WIndows 7 32 albo 64
#1
Witam,
prawie 3 miesiące temu kupiłem laptopa firmy Toshiba, Intel Core™ i5-2410M CPU 2,30GHz 4 Gb ram 64-bitowy. Mam pytanie o możliwość legalnego zainstalowania systemu Windows 7, ale 32-bitowego, bez zakupu nowego systemu? Czy jest taka możliwość zainstalowania, na ten klucz jaki posiadam? Chciałbym sprawdzić, bo przed zakupem nowego laptopa, posiadałem laptopa Toshiba o dużo niższej mocy, ale z systemem Vista 32bit.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Jest. Klucz działa.

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
maximuss81x napisał(a):Witam,
prawie 3 miesiące temu kupiłem laptopa ...


a jaki sens jest tej operacji?
Odpowiedz
#4
nukemiak napisał(a):
maximuss81x napisał(a):Witam,
prawie 3 miesiące temu kupiłem laptopa ...


a jaki sens jest tej operacji?


A co Ciebie to obchodzi :crazy:

@maximuss81x
Może lepiej pozostać przy 64-bitach? Sprzęt masz dobry, będzie dobrze chodził.
Odpowiedz
#5
chciałem zaspokoić swoją ciekawość ale skoro nie moge to :crazy:
Odpowiedz
#6
Nie chodzi o to, po prostu mocno zboczyłeś z tematu, ten post byl niepotrzebny i nadajacy sie na PW Wink

Koniec OT
Odpowiedz
#7
nukemiak napisał(a):a jaki sens jest tej operacji?


Nawet dwa lata temu byłby sens, bo mało aplikacji było pisanych po 64 bit, jednak teraz nie ma to sensu gdyż większość możemy pobrać już w dwóch wersjach 32 i 64 bit a tych drugich mamy coraz więcej. Jeśli używamy na takim 64 bitowym systemie tylko aplikacji 64bit , to śmiem twierdzić że jest on szybszym od systemu w wersji 32 bitowej.

Zaspokoiłem ciekawość Question
Odpowiedz
#8
rozumiem, że rozmawiamy o windows 7? przecież to jest obojętne czy na 7 x64 uruchamiasz x86 programy stąd moje pytanie
Odpowiedz
#9
Tak Windows 7 ,nie jest obojętne, uruchomisz na systemie 64 bit programy pisane pod 32bit - oczywiście, ale taki system jest wtedy mniej wydajny. Jeśli chcesz uruchamiać aplikacje 32bit to lepiej będzie jak zainstalujesz system do nich generalnie przeznaczony - czyli 32 bitowy. Wink

System 32 bit - aplikacje 32 bit ( kompatybilność, sprawność)
System 64 bit - aplikacje 64 bit ( kompatybilność, sprawność)
System 64 bit - aplikacje 32 bit ( mniejsza kompatybilność a przy tym sprawność , szybkość systemu)

Tak to wygląda wg. mnie, miałem oba i na 64 bit jak instalowałem programy 32 bit było identycznie tak samo jak na systemie 32 bitowym, nie odczułem by był szybszy a i nieraz był wolniejszy od 32 bit-ów. Inaczej było jak programy były tylko 64 bit - różnica była zauważalna gołym okiem że szybszy od 32 bitowego.
Odpowiedz
#10
ale chyba przesadzasz, ja używam x64 i uruchamiam aplikacje x86 i nie miałem żadnych problemów, to co opisujesz to jest do zrealizowania ale serio w nietypowych warunkach, np jakaś serwerownia, wątpię aby ten Pan miał problem na poziomie inżynierskim stąd znowu podkreślam moje pytanie o co chodzi? z reszta na yt jest fajny film, który obrazuje co i jak oraz odp ms co i jak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Dokładnie. WOW64 działa w zasadzie bardzo wydajnie i narzutu na aplikacje x86 jako takiego nie czuć.
Gdzieś kiedyś przeglądałem wyniki dosyć złożonych pomiarów i wynikało z nich, że co niektóre aplikacje 32-bitowe mogą działać nawet szybciej na Windowsie x64 przez WOW64 niż natywnie na systemie 32-bitowym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości