Lekki i skuteczny firewall - co polecisz?
#1
Cześć,

Jestem schowany za routerem z włączonym firewallem, dzielę Internet z moim notebookiem, ale ktoś polecił mi żebym jednak nie rezygnował z tradycyjnego firewalla. Co o tym myślicie? Warto coś instalować? Jeśli tak to co - potrzebuje coś lekkiego i w miarę skutecznego. Dodam, że GUI privatefirewalla u mnie nie działało, nie wiem dlaczego więc nawet nie ma możliwości konfiguracji go
Odpowiedz
#2
krzysiekx napisał(a):Cześć,

Jestem schowany za routerem z włączonym firewallem, dzielę Internet z moim notebookiem, ale ktoś polecił mi żebym jednak nie rezygnował z tradycyjnego firewalla. Co o tym myślicie? Warto coś instalować? Jeśli tak to co - potrzebuje coś lekkiego i w miarę skutecznego. Dodam, że GUI privatefirewalla u mnie nie działało, nie wiem dlaczego więc nawet nie ma możliwości konfiguracji go


Chcesz samą zaporę czy z Hipsem?Polecam commodo FW(jeśli nie chcesz HIPSA po prostu wyłączasz DEFENSE+).

Ps.Jeśli nie chcesz kontrolować połączęń wychodzących ani mieć HIPSA wystarczy ci systemowy firewall.
Odpowiedz
#3
Masz Windows XP, więc moim zdaniem warto dodać osobną zaporę. Może PC Tools Firewall? Albo nowy TinnyWall?
Warto rozwazyc też SpyShelter Firewall, tylko chyba warto poczekać na nowe wersje
Odpowiedz
#4
SpyShelter Firewall mam teraz na chwilę w wersji trial, ale na dłuższą metę odpada bo nie mam teraz kasy na zabezpieczenia i wolałbym coś darmowego. Rzucę okiem na PC Tools i TinnyWall, dzięki za propozycje Smile

Cytat: Chcesz samą zaporę czy z Hipsem?Polecam commodo FW(jeśli nie chcesz HIPSA po prostu wyłączasz DEFENSE+).


Jest mi to obojętne, na Comodo rzucę okiem - nie trzeba do tego doinstalowywać AV?

Proponujecie sprawdzić coś jeszcze?
Odpowiedz
#5
Outpost też jest warty rozważenia bo ma bardzo dobrą zaporę a dodatkowo całkiem niezły HIPS.

A z AV to chodzi Ci o to, czy musi być doinstalowany do Comodo? Istnieje osobna wersja Firewall bez AV.
Odpowiedz
#6
TinyWall śmiga tylko na Viście i 7 Wink
Odpowiedz
#7
No to lipa, ja jestem weteranem i ciągle siedzę na starym komputerze z XP Smile

Cytat: A z AV to chodzi Ci o to, czy musi być doinstalowany do Comodo? Istnieje osobna wersja Firewall bez AV.

Dokładnie o tą kwestię mi chodziło
Odpowiedz
#8
Comodo nie dość że jest zaawansowany to jeszcze darmowy. Zobacz go. Myślę że z nim zostaniesz na dłużej Smile
Odpowiedz
#9
krzysiekx napisał(a):No to lipa, ja jestem weteranem i ciągle siedzę na starym komputerze z XP Smile

Na XP jest sumie więcej nawet możliwości, niż na wyższe wersje systemu...począwszy od znakomitej większości współcześnie rozwijanych samodzielnych zapór z silnym modułem HIPS/bloker typu Comodo, Outpost, PC Tools, Kerio, Online Armor i Privatefirewallpoprzez zapory z mniej wrażliwym modułem ochrony proaktywnej jak np. Sygate, FortKnox czy Rising do zupełnie klasycznych jak Look''n''Stop, Jetico czy mniej znana np. SoftPerfect.
Niemniej na XP wciąż bardzo przyzwoicie spisują się zapory starsze, nierozwijane od jakiegoś czasu i w większości już darmowe, że wspomnę Kerio, Filseclab NetVeda. Każda z nich jest oczywiście nieco inna, ma inne możliwości i wybór zawsze należy rozpatrywać pod kątem zarówno własnych potrzeb, jak i umiejętności poradzenia sobie z softem.
Do WinXP właściwie powinna być dodatkowa programowa zapora, ponieważ systemowa jest baaaardzo podstawowa, a reguły na zaporze sprzętowej nie załatwiają wszystkiego.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
W sumieIchito rzeczowo wyjaśnił i zaproponował Tobie firewalle. Ja skupie się tylko na jednym sofcie. Otóż ostatnio na moim XPSP3instalowałem i testowałem parę zapór, i najmniej "upierdliwą" a zarazem nie spowalniającą neta okazała się PC Tools. Dodatkowym atutem jest to ,że jest nie odczuwalna i lekka dla systemu.
Odpowiedz
#11
A co powiecie o tym firewallu???

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niby jest wersja Pl ale czy tylko na 64bitowe systemy????
Odpowiedz
#12
Swego czasu używałem LnS, jest to bardzo lekki i specjalistyczny FW, ale mi się nie chciało go konfigurować. W mniej leniwych łapkach można z nim cuda osiągnąć.
Na forum jest nieco postów Creera o LnS np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
po polsku on jest?


Dodano: 30 mar 2012, 21:58

po polsku on jest?
Odpowiedz
#14
tak po polsku jest

wybierasz other

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości