Zabezpieczenie kompa. Co mam wybrać ?
#1
Ostatnio mam problemy z połączeniem internetowym i w żaden sposób nie mogę dojść co jest nie tak, więc przywróciłem system za pomocą Keriver 1-Click Restore Free. Wcześniej wszystko było ok, na tej konfiguracji co mam w podpisie, ale dwa razy już miałem problem. I nie wiem jakie programy pozostawić, a ich lista jest spora:

Podejrzewam, że to wina któregoś z programów które miałem zainstalowane, ale nie mogłem dojść którego, a teraz nie mam żadnego i komp chodzi jak szalonyGrin

eScan Internet Security Suite - 6 miesięcy + przedłużenie na 6.
AVG LinkScanner
CCE
Mamutu
MBAM
Zemana AntiLogger
Wondershare Time Freeze
Ad Muncher
System Explorer
Ashampoo® Anti-Malware Full version
Secunia PSI.
AVG Internet Security 2011 - 3 miesiące
Bitdefender Antivirus Plus 2012 - licencja na 1 rok.
Anvir taskmanager pro.
Online Armor Premium.
SysWatch Personal.
VirusTotal_uploader.
AVG Link Scaner.
Comodo IS Pro.
Panda Could Pro - 6 miesięcy
Panda IS - 6 miesięcy.
Odpowiedz
#2
ZostaweScan , wywal Zemana , Secunia PSI, Ashampoo AM , Mamutu, NetBalancer. Zostaw do skanów na żądanieCCE i MBAM , może być Wondershare ale nie ze startem systemu tylko jak potrzeba uruchamiany ręcznie.I nie przeginaj - więcej nie znaczy lepiej i bezpiecznej , wręcz na odwrót bo programy ze sobą kolidują i powodują problemy - to tak na przyszłość. Wink
Odpowiedz
#3
Z tym eScanem to podejrzewam, że to właśnie problemy z jego winy się zaczęły, ale nie jestem pewien. Program ma spore możliwości, ale doszukanie się czasem czegoś co jest blokowane jest problemem, dodatkowo wnerwiają mnie te komunikaty, które się pojawiają ciągle o blokowaniu jakiegoś połączenia, a nie mogę znaleźć jakiego w opcjach programu. Co do Secunia PSI to ten sofcik chyba jest przydatny dlatego, że pokazuje czy dane programy są aktualne.
Odpowiedz
#4
Panda Cloud Pro + Zemana AntiLogger + Ad Muncher + MBAM + CCE
Odpowiedz
#5
rafikrafiki napisał(a):Secunia PSI to ten sofcik chyba jest przydatny dlatego, że pokazuje czy dane programy są aktualne.


Jeśli pobierasz aktualne wersje programów lub zerkasz na np. dp.pl czy są nowe wersje programów , ewentualnie masz ustawione w niektórych w automacie aktualizacje to - Secunia jest zbędna w tym momencie i nie obciążasz komputera dodatkowym programem w autostarcie. Grin


1.BitDefender AV Plus 2012 + Online Armor Free

2.CIS 2012

Co do Pandy Cloud i innych, nie polecam na razieSad zresztą bez dostępu do internetu - nic z nią nie zrobisz, bo nie działa).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Online Armor Premium + na żądanieWondershare Time Freeze i co jakiś czas do skanu gitman hitman pro+MBAMTongue
Odpowiedz
#7
marsellus napisał(a):Online Armor Premium + na żądanieWondershare Time Freeze i co jakiś czas do skanu gitman hitman pro+MBAMTongue

Beer
Hahaha...jakbyś mi to z ust wyjął Grin Prosto, skutecznie przy takim zestawie...ja bym się nie wahał i dodał tylko jeszcze Mamutu, zrobił do niego odpowiednie reguły...i nie poczujesz, że jest a dodatkowa ochrona murowana.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
ichito napisał(a):
marsellus napisał(a):Online Armor Premium + na żądanieWondershare Time Freeze i co jakiś czas do skanu gitman hitman pro+MBAMTongue

Beer
Hahaha...jakbyś mi to z ust wyjął Grin Prosto, skutecznie przy takim zestawie...ja bym się nie wahał i dodał tylko jeszcze Mamutu, zrobił do niego odpowiednie reguły...i nie poczujesz, że jest a dodatkowa ochrona murowana.



A Antywirus ?
Odpowiedz
#9
Jeśli "łapiesz" się w Hipsach i blokerach, to zaden AV nie jest potrzebny Wink
Odpowiedz
#10
Na żądanie tylko Smile Nie jesteś "wszystkoklikacjącym" użytkownikiem...masz pojęcie o zagrożeniach i jak ich unikać...niepotrzebny Ci strażnik AV real-time. To tylko kwestia przełamania pewnego tradycyjnego schematu, że "AV musi być"...u Ciebie jest, ale wtedy kiedy Ty zechcesz lub masz wątpliwości.
Tryb ograniczonego uruchamiania aplikacji zapewnia blokadę dowolnego ich działania na system i dotyczy tych z nich, które są najbardziej podatne na ataki czy przenoszenie jakiś luk czy infekcji...HIPS i bloker dają Ci wgląd w każdą nietypową akcję - zarówno akcję na obszar systemu (HIPS), jak i akcję podejrzaną czy nieznaną dla aplikacji (bloker).
Wirtualizacja...wszystko już mówi za siebie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
No to zobaczymy na co stać te programyWinkWybór pada na:

Online Armor Premium + MBAM na żądanie + Mamutu.

Wondershare Time Freeze na razie odpada, bo i tak wszystko podejrzane odpalam na wirtualnym systemie.

kamil10506 napisał(a):Jeśli "łapiesz" się w Hipsach i blokerach, to zaden AV nie jest potrzebny


Raczej tak.


Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Często poszukuję promocji i konkursów i odwiedzam różne strony. A tu nie ma pewności, że dana strona nie zawiera jakiegoś złośliwego kodu i bez AV może być mały problem jeśli na takową trafię.
Odpowiedz
#12
Doinstaluj WOT i Ad Muncher
Odpowiedz
#13
kamil10506 napisał(a):Doinstaluj WOT i Ad Muncher

Albo darmowy Sandboxie - uruchamiasz przeglądarkę w piaskownicy i surfujesz po necie, a gdy skończysz po prostu opróżniasz daną piaskownicę i żadne śmieci nie zostają na dysku.
Proste i skuteczneGrin
...
Odpowiedz
#14
kiedyś używałem sandboxie, ale zaprzestałem, niestety nie spełnia wymagań co do szybkości, po prostu wolne to jest
Odpowiedz
#15
nukemiak napisał(a):kiedyś używałem sandboxie, ale zaprzestałem, niestety nie spełnia wymagań co do szybkości, po prostu wolne to jest

Co dokładnie masz na myśli pisząc ''wolne''? Program działa bardzo sprawnie.
...
Odpowiedz
#16
sprawnie to on działa, ale dla mnie za wolno, uruchomiona w nim przeglądarka, był to firefox, działał wolno, plus jeszcze to, że da się to obejść
Odpowiedz
#17
U mnie firefox działał płynnie... przeglądarka otwiera się o 3 sekundy wolniej ale to nie problem?
Ciekawe jak chcesz obejść Sandboxie chyba tylko tym że ustawić nie umiesz albo używać poprawnie pewnie mylisz jakiś artykuł z BufferZone PRO..
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#18
przecież to jest zwykła piaskownica i też ma jakieś luki, więc po co mam rezygnować z wydajności skoro malware i tak potrafi z niej uciec? to już wolę się bronić na systemie, zresztą google chrome też ma piaskownicę i ją student z Rosji połamał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
nukemiak napisał(a):przecież to jest zwykła piaskownica i też ma jakieś luki, więc po co mam rezygnować z wydajności skoro malware i tak potrafi z niej uciec? to już wolę się bronić na systemie, zresztą google chrome też ma piaskownicę i ją student z Rosji połamał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po 1 Piaskownica w google chrome działa na innej zasadzie niż sandboxie.Po 2 hakerom opłaca ją się łamać bo wiele osób korzysta z chrome a ile osób korzysta z sandboxie?Po 3 podaj mi linka do choć 1 malware który potrafi złamać sandboxie.
Odpowiedz
#20
Nukemiak,
Juz nie przesadzaj, akurat Sandboxie jest bardzo szczelna piaskownica i do codziennego uzywania przegladaeki jest dobrym wyborem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości