Telefon do 600zł z qwerty
#1
Panowie, myslę nad zmianą obecnego HTC Wildfire. Co mi się nie podoba? Bateria. Telefon kupiłem jako pierwszy w zyciu smartfon. Nie żałuję. Nie mam nic do niego ale potrzebuje solidniejszej baterii. ładowanie co dzień lub co 2 dni nie należy do przyjemnych. Poza tym, nie korzystam z zalet smartfonu. Czasem wifi, ale to rzadko. Czesto za to aplikacje do poczty włączam. I to samo chcę od przyszłego telefonu. Wyczaiłem Nokie e72 qwerty. Nokia C3 odpada absolutnie. Na aplikacjach mi nie zależy, w gry nie gram. Smsy i dzwonienie, poczta - do tego używam telefonu. Co myślicie? Aha, jeszcze w grę wchodzi Blackberry ale podobno słabo z baterią a tych telefonach i płatne usługi BIS (czy jakoś tak) do korzystania z poczty. Oczywiście tel ma być nowy. Cenowo możecie proponować z allegro aczkolwiek raczej nie będę tam kupował. Tylko chodzi mi na znalezienie czegoś do 600 max 650zł i ani grosza więcej. Telefon oczywiście nowy z gwarancją.
Bitdefender Internet Security
#2
Ta E72 to o ile się nie myślę "klon" E52, tyle że z qwerty. Jeżeli tak, to pod względem baterii możesz śmiało brać - E52 ze sprawdzaniem poczty i od czasu do czasu wifi trzyma ~5-7 dni.
#3
Czy klon to nie wiem ale na baterii mi bardzo zależy.
Bitdefender Internet Security
#4
E72 z włączonym sprawdzaniem poczty co godzinę daje razy 4 dni max.
Przez ten telefon obróciłem sposób korzystania z maili o 180 stopni...

Koniec z GMailem, zabrałem się za swój serwer, poczta we własnej domenie, kalendarz i kontakty dostępne wszędzie, na każdym urządzeniu - nawet starej nokii.

Jak odpalę produkcyjnie - podzielę się.

Wymagana obsługa formatu SyncML w telefonie.
#5
Nie będę zakładać tematu, podepnę się pod ten ;-)
Otóż zmieniam umowę, miałem abonament ale jest to dla mnie niewygodne i nieopłacalne, prawie co miesiąc przekraczałem dosyć sporo go (miałem opcję w plusie 55 zł ) więc chcę przejść na jakiegoś MIXa. Z tego co oglądałem, najlepsze oferty ma chyba Play. Wybrałem tutaj dwa telefony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co o nich sądzicie? Warunek to aby bateria trzymała trochę (aktualna moja nokia 5530 trzyma dzień...! ), dobrze grał (służy mi do słuchania muzyki) i robił dosyć ostre zdjęcia (często robię zdjęcia notatek). Generalnie liczba doładowań max 30, maksymalna kwota 40 zł. Więcej nie chce wydawać miesięcznie, bo z doświadczenia moich znajomych wiem, że to w zupełności wystarcza. Po kupnie pakietów itd. zostaje jeszcze około 25 zł na rozmowy, które są dosyć tanie. Liczę na Waszą pomoc ;-) Każdy operator jest do wyboru, nie robi mi to znaczenia. Aha, jeszcze jedno. Telefon myślę max 80, więcej wydać nie chcę.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#6
Za 29 zeta przy 40 doładowaniachmniej doładowań coś koło 250zł, po 39 zeta można miećSamsung Galaxy Gio:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli patrzeć na baterię Nokia 500, producent pisze że w trybie czuwania trzyma 20 dni, normalne użytkowanie 10.
#7
Max 30 doładowań. 40 odpada, a cena przy 30 zbyt wysoka.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#8
Rozumiem. Dobrze zrobisz idąc do punktu Playa bo to co jest u nich na stronie jest mocno nieaktualne.
#9
Do punktu Playa muszę podjechać do sąsiedniego miasta Tongue U mnie tylko Orange, Plus i T-Mobile. Ale u nich raczej nic ciekawego nie ma...
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#10
Borzuck napisał(a):U mnie tylko Orange, Plus i T-Mobile. Ale u nich raczej nic ciekawego nie ma...


Jak zawsze Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#11
Są ciekawe, są , mówmy o wszystkich ofertach, na przykład ten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu na MIXa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tu na MIXa z Plus-a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#12
Ale pisałem, że mogę dać no powiedzmy 100 zł na telefon, max 30 doładowań, max po 40 zł miesięcznie. A za tą cenę ten telefon jest dosyć drogi. W sumie to jestem chyba zdecydowany na tego SE txt pro. Klawiatura ponoć bardzo przyjemna, bateria całkiem niezła, tani. No i w Play mam bardzo dobre warunki ;-) Całość wyniesie mnie 39 zł ( kurier przywiezie wszystko do domu, telefon + starter ), potem doładowanie za 39 zł i gitarka.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#13
SE to dobry wybór - chociaż samsungi też się nie psują za bardzo. Zależy do czego będziesz używać telefonu bo np. Nokia ma darmową nawigację - zainteresowałbym się Nokią 500.
#14
Zmiana telefonów... teraz do wyboru: Sony Ericsson txt pro bądź Nokia C3. Oba posiadają klawiaturę QWERTY, oba mają swoje plusy i minusy. Z tego co się dowiedziałem to tak: Nokia C3 ma świetną baterię, tydzień przy normalnym użytkowaniu ( kilkadziesiąt sms, trochę gadania, godzinka słuchania muzyki ), SE ma wynik znacznie gorszy. Kwestia klawiatury: wygodniejsza jest chyba ta w SE, w Nokii narzekają na małe klawisze. Dla mnie to nie powinno być problemem, mam dosyć małe dłonie. Chciałbym porównać te dwa telefony właśnie pod kątem baterii, aparatu (SE- 3,2, nokia- 2, ale to tylko rozdzielczość, nie wiadomo który telefon jakie zdjęcia robi...) no i kwestia wykonania też jest bardzo istotna. Zależy mi, aby to były dobre materiały, aby nic nie skrzypiało itd. Liczę na pomoc, Nokia C3 to chyba dosyć popularny telefon więc ktoś go pewnie miał więc może mi go krótko opisać ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#15
Jakiś rok temu miałem Nokię C3 i muszę przyznać, że fajny telefon. Szybkie pisanie, dzięki naprawdę wygodnej klawiaturze, bateria również pozwalała na długą pracę bez ładowania.
#16
PascalHP napisał(a):Jakiś rok temu miałem Nokię C3 i muszę przyznać, że fajny telefon. Szybkie pisanie, dzięki naprawdę wygodnej klawiaturze, bateria również pozwalała na długą pracę bez ładowania.


A jak z jakością wykonania? Chodzi mi czy jest podatna na zarysowania, czy coś skrzypi itd?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#17
Z tego co pamiętam, to obudowa była wykonana dość dobrze, nie skrzypiała (bo w X8''mce to była porażka), co do zarysowań, to zależy jak kto używa, w trakcie użytkowania nie miałem problemów z zarysowaniami.
#18
Mhm... po Twojej wypowiedzi bardziej się skłaniam do tej Nokii C3. Telefon nowy nie jest, ale mi nie zależy na bajerach typu Android itd., ponieważ ich nie potrzebuję. Ja wymagam dobrej baterii, solidnego wykonania, wygodnego pisania smsów, dosyć dobrej jakości dźwięku aby ten telefon trochę posłużył ;-) A w tym SE to boję się o jakoś wykonania, tam jest coś ala Android, taka nakładka firmowa SE. Klawiatura do pisania może i fajna, ale rozsuwana a jak to z tym bywa po jakimś czasie jest to strasznie luźne, ew. przestaje działać, przerywa. Więc chyba lepszym wyborem będzie C3. A co do dźwięku... da radę używać go jako głównego odtwarzacza? Aktualnie mam Nokię 5530 XM, seria muzyczna. Akurat muzykę odtwarza dosyć dobrze, lecz reszta leży ( skrzypiąca obudowa, bateria trzyma max. dzień, pisanie na dotyku mnie irytuje...)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
#19
Nie miałem zastrzeżeń co do jakości dźwięku w C3-ójce.
#20
Oczywiście mówię o słuchawkach ;-) Ok, dzięki za pomoc. Dam znać jak kupię na co się zdecydowałem, pozdrawiam!
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości