Storino - 4GB za darmo wpolskiej chmurze...
#1
Czytając o chmurach danych, natknąłem się na polską wersję takiej aplikacji. Zaciekawiło mnie to ponieważ posiada ona:
- współdzielenie plików,
- synchronizację,
- archiwizację,
- szyfrowanie ( transmisji jak i danych umieszczonych w chmurze), a to dla mnie jest najważniejsze.

Aplikacja działa na Windows XP, Vista, 7 i iOS a także na telefonach z Android-em i iPhone.
Polecając aplikację Storino.pl znajomym możemy zwiększyć pojemność dysku w chmurze za darmo.
Każdy może ocenić tą usługę , ja jednak muszę najpierw się zarejestrować gdyż jeszcze tego nie uczyniłem. Jeśli zacznę korzystać z polskiej chmury online , podzielę sie wrażeniami jak to działa w polskim wydaniu.
Zapraszam do pobierania i testowania z oficjalnej strony programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Storino to taki polski Dropbox, synchronizuje tylko jeden folder. Użytkuję to to od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że ogólnie sprawuje się dobrze.
Aczkolwiek po pierwsze dziwi mnie to, że synchronizowany katalog Storino zawiera w sobie jeden katalog i dopiero w nim umieszczane są dane do synchronizacji.
Po drugie martwi mnie dublowanie plików. Gdy ostatnio zainstalowałem aplikację po przywróceniu systemu i wskazałem istniejący już katalog Storino z danymi, to zauważyłem, że część z plików jest w dwóch wersjach: starszej, pobranej z serwera i nowszej z dysku. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy, nie wiem dlaczego. Możliwe, że to tylko jednorazowy błąd.
Na koniec jako ciekawostkę napiszę - Storino daje możliwość stworzenia swojego własnego, prostego radia.
...
Odpowiedz
#3
Ooo.. dzięki za cynk przyda sięBeer
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#4
Bezpieczne jest przechowywanie danych na czymś takim? A co jak firma upadnie to dysk zamkną i dane się traci?
Odpowiedz
#5
X26 napisał(a):Bezpieczne jest przechowywanie danych na czymś takim?


Jeśli dodatkowo spakujesz jeszcze sobie dane( zabezpieczysz hasłem i zaszyfrujesz pliki) to bezpieczeństwo gwarantowane, chmury szyfrują Twoje dane ale nie można być pewnym tego do końca. Z dobrych i zaufanych trzeba korzystać a moim zdaniem to:

- SkyDrive
- SugarSync
- Dropbox
- SpiderOak

Jeśli by miały paść powinni wysłać stosowną informację do użytkowników by pliki pobrać czy skasować , jeśli są marni zapewno tego nie zrobią i dane przepadną, dlatego jakby co ja korzystam z kilku.
Odpowiedz
#6
Jakoś chyba starej daty jestem :-).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości