KIS 2012 albo
#1
Witam,
jestem posiadaczem systemu Windows 7 64bit i szukam odpowiedniej ochrony dla komputera. Chciałem zapytać na ile KIS 2012 przewyższa zestaw Comodo Firewall + Nod32 + Sandboxie, albo zestaw Comodo Firewall + Avira Free + Sandboxie ?? Czy różnica w jakości zabezpieczenia jest znacząca?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
W niczym nie przewyższaw/w zestawów ,przewyższa tylko obciążeniem systemu Wink
Odpowiedz
#3
Ja bym wybrał wersję z avira Ale bez sandboxie . Firewall , piaskownice i bardzo mocna ochronę heurystyczna masz w comodo, avira ma ogromną wykrywalność definicji co prawda heurystyka w niej leży No, Ale od tego byłaby defense plus w comodo. Ogólnie te programy się uzupełniają , a szkoda obciążać system dla dublowania ochrony. Do tego zestaw ten jest bezpłatny. Zamiast sandboxie dogralbym jakiś dodatek Do przeglądarki np. Ten od bitdefendera. Na webguarda aviry wiele osób narzeka:-)
Odpowiedz
#4
Ja osobiście na KIS się przejechałem jak na g.....e.Aktualnie EAM+Comodo firewall+Defense+.Do przeglądarki dodałem Trafficlight+Ghostery.
Odpowiedz
#5
TASMAN napisał(a):Aktualnie EAM+Comodo firewall+Defense+


Bardzo fajny pakiet Smile

maximuss81x , jeśli celujesz w KISa to jeszcze to przemyśl... Ja osobiście używałem przez 4 lata, moja przygoda z nim skończyła się na wersji 2010. Nie testowałem ostatniej wersji, ale dobrze "skompletowany" pakiet na pewno gorszy moim zdaniem nie będzie.
Comodo F. używałem - sprawdził się świetnie.Ale Noda z pewnością zamieniłbym na Avirę (tak jak proponuje alex1155 ), a jeszcze szybciej na EAM (używam od niedawna i jestem zadowolony).Nie zrezygnowałbym natomiast z sandboxie, chociaż w sumie, mając CF......
Ja używam jej z uwagi na OA i tak zwyczajnie, z przyzwyczajenia Smile
Odpowiedz
#6
maximuss81xmiłoby było gdybyś określił czy jestes zaawansowanym uzytkownikiem. Zarówno Comodo jak i Emsisoft sa programami "nie dla laików" i moga oprócz ogromnej ochrony narzadzić wielkich szkód (dla przykładu na CZYSTYM systemie EAM u mojej znajomej wykrył ponad 90 zagrożeń , bo sie Ikarusowi pomylił sterownik z trojanem). Czesto tez tak jest kiedy gra sie np. w gry sieciowe. Ikarus ma jakas obsesje na punkcie dodawania wszelkiego rodzaju nawet legalnych pliczków exe. słuzacych do "ubarwienia" postaci w tych grach , do bazy zagrożeń (np. wykrywanie wirusa Sality w czystym pliku!), czy Backdora Hupingon!( to jest jakis dramat, moj brat w takie gierki gra, no masakra, po siedem false positive dziennie). Dlatego tu mocno polecam Avirę, jesli sie pomyli, jest strona do przesłania pliku do analizy,odpowiedz do dwóch dni. I do tego parasolka jest darmowa, a Hipsa i Sandboxa ma juz Comodo.
Kaspersky to program , o którym mozna ksiazkę napisać. Ma bardzo dobrych marketingowców, wiele osob do niego wzdycha jak do czegoś nieziemskiego i to nawet takich , co na komputerach znaja sie naprawde dobrze. Prawda jest taka ,że soft ten jest mocno skuteczny,ale cięzki dla systemu, konfliktowy, false positive tez bardzo duzo , choc po zgłoszeniach do pomocy technicznej od razu usuwane. Nic specjalnego w gruncie rzeczy Grin
Odpowiedz
#7
alex1155 napisał(a):Ikarus ma jakas obsesje na punkcie dodawania wszelkiego rodzaju nawet legalnych pliczków exe

No już bez przesadyzmów, alex1155nie strasz maximussa81xWink

alex1155 napisał(a):dla przykładu na CZYSTYM systemie EAM u mojej znajomej wykrył ponad 90 zagrożeń

Która wersja?? 6.0?? Nie sądzę... chyba, że system nie był aż tak CZYSTY, jak tej znajomej się wydawało Wink

alex1155 napisał(a):Kaspersky to program , o którym mozna ksiazkę napisać. Ma bardzo dobrych marketingowców, wiele osob do niego wzdycha jak do czegoś nieziemskiego i to nawet takich , co na komputerach znaja sie naprawde dobrze

Pięknie to ująłeś Grin
A co do skuteczności, maximussie81x , cóż....Poczytaj niektóre wątki na portalu, możesz znaleźć przynajmniej coś równie skutecznego (jeśli nie bardziej skutecznego) niż KIS.
Odpowiedz
#8
system był czysty :-) nie strasze sam skanowalem i miałem na komputerze:-) emsi wykrywalność ma dużą ale false positive zakrawa o pomstę do niebaSmile Co ciekawe można wysłać maila do ikarusa, ale nie zawsze odpisują( ten skaner ma problemy o których piszę ). Wydaje mnie się jednak , że dla użytkownika , który ma pojęcie co znajduje się na jego komputerze nie powinno to być bardzo wielkim problemem, jednak podszedłbym z dużym dystansem( od jego sa wersję trial w końcu.)
Odpowiedz
#9
alex1155 napisał(a):system był czysty :-) nie strasze sam skanowalem i miałem na komputerze:-) emsi wykrywalność ma dużą ale false positive zakrawa o pomstę do niebaSmile Co ciekawe można wysłać maila do ikarusa, ale nie zawsze odpisują( ten skaner ma problemy o których piszę ). Wydaje mnie się jednak , że dla użytkownika , który ma pojęcie co znajduje się na jego komputerze nie powinno to być bardzo wielkim problemem, jednak podszedłbym z dużym dystansem( od jego sa wersję trial w końcu.)
alex1155 chybacoś jarasz bo u mnie EAM działa normalnie do bólu .
Odpowiedz
#10
alex1155 napisał(a):false positive zakrawa o pomstę do niebaSmile
W wersji 5 owszem, była to bolączka, ale w wersji 6 znacznie to poprawiono
- i nie piszę tego dlatego, że sam używam EAM, stwierdzam to obiektywnie....wersja 5 rzeczywiście pozostawiała sporo do życzenia Smile
alex1155 napisał(a):można wysłać maila do ikarusa, ale nie zawsze odpisują
ewentualny kontakt nawiązuje się nie z Ikarusem, ale bezpośrednio z Emsisoft , bo to oni odpowiadają za EAM. Ten kontakt sprawdziłem sam kilkukrotnie, odpowiedzi na maile dostawałem zawsze , nawet w niedziele, a reakcja na zawsze była bardzo szybka i efektywna .

Minusem jest natomiast, tak jak piszesz, że EAM - w pełni funkcjonalny - jest dostępny w wersji płatnej - po upływie 30-dniowej wersji trial,
w przypadku nieprzedłużenia licencji, EAM pozostaje jedynie jako aktualizowany i efektywny skaner na żądanie.
Odpowiedz
#11
tak tak używalem poprzedniej wersji. Teraz jedynie jako skaner na żądanie. Natomiast nie wiem jakiej wersji używa hitman pro Ale robiłem nim wczoraj skan i dwa false positive wykryte niby przez silnik emsisoft
Odpowiedz
#12
A skąd ta pewność, że akurat przez Emsisoft?? Hitman korzysta przecież nie tylko z tego silnika....
Odpowiedz
#13
Przy rozwinięciu nazwy zagrożenia pojawia się opis wirusa. I jest tylko znak emsisoft oraz Przy jednym dodatkowo g daty
Odpowiedz
#14
Hm... nie wiem o jaki plik (wpis, odniesienie) chodzi konkretnie, ale oczywiście nie upieram się i może się zdarzyć, że silnik Emsisoftu puści jakiś FP, choć ja osobiście, odkąd używam wersji 6 (trochę już minęło) z tym się nie spotkałem. Oczywistym jest, że nie ma softu idealnego, każdy ma swoje wady i zalety, każdy inaczej trafia w upodobania potencjalnego użytkownika. Tak czy inaczej EAM w wersji 6 mogę polecić z czystym sumieniem, podobnie jak CF, mimo tego, że na co dzień używam OA.
TASMAN napisał(a):u mnie EAM działa normalnie do bólu

U mnie też, zarówno na nowiutkim, jak i na starszym sprzęcie Smile
Odpowiedz
#15
alex1155 napisał(a):system był czysty :-) nie strasze sam skanowalem i miałem na komputerze:-) emsi wykrywalność ma dużą ale false positive zakrawa o pomstę do niebaSmile Co ciekawe można wysłać maila do ikarusa, ale nie zawsze odpisują( ten skaner ma problemy o których piszę ). Wydaje mnie się jednak , że dla użytkownika , który ma pojęcie co znajduje się na jego komputerze nie powinno to być bardzo wielkim problemem, jednak podszedłbym z dużym dystansem( od jego sa wersję trial w końcu.)

Wierzyć się nie chce w to co piszesz. EAM to naprawdę porządny soft z bardzo znikomą ilością FP. O której wersji EAM mówisz?
Odpowiedz
#16
ktostam napisał(a):
alex1155 napisał(a):system był czysty :-) nie strasze sam skanowalem i miałem na komputerze:-) emsi wykrywalność ma dużą ale false positive zakrawa o pomstę do niebaSmile Co ciekawe można wysłać maila do ikarusa, ale nie zawsze odpisują( ten skaner ma problemy o których piszę ). Wydaje mnie się jednak , że dla użytkownika , który ma pojęcie co znajduje się na jego komputerze nie powinno to być bardzo wielkim problemem, jednak podszedłbym z dużym dystansem( od jego sa wersję trial w końcu.)

Wierzyć się nie chce w to co piszesz. EAM to naprawdę porządny soft z bardzo znikomą ilością FP. O której wersji EAM mówisz?
wychodzi na to że o wersji 5 jednak wirus ten był wpisany w bazę danych ikarus i wykryty z definicji. Plik był czysty, wykryty kilkadziesiąt razy. Zgłosiłem go na maila ikarusa , może wywalili. Oni udzielają automatycznych odpowiedzi, więc nie wiem.
Odpowiedz
#17
No to skoro mówimy o wersji 5 to mogę się zgodzić. Co do nowej odsłony, to wersja 6 to ogromny krok naprzód.
Odpowiedz
#18
I tu się zgodzę EAM5 to był praktycznie koszmarny program ,ale już obecna wersja praktycznie jest nie odczuwalna bynajmniej u mnie.
Odpowiedz
#19
No właśnie. Od początku używania (z pierwszym, preinstalacyjnym skanowaniem włącznie) EAM w nowej odsłonie nie wywalił mi ani jednego fp.
Dodatkowo obecna wersja, w przeciwieństwie do 5-ki, jest mniej odczuwalna dla zasobów i systemu - pracując w tle robi co ma robić - jest praktycznie niezauważalna, przy skanowaniu na żądanie też jest bardzo przyzwoicie
Odpowiedz
#20
Witam,
mam pytanie o KIS 2012 i ochronę przeglądarki. Czy KIS 2012 chroni Operę - chodzi o surfowanie w necie? Bo z tego co wiem, to dodatki KIS instalują się tylko w Mozilli, Chrome i IE...
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości