ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall 10 Beta
#1
Kilka dni temu pojawiła się testowa wersja darmowego pakietu od ZoneAlarm - ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall 10 Beta . To kolejny, jak widać przykład darmowego pakietu, który próbuje przebić się na rynek...mam niejasne osobiste przeświadczenie, że kolejny producent ma dość powszechnej hegemonii Comodo...czy zasłużonej, to już inna sprawa Smile
To pełnoprawny pakiet, a opisy możliwości za producentem

Cytat: ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall 10 Beta
The ultimate free Internet security solution

Layered security with a single, easy-to-use interface
Lighter, faster and easier than two separate products
Made for each other - no compatibility problems

Antivirus/Spyware Scan Engine
Detects and removes viruses, spyware, Trojan horses, worms, bots, and rootkits. Harnesses the power of the cloud to deliver critical protection from the latest viruses with frequently updated signatures.

Two-Way Firewall
Locks out hackers, blocks intrusions, and makes your PC invisible online with the same technology that protects 100% of Fortune 100 companies.

Anti-Phishing and Site Status
Blocks phishers, authenticates websites, and warns you if a site is dangerous.

Application Control
Restricts programs from malicious activities - blocking attacks that bypass other defenses. Stops malware from phoning home or turning your PC into a bot.

Online Backup
Backs up files and restores your data in the event of hardware malfunction. 2GB free.

Program oczywiście korzysta z własnej zapory, natomiast co do silnika AV - były przypuszczenia, że to silnik Vipre/BitDefender, ale znalazłem opinie świadczące, że to może być raczej silnik Kaspersky''ego w ograniczonym zakresie
Cytat: AFAIK paid version uses Kaspersky engine + Kaspersky signatures + Kaspersky heuristics + ZA engine + ZA signatures.

It is possible that this product uses only the ZA engine, or a cut-down Kaspersky engine without Riskware detections. That would explain any differences in detection rate (which is not confirmed to begin with).

Cytat: Thats correct Firecat, thanks. For the moment the kaspersky engine in ZA free beta is limited in riskware detection (PUP), iSwift/iChecker fast scanning and automatic treatment. I have not seen the ZA behaviour screen options (KAV PDM), so may there may be limitations also there... or may be not.

Wszystkie cytaty z wątku na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podobnie załączone sccreny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kilka innych zrzutów tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program wydaje się być lekki dla systemu wg opinii użytkowników, ale wymagania to ma chyba dość wygórowane Smile
Cytat: Microsoft® Windows®7:
2 GHz 32-bit processor, 2 GB RAM
2 GHz 64-bit processor, 4 GB RAM
Microsoft Windows, XP SP2 or SP3, Home or Professional Edition:
1 GHz 32-bit processor, 1GB RAM
Microsoft Windows Vista SP1 or SP2 :
2 GHz 32-bit processor, 2 GB RAM
2 GHz 64-bit processor, 4 GB RAM
250MB of available hard-disk space.

Strona projektu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Niezłe wymagania. Raczej lekki nie będzie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Myślę, że będzie to udany produkt, o ile nie zamuli starszych maszynGrin
Odpowiedz
#4
To tylko dowód na to, że obecność Comodo na rynku pozytywnie wpływa na konkurencje między producentami. Nic, tylko się cieszyć, że robią się bezpłatne alternatywy. Teraz czekamy na ruch Nortona i KaspraSmile .
Odpowiedz
#5
Widzę, że też skażony portalami społecznościowymi Wink Pierwszym darmowym i znanym pakietem IS po Comodo był zdaje się pakiet Agnitum - chyba dało to trochę do myślenia konkurencji. Niech producenci idą w takim kierunku, tylko jedna ważna sprawa - niech nie błagają "co aktualizację" bądź po włączeniu programu o zakup pełnej wersji, ponieważ oferuje lepsze zabezpieczenie + standardowo tabelka z porównaniem, jaki to Free IS jest niepełny w porównaniu do wersji Pro. Nie znoszę tego.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Testował go już ktoś?
Odpowiedz
#7
"2 GHz 64-bit processor, 4 GB RAM" i "Kaspersky engine + Kaspersky signatures + Kaspersky heuristics + ZA engine + ZA signatures." Chyba przez to większości nawet się nie chce tracić czasu. mimo że wersja płatna... to nie zmienia faktu że wymagania są srogie. Moim zdaniem będzie podobnie jak w outposcie, zrobić reklamówke i zaktualizować raz na rok (przy dobrych wiatrach). Dodać reklamy i odnośniki do wersji płatnej i jazda. I na dodatek te społecznościowe skróty. Jak producenci oprogramowania związanego z bezpieczeństwem na siłe pchają w uzytkownika skróty do portalu gdzie chyba najwięcej jest różnego rodzaju "świństwa", dla mnie to 0 profesjonalizmu... wszystko skupia się o $
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
bardok206 napisał(a):"2 GHz 64-bit processor, 4 GB RAM" i "Kaspersky engine + Kaspersky signatures + Kaspersky heuristics + ZA engine + ZA signatures." Chyba przez to większości nawet się nie chce tracić czasu. mimo że wersja płatna... to nie zmienia faktu że wymagania są srogie. Moim zdaniem będzie podobnie jak w outposcie, zrobić reklamówke i zaktualizować raz na rok (przy dobrych wiatrach). Dodać reklamy i odnośniki do wersji płatnej i jazda. I na dodatek te społecznościowe skróty. Jak producenci oprogramowania związanego z bezpieczeństwem na siłe pchają w uzytkownika skróty do portalu gdzie chyba najwięcej jest różnego rodzaju "świństwa", dla mnie to 0 profesjonalizmu... wszystko skupia się o $
Nic dodać nic ująć ,ale moim zdaniem to najbardziej producentów komercyjnych programów boli fakt że MSE +coraz lepsza zapora systemowa powoli ale systematycznie odbierają klientów .
Odpowiedz
#9
TASMAN napisał(a):Nic dodać nic ująć ,ale moim zdaniem to najbardziej producentów komercyjnych programów boli fakt że MSE +coraz lepsza zapora systemowa powoli ale systematycznie odbierają klientów .
Prawda ale i tak polowa z nich wydając nowe wersje praktycznie powiela wcześniejsze. Może to będzie większą mobilizacją aby dbać o swoich użytkowników a nie odgrzewać wcześniejszych wersji. Z mojej strony kiniec offtopa...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#10
Oj nudzicie jak stare babcie, nie widzę nic złego w odnośnikach do portali społecznościowych. Miałem na kompie i pakiet nie jest zły.
Odpowiedz
#11
Ambient napisał(a):Oj nudzicie jak stare babcie, nie widzę nic złego w odnośnikach do portali społecznościowych. Miałem na kompie i pakiet nie jest zły.

Ale ja widzę, więc to kwestia gustu i użyteczności WinkPonadto jedno (program) z drugim (facebook/twitter) nie ma związku i jest to niestety tylko reklama, na której trzeba ewentualnie nabić lajki.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości