Problem z instalacją. Nieprawidłowy klucz.
#1
Przy instalacji systemu widows xp klucz produktu okazuje się nieprawidłowy. Dlaczego? . Czy jest inny sposób na ściągnięcie tego kodu? Miałam wątpliwości co do jego autentyczności więc sprawdziłam to na płytce instalatora w folderze I386 za pomocą pliku tekstowego UNATTEND. Są takie same. Co jest więc nie tak!
Odpowiedz
#2
Płyta z kopią systemu operacyjnego została zakupiona czy po prostu ściągnięta z internetu ? Jaki to Windows XP ? ( Home czy Professional). Wink
Odpowiedz
#3
Home Edition. Orginalna.
Odpowiedz
#4
Sprawdź jeszcze raz nalepkę z kluczem licencyjnym i wpisz dokładnie klucz, może jakiś błąd się wkradł, po prostu źle wpisany klucz został. None2
Odpowiedz
#5
Ja miałem kiedyś taki sam problem, pomogło wpisanie klucza z wciśniętym Shift''em.
Odpowiedz
#6
Wpisywałam kilka razy. Ten sam rezultat. Kilka miesięcy temu był w naprawie. Facet z naprawy robił jakieś instalki. Jest możliwe, że mógł zmienić w jakiś sposób klucz ?
Odpowiedz
#7
Czy instalujesz tego XP Home z zakupionej płyty ? Bo jak nie to właśnie może być problem, ponieważ na Twojej płycie może być sp3 ( service pack 3) i do niej jest przypisany klucz , natomiast jak instalacja przebiega z innego pliku iso systemu ( inna płyta, ściągnięty z netu) gdzie np. jest sp2 to klucz niestety może nie pasować. Wink


Dodano: 24 mar 2012, 20:11

Klaudia18 napisał(a):Facet z naprawy robił jakieś instalki.


Facet z naprawy instalował też system?
Odpowiedz
#8
Tak. Z płyty.
Odpowiedz
#9
Zainstaluj system bez podawania klucza a następnie zastosuj się do tych instrukcji:
Cytat:
Jak aktywować system Windows XP przy użyciu Internetu

Aby aktywować system Windows XP przy użyciu połączenia internetowego, wykonaj następujące kroki:
Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Wszystkie programy, wskaż polecenie Akcesoria, wskaż polecenie Narzędzia systemowe, a następnie kliknij przycisk Aktywacja produktu Windows.

Lub, Kliknij przycisk Aktywacja produktu Windows ikona w obszar powiadomień.
Kliknij przycisk Tak, teraz spróbujmy aktywację systemu Windows przez Internet.
Kliknij przycisk Przeczytaj poufności informacji podczas aktywacji produktu Windows, kliknij przycisk Wstecz, a następnie kliknij przycisk Dalej.
Użyj jednej z następujących metod:
Rejestrację i aktywację systemu Windows w tym samym czasie, kliknij przycisk Tak, chcę rejestrację i aktywację systemu Windows w tym samym czasie, kliknij przycisk Przeczytaj poufności informacji podczas rejestracji systemu Windows, kliknij przycisk Wstecz, kliknij przycisk Dalej, wpisz swoje informacje kontaktowe w odpowiednich polach w formularzu rejestracji, a następnie kliknij przycisk Dalej. (Gwiazdka) obok wymaganych informacji.
Jeśli chcesz aktywować system Windows, kliknij przycisk Nie, nie chcę teraz rejestrować; po prostu Aktywacja systemu Windows, a następnie kliknij przycisk Dalej.
Kreator nawiązuje połączenie z serwerem aktywacji, a następnie przetwarza żądania aktywacji.
Po aktywacji i zostanie wyświetlony następujący komunikat, kliknij przycisk OK:
Kopia systemu Windows został pomyślnie aktywowany .


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
I właśnie tu jest problem bo instaluje go od nowa praktycznie i nie mogę tego za bardzo obejść. Płytka startuje razem z wł kompa.
Odpowiedz
#11
Nie rozumiem... Instalujesz system bez podawania klucza (albo zamiast klucza podaj 12345-67890-12345... itd. lub cokolwiek), wyjmujesz płytę z napędu i dalej po starcie systemu robisz tak jak napisałem wyżej.
Odpowiedz
#12
Klaudia18 napisał(a):I właśnie tu jest problem bo instaluje go od nowa


Jak od nowa to nie obejdzie się bez wpisania klucza - jeśli zły klucz lub wymyślony , instalka nie pójdzie dalej, po restarcie system będzie instalowany od początku.

Instalujesz teraz system z własnej płyty mam rozumieć?
Odpowiedz
#13
Tak. Z własnej. Zakupionej razem z całym sprzętem.
Odpowiedz
#14
Fakt. XP nie pójdzie bez klucza przepraszam za wprowadzenie w błąd - mea culpa. Instaluj z wymyślonym kluczem i dalej rób tak jak napisałem.
Ostatnio znajomy miał podobny problem i ta metoda zadziałała, więc mam nadzieję, że i tym razem pomoże.
Odpowiedz
#15
Z wymyślonym też nie gdzie.


Dodano: 24 mar 2012, 20:38

Z wymyślonym też nie idzie.
Odpowiedz
#16
Chwila.
Windows XP z SP3 można zainstalować bez podawania cdkeya.
Skoro nie przyjmuje klucza, to:
1) Jest niezgodność na linii instalowany system - wpisywany klucz
lub
2) Popełniasz błąd podczas wpisywania (?)
Musisz upewnić się że wpisujesz klucz do odpowiedniej edycji systemu - wersja SP nie ma znaczenia,
--
Sprawa jest dość dziwna - ja jednak upewniłbym się że instalowany jest prawidłowy system.
Odpowiedz
#17
Wszystko już ok Grin PORADZIŁAM SOBIESmile
Odpowiedz
#18
Powiedz w jaki sposób, jeśli będzie ktoś miał z tym problem, skorzysta z Twojej porady!
Odpowiedz
#19
Eugeniusz napisał(a):Powiedz w jaki sposób,


Podałem klucz Klaudii do Windows XP Home - ze swojej płyty OEM.(po instalacji systemu sprawdzi czy jej oryginalny klucz wejdzie, to zmieni na swój z płyty)
Odpowiedz
#20
Witamy na forum Klaudia18 Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości