Windows XP zamiera na kilka minut po uruchomieniu
#1
Mam taki problem z Windowsem XP, który zamiera na kilka minut po zalogowaniu się. Ładują się ikonki głośności, Comodo, Avasta i sieci. System zamiera na kilka minut, mogę otwierać załadowane już w zasobniku programy, ale przy próbie uruchomienia nowej aplikacji nic się nie dzieje. Po chwili wszystko tak jakby się odkorkowuje i ładuje się reszta aplikacji, które uruchamiają się wraz ze startem oraz te, które po kliknięciu na ich ikonę nie załadowały się. Macie pomysł co może powodować problem albo jak to zdiagnozować?

Jak ktoś nie zrozumiał o co mi wyżej chodzi - wyjaśnię na przykładzie. Loguję się do systemu, w tle ładuje się Avast, Comodo, ikonka głośności i ikony statusu kart sieciowych. Reszta aplikacji przestaje się ładować. Klikam dwukrotnie na skrót do przeglądarki - nic się nie dzieje, dioda dysku prawie nie miga. Po kilku minutach pojawia się okno przeglądarki oraz ładuje się reszta aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu.
Odpowiedz
#2
W trybie awaryjnym to samo? Jak nie, to zajrzyj do dziennika zdarzeń.
Odpowiedz
#3
Podejrzewam Avast lub Comodo. Możesz spróbować odinstalować i zobaczyć jaki będzie efekt.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#4
W trybie awaryjnym nic takiego nie ma miejsca. W podglądzie zdarzeń też nie ma nic ciekawego.


Dodano: 24 lut 2012, 22:33

Houdini napisał(a):Podejrzewam Avast lub Comodo. Możesz spróbować odinstalować i zobaczyć jaki będzie efekt.

Ani Avast, ani Comodo nie są przyczynami problemu. Odinstalowałem obydwie aplikacje i jedyne, co się zmieniło to czas "czkawki" systemu. Nadal nie wiem co ją powoduje ani jak jej zapobiec.
Odpowiedz
#5
Tak jak Flash999 napisał zajrzyj do dziennika zdarzeń (panel sterowania->narzędzia administracyjne->podgląd zdarzeń lub uruchom ->eventvwr.msc) i zobacz czy nie sypie jakimiś błędami. Wygląda że jakaś usługa nie może się załadować ze startem i zawiesza system.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#6
użycie ProcMonw parze z AutoRunspowinno pomóc w zdiagnozowaniu problemu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz śledzenie EventLog

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości