McAfee 2013 .WINDOWS-Produkty dla klientów indywidualnych
#1
Niegdys numer 1 w przeróznego rodzaju testach , teraz idzie mu coraz gorzej.
Bardzo znany, w pełni automatyczny program bodajże amerykańskiego producenta. Mało o nim na forum ,wiec zakładam temat ,by wymienic sie ewentualnymi wrażeniami. Soft nie jest drogi, często pojawiaja sie na niego promocje. Moduł anti-virusa i firewalla dostepny w każdej wersji. Z moich obserwacji wynika,że program ten ma bardzo dużą baze definicji wirusów, ale kiepskąheurystykę ( w zasadzie każdego niewykrytego wirusa uruchomiłem).
Jakie są wasze wrażenia? Polecilibyście to cudo?Grin
Odpowiedz
#2
Moje wrażenia? Bo nieudanej próbie ściągnięcia z Opery i FF programu (komunikat o błędzie i info o wspieraniu tylko IE) nawet nie instalowałem.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#3
Moje wrażenia nie są pozytywne. Kiedyś nawet próbowałem go przetestować. Program się wysypał w trakcie instalacji. Uszkodził składnik systemu i musiałem na nowo robić maszynę wirtualną. Ale, u kolegi się udało zainstalować. Program wysypał się po pierwszym zagrożeniu. To był chyba jakiś trojan Generic. Ogólnie do kitu. Nie radzę kupować. Lepiej jest już Bitdefender. Mimo, że rumuński, to dobry.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#4
mcafee kiedyś był dobry, ale niestety obecnie konkurencja go wyprzedziła o kilka długości, jak pamiętam w poprzedniej pracy firma zakupiła licencje, mowa o wcześniejszych latach, nie był w stanie sobie poradzić z zainfekowanymi plikami, kwarantanna nie działała, więc dla mnie obecnie wszystko co wychodzi pod szyldem mcafee jest do niczego
Odpowiedz
#5
A czytał ktoś o sprzętowym antywirusie nad którym podobno pracuje McAfee i Intel? Nie wiem nawet, czy projekt nie został porzucony... Jak będę miał chwilę to poszperam i się podzielę.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
McAfee bardzo nisko upadł, szczególnie jeżeli chodzi o naprawę zainfekowanego systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Skany trzeba wykonać kilkakrotnie, bo za pierwszym razem nie wykrywa wszystkich zagrożeń (jak to miało miejsce w F-Secure), natomiast jeżeli chodzi o ostatnie wydawanie nowych wersji, to program instaluje się przez webowy instalator, przez co nie ściągniemy np. 2012 jeżeli nie jest dostępna w naszej wersji językowej, tylko od razu jedzie 2011 i nie da się w sumie nawet tego rozróżnić. Miałem bodajże z tym problem w wersji 2010/2011. Ponadto McAfee ma strasznie dużo promocji, co również potwierdza, że chcą utrzymać się przy klientach, bo produkt nie jest kupowany tak chętnie jak dawniej.
Odpowiedz
#7
nikitagorbaczow napisał(a):A czytał ktoś o sprzętowym antywirusie nad którym podobno pracuje McAfee i Intel? Nie wiem nawet, czy projekt nie został porzucony... Jak będę miał chwilę to poszperam i się podzielę.

Kaspersky też takie coś wymyślił. Szczegółów technicznych nie znam/nie pamiętam.
Odpowiedz
#8
Eugeniusz napisał(a):Kaspersky też takie coś wymyślił. Szczegółów technicznych nie znam/nie pamiętam.

Obiło mi się to o uszy, ale temat zostawiłem i nie przeczytałem żadnego artykułu, bo nie dosłyszałem tego, czy Kaspersky miał/ma zamiar współpracować z jakimiś firmami siedzącymi w hardwarze Tongue
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
W sumie Intel kupił McAfee to się nie dziwię że razem pracują nad tym.
Odpowiedz
#10
Tylko dlaczego tak cicho...? Nie promują rewolucji, a temat ciekawy.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
Na pewno jedną z pierwszych była firma AKbit (2005). Później był krótki wysyp tego typu sprzętu i można było go kupić nawet w znanej co niektórym firmie MKS_Vir (coś koło 2005-2006 roku). W 2010 roku Kaspersky opatentował rozwiązanie w Stanach i zgasił zapał do takich rozwiazań choć głównym powodem była cena (ok. 900$).
Tak że już po rewolucji.
Odpowiedz
#12
Mnie ciekawi dlaczego ten program stoi w miejscu. Tu nie ma hipsa , ochrona heurystyczna w zasadzie jest tylko w teorii , artemisem chyba to nazwali:-) Zauważalną dla mnie różnicą w porównaniu z wersją 2011 była możliwość automatycznego skanu usb. I tyle. Dużo dodatków jest ,takich jak niszczarka dokumentów np. Polska pomoc techniczna to masakra. Krótki czas obsługi i teksty typu '' proszę wgrać inny skaner i nim usunąć wirusy '' . Ciężko wysłać plik Do analizy , dużo utrudnień po drodze. Aktualizacja domyślnie raz na 4 godziny. Często zapominał pobierać definicji , a później ściągal na raz kilka. Dziwny produkt.
Odpowiedz
#13
Artemis to chmura sampelki wysyła sie w bardzo prosty sposób poprzez specjalny program
Program można dostać całkowicie za darmo na zawsze zostając betatesterem co do HIPSa będzie on w wersji 6
Odpowiedz
#14
W wersji 6? Rozumiem , że to następna. Kiedy planowana jest premiera? może pomyślą o sandboxie ...
Odpowiedz
#15
Nie wiem kiedy premiera będzie od grudnia trwają betatesty tylko nie wszyscy testerzy się załapali na moim koncie nadal do pobrania tylko stabilna wersja 5
Odpowiedz
#16
Właśnie testuję McAfee i zauważyłem, że tak jak w przypadku F-Secure, McAfee naprawił problem z wielokrotnym skanem, by wszystkie zagrożenia mogły zostać usunięte.
Odpowiedz
#17
PascalHP napisał(a):Właśnie testuję McAfee i zauważyłem, że tak jak w przypadku F-Secure, McAfee naprawił problem z wielokrotnym skanem, by wszystkie zagrożenia mogły zostać usunięte.
A jak z obciążeniem komputera i heurystyką?
Swoja droga chyba za pomocą tego programiku można wysłać sample do analizy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A wiecie może jak zgłosić false positive?
Odpowiedz
#18
Heurystyki nie sprawdzałem jeszcze.
Obciążenie jest podobne jak w większości pakietów, jeżeli chodzi o wykorzystanie CPU, do do uruchamiania systemu, to według Soluto zabiera 5 s., podobnie Disk Load, tylko kilka megabajtów.
Odpowiedz
#19
PascalHP napisał(a):Heurystyki nie sprawdzałem jeszcze.
Obciążenie jest podobne jak w większości pakietów, jeżeli chodzi o wykorzystanie CPU, do do uruchamiania systemu, to według Soluto zabiera 5 s., podobnie Disk Load, tylko kilka megabajtów.

No to nie jest żle. W tym programie zawsze dziwił mnie wygląd. Taki mocno specyficzny. U mnie jeszcze bardzo mocno wolno skanował. Tylko Kaspersky był wolniejszy.
Odpowiedz
#20
I testuję " na stałe " Mcafee Total protection na dysku brata. Dziękuje swoją drogą jednemu z użytkowników za licencjęBeer
Program leciutki, na 1 gb ram nie ma zamulenia. Dysk wydaje "odgłosy" , w porownaniu z F secure , gdzie jest cichutko. Ale za to absolutny brak zmulenia przy rozruchu, uruchamianiu aplikacji etc. Mnóstwo dodatkowych funkcji-wszystko w jednym. Firewall można ustawic na tryb pytający. Ma chmure -Artemis, powiedzmy, że to wystarczy w obronie komputera. TP szyfruje pliki, ma Online Backup, Ochrone sieci. Cud, miód i orzeszkiGrin Dla zwykłego użytkownika wystarczy.


Dodano: 17 maja 2012, 10:43

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 17 maja 2012, 10:44

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 17 maja 2012, 10:51

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 17 maja 2012, 21:36

wykryłem mini błąd:-) na windows xp potrafi zablokować stronę otwierana w gogle chrome(nie można odnaleźć strony). Należy wtedy zrestartować firewalla.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości