możemy tam przeczytać coś takiego:

Cytat: Kaspersky Lab wykazały najwyższą w historii testów skuteczność wykrywania szkodliwych programów, pozostawiając w tyle 14 konkurentów biorących udział w badaniu. Pod względem wykrywania szkodliwego kodu Kaspersky Anti-Virus 2009 zdecydowanie pokonał większość firm zajmujących się produkcją oprogramowania antywirusowego
.

Co jednoznacznie stwierdza że Kaspersky przyznaje się iż nie wygrał tego testu.
Odpowiedz
#3
Tak czy owak jeśli chodzi o soft zabezpieczający to KASPERSKY jest liderem od wielu lat.
Odpowiedz
#4
zgadza sie kaspersky jest liderem
ale, na stroniejest zamierzony błąd hehe tonący brzytwy się chwyta, a to wygląda że kaspersky był liderem obecnym liderem jest avira i jej produkty.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
A spojrzeliście, że po prostu. Jest to strona Kaspersky więc pokazali go na przedzie, ale nie napisali, że wygrali i tylko swój produkt oznaczyli innym kolorem żeby się wyróżniał.

Pozdrawiam
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#6
Pablosss napisał(a):Co prawda screen zamieszczony może sugerować że Kaspersky wygrał ten test ale możemy tam przeczytać coś takiego:

Cytat: Kaspersky Lab wykazały najwyższą w historii testów skuteczność wykrywania szkodliwych programów, pozostawiając w tyle 14 konkurentów biorących udział w badaniu. Pod względem wykrywania szkodliwego kodu Kaspersky Anti-Virus 2009 zdecydowanie pokonał większość firm zajmujących się produkcją oprogramowania antywirusowego
.

Co jednoznacznie stwierdza że Kaspersky przyznaje się iż nie wygrał tego testu.


14 konkurentów - cały test liczy 16 AV, a gdyby tak odjąć KAV wyjdzie 15, czyli jest jakiś błąd w zdaniu, albo zapomnieli o Avirze.

Mogliby chociaż napisać, że są na 2 miejscu... ale co się nie robi dla kasy Smile
Tak czy inaczej, jest to kolejny triumf Aviry w tym roku , po zwycięstwie w sierpniu 08.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Może zrobili to tylko po to aby uwidocznić swój program. Gdyby sfałszowali wyniki procentowe to byłoby oszustwo.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#8
W listopadowym teście AV-Comparatives, generalnie najlepiej wypadł NOD32, choć w wykrywalności rzeczywiście wygrała Avira:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nawet na wykresie, na stronie Kaspersky''ego widać, że Kasperczak jest mniej skuteczny od Aviry. Nie fair było jednak umieszczenie siebie na pierwszym miejscu wykresu.

Nie można jednak wprost pisać o kłmastwie :
"Kaspersky Lab wykazały najwyższą w historii testów skuteczność wykrywania szkodliwych programów, pozostawiając w tyle 14 konkurentów biorących udział w badaniu"

Kaspersky podchwytliwie pisze o najwyższej swojej skuteczności w tym teście a nie w ogóle. Brało udział 16 firm a więc 15 konkurentów. Czternastu pokonał, oprócz Aviry Smile
.
"Pod względem wykrywania szkodliwego kodu Kaspersky Anti-Virus 2009 zdecydowanie pokonał większość firmzajmujących się produkcją oprogramowania". Większość, czyli nie Avirę Smile
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):W listopadowym teście AV-Comparatives, generalnie najlepiej wypadł NOD32, choć w wykrywalności rzeczywiście wygrała Avira:


Nod cechował się co najwyżej średnią skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, a certyfikat dostał tylko i wyłącznie za małą ilość fałszywych alarmów które na dodatek zostały wzięte z sierpnia - w listopadzie nie badano antywirusów na okoliczność fałszywych alarmów. Reasumując NOD dla mnie wypadł co najwyżej średnio Smile
Odpowiedz
#10
Pablosss napisał(a):Nod cechował się co najwyżej średnią skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, a certyfikat dostał tylko i wyłącznie za małą ilość fałszywych alarmów które na dodatek zostały wzięte z sierpnia - w listopadzie nie badano antywirusów na okoliczność fałszywych alarmów. Reasumując NOD dla mnie wypadł co najwyżej średnio Smile


Popatrz na klasyfikację generalną z certyfikatami, na dole:"Certification levels reached in this test".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żeby było jasne nie należę już do fanów NODa Smile

Poniżej podaję wyniki testu w sposób bardziej rzetelny niż Kaspersky Lab Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klasyfikacja w wykrywalności ochrony proaktywnej AV comparatives, listopad:

1. Avira 71/67%
2. Kaspersky 71/60%
3. GDATA 66/59%
4. ESET 54/51%
5. Sophos 51/50%
6. Bitdefender 51/46%
7. TrustPort 50/49%
8. Microsoft 47/44%
9. Symantec 44/44%
10. AVG 43/40%

Ilość fałszywych alarmów:
1-2. McAfee, Microsoft 1
3. NOD32 7
4. F-Secure 11
5. Norton 12
6. eScan 14
7. Avira 17
8. Norman 19
9. AVG 21
10. BitDefender 27
11. Kaspersky 28
12. TrustPort 30
13. VBA32 36
14. Avast 47
15. GDATA 62
16. Spohos 117

Certification levels reached in this test, ochrony proaktywnej AV comparatives, listopad:
1. ESET
2. Avira
3. Kaspersky
4. Microsoft
5. Norton
6. McAfee
7. GDATA
8. TrustPort
9. Bitdefender
10. AVG
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości