Backup danych zabezpieczony hasłem
#1
Od razu uprzedzę, że nie jestem obeznany w tych tematach. Prowadzę niewielka działalność gospodarczą na czele zespołu 3- osobowego. Większość czasu spędzamy w rozjazdach, pracując zdalnie. Jako urządzenia przechowującego dane używamy dysku USB podpiętego bezpośrednio do routera. Obawiam się, że jest to jednak niezbyt bezpieczne rozwiązanie zarówno od strony możliwość awarii sprzętu jak również wycieku danych (włamanie). Jaki backup według was jest bezpieczny, prosty do ogarnięcia i rzetelny? Odpowiedni do takiego przedsiębiorstwa jak moje?
Odpowiedz
#2
Cześć.
Jeśli chodzio prosty backup całej zawartości przenośnego dysku, polecam darmowe Macrium Reflect.
Natomiast co do względnego bezpieczeństwa przed atakiem, trzeba pomyśleć nad jakimś rodzajem szyfrowania danych. Darmowy TrueCrypt powinien wystarczyć Smile.
Odpowiedz
#3
Dostawców jest na rynku dużo, wszyscy mają bardzo zbliżoną ofertę. Ja mam na przykład mSejf jako jedna z usług w pakiecie w modelu Saas w smarto.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

backup jest automatyczny (mogę totalnie o nim zapomnieć). Najfajniejsze jest to, że wszystkie usługi (voip, hosting, backup) mam w ramach jednej platformy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości