BitDefender TrafficLight - ochrona WWW
#1
Witajcie,

Chciałbym Wam przedstawić program, który chroni przed złośliwymi stronami WWW , m.in witrynami zawierające Exploity i innego rodzaju złosliwy kod oraz Phising. BitDefender TrafficLightjest dodatkiem, który, co ważne, działa na trzech przeglądarkach: Firefox, Chrome i Safari
Dodatek jest podobny do ochrony WWW, która jest w pakietach od BitDefendera. Jak wiadomo, ten moduł jest jest jednym z najlepszych na rynku.
TrafficLight nie instaluje żadnego toolbara, a stan strony można sprawdzić najeżdzając na ikonkę u góry witryny.
Program posiada też funkcję blokowania funkcji śledzących.
Program jest także dostępny jako osobna aplikacja, działa na wszystkich przeglądarkach, ale moim zdaniem jest o wiele cięższy od dodatku,.

Cytat: TrafficLight is taking the security-while-browsing concept where it belongs: in the browser. This extension will add a strong layer of security over your browsing experience without inducing speed penalties or system resource consumption. Part of the processing is done in the cloud with some intelligent small engines that make various checks on pages you''re visiting enabling you to have top notch antiphishing and antimalware protection.
(
Features:

Real Time: TrafficLight scans the pages you visit for malware and phishing attempts each and every time you access them to avoid the threat of legitimate but recently compromised websites.

Precise: TrafficLight won''t block an entire website if just some pages within are malicious. Only the potentially harmful elements are blocked, leaving you free to view the rest of the site if you so choose.

Unintrusive: TrafficLight does not add a toolbar to your already-cluttered browser interface. Its interface remains invisible until your input is needed or it''s called up with a simple mouse gesture.

Facebook Protection: With this top feature, Facebook users will experience the safest and most positive social experience.

Tracker Revealer: Trackers are code snippets included in web site pages to track and analyze your browsing behavior. TrafficLight quickly identifies and lists them.

Share Page: Use this feature to clue in your friends to something you found, using TrafficLight.

We''re eager to hear any form of feedback from our users so for that we''ve enabled a feedback form within the interface that will deliver your message straight to the team developing the product.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Obrazek: 66781.png?modified=1326890665]

Strona domowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Moje własne odczucia:
Na Firefoksie 11 dodatek działa rewelacyjnie: jest lekki i... skuteczny. Na 10 linków z MDL, zablokował wszystkie. Szczerze polecam tę aplikację.
Odpowiedz
#2
Również zainstalowałem Smile Przyda się. + dla Ciebie kolego!
Odpowiedz
#3
Było:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):Było:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tyle że ja opisałem program nieco dokładniej. Jeśli to problem, to można przenieść...
Odpowiedz
#5
Mam go od wczoraj i muszę powiedzieć, że na dragonie wcale go nie odczuwam. Świetna rzecz.
Odpowiedz
#6
Dawniej pamiętam, że sam dodatek nie blokował stron malware. Widzę, że teraz to poprawili.

Świetny dodatek.
Odpowiedz
#7
Arcykozak z tego dodatku ;]dzięki
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#8
Mówicie, że daje radę? Jak z Operą i z wykorzystaniem pamięci aktualnie?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
Z Operą działa tylko pełny program, nie ma niestety dodatku. A pełny program jest cięższy od dodatku, spowalnia też przeglądarkę.
Ale zawsze możesz spróbować.
Odpowiedz
#10
kamil10506 napisał(a):Z Operą działa tylko pełny program, nie ma niestety dodatku. A pełny program jest cięższy od dodatku, spowalnia też przeglądarkę.
Ale zawsze możesz spróbować.

Dziękuję za informację. W takim razie osobiście nie skorzystam Wink Ale idea wydaje się być bardzo poprawna, oby tak dalej.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
Trochę ciężki ten dodatek, spowalnia ładowanie stron i Google wykrywa jako szkodliwe:

[Obrazek: D7135037_4528340_23551?directDownload=true]
Odpowiedz
#12
U mnie nie wykrywa jako zagrożenie...
Spowolnienia też nie zauważyłem.
Odpowiedz
#13
Potestowałem dziś trochę pełną wersję tego programu bo używam IE9, ale pełna to jest jeszcze beta. Ze spowolnieniem przeglądania było różnie raz się wydawalo, że jest, a raz wogóle jakby go nie było. Jedyne co wolniej się ładowało to przy wynikach wyszukiwania, ale to zrozumiałe przy skanowaniu stron. Po za tym prawie wszystko zablokował w teście eicara. Folder intalacyjny miał trochę ponad 300 mega. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#14
Z tego co pamiętam dyskusję na wildersach to problem był z pełną instalacją programu. Dodatek do firefox''a / chrome działał lekko i bezproblemowo.
Odpowiedz
#15
Spowalnia ładowanie stron - wywaliłem po kilku godzinach
Odpowiedz
#16
Program bardzo ciekawy w pełnej wersji, jednak należy pamietać, że to jeszcze beta.
Odpowiedz
#17
Pełna wersja nie sprawdziła się u mnie, o czym już kiedyś pisałem...podobnie chyba Ktośtammiał niedobre o niej zdanie. Natomiast jako dodatek tylko jest bardzo fajną rzeczą znacznie zwiększającą bezpieczeństwo poruszania się po sieci...u mnie jest na zestawie bez AV (w czasie rzeczywistym) i dzięki temu dodatkowi mam dużo większe poczucie pewności.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Zgadza się. TL jako dodatek (u mnie do Google Chrome) sprawdza się znakomicie i nie spowalnia ładowania stron (przynajmniej nie zauważyłem).
Próbowałem również TL w pełnej wersji i niestety szybko się z nim pożegnałem z powodu wolniejszego wczytywania zawartości stron.
Odpowiedz
#19
BitDefender TrafficLight podobnie jak i cały pakiet BD spowalnia net. :crazy:i mam gorączkę .
Odpowiedz
#20
AdamS napisał(a):BitDefender TrafficLight podobnie jak i cały pakiet BD spowalnia net. :crazy:i mam gorączkę .
program coś tam spowalnia z tego co pisali chłopaki . spróbuj samych addonów...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości