Reklamy za kilka tysięcy dolarów
#1
Witajcie,
co prawda zagrożeń w internecie jest tak dużo, że producenci av ledwo co nadążają w walce z nimi , jednak chciałbym tym tematem odejść od wirusów samych w sobie, a zająć się szkodliwymi witrynami internetowymi-oszustwami. Otóż wystawiłem ogłoszenie o poszukiwaniu pracy na jednym z darmowych serwisów internetowych. Otrzymałem kilka propozycji zarobienia kupy kasy za oglądanie reklam od nieznanych mi wysyłających. Otóż szybko zorientowałem się, że podane mi strony to scam, a osoba, które mi je podała, sama dała się wkręcić. Jednak co gorsza okazuje się, że stronki te mają wielu użytkowników, działają na zasadach piramidy poleceń i w żadnym wypadku nie sa blokowane przez programy av. Jak sądzicie czy takie witryny powinny znajdować się na liście stron blokowanych przez programy Do zabezpieczeń?
Zdaję sobie sprawę, że każdy wchodzi na daną stronę na własną odpowiedzialność , jednak ludzie naprawdę są naiwni, a kiedy chodzi o szybki zarobek, to szybko się kuszą. Niestety osobiście znam osoby,które ślepo wierzą, że naprawdę coś na tym zarobią. Czy wasze programy blokują takie podejrzane witryny? Chodzi mi konkretnie o stronki surveys-faq.com , survpee.com
Odpowiedz
#2
survpee.com - emsisoft nie blokuje
surveys-faq.com- emsisoft nie blokuje
Odpowiedz
#3
ReviewsAntivirus napisał(a):survpee.com

Tak "czuły" program nie blokuje , to zapewne żaden nie, choć fakt scamu tych stron potwierdzał mi Bullguard, a support Kasperskiego i Aviry miał dodac strony do obszaru blokowanych.
Odpowiedz
#4
Przekrętów ciąg dalszy, opisane przeze mnie strony zmieniły domeny:
survpeee.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy są blokowane?
Webguard Aviry milczy.
Odpowiedz
#5
survpeee.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dalej nie sa blokowane
Odpowiedz
#6
Mam prośbę, moglibyście sprawdzic czy Wasze programy dziś po blisko dwóch miesiącach zaczęły juz blokować te strony? Ciekawi mnie jakie jest podejście producentów AV do Scamu.
survpeee.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
U mnie tylko WOT blokuje, CIS,MBAM PRO milczą. Później sprawdzę na innych, bo mam Vboxa zajętegoWink
Odpowiedz
#8
F-secure milczy
Odpowiedz
#9
avira milczy
Odpowiedz
#10
eset i avg tez. Czyli ze Scamem producenci nie walcza.
Odpowiedz
#11
Najwidoczniej nie Wall
Odpowiedz
#12
alex1155 napisał(a):Mam prośbę, moglibyście sprawdzic czy Wasze programy dziś po blisko dwóch miesiącach zaczęły juz blokować te strony? Ciekawi mnie jakie jest podejście producentów AV do Scamu.
survpeee.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Próbowałem Ad-Aware Pro, lecz chyba tych stron już nie ma, albo je blokuje ? Inne strony się wczytują.
Odpowiedz
#13
U mnie stronki też nie działają, może to blocklisty blokują?
Odpowiedz
#14
Stronki teraz przestały działać
Odpowiedz
#15
No ja dodałem do blokowanych przez opendns
Odpowiedz
#16
I znowu działająGrin


Dodano: 13 cze 2012, 17:21

No proszę jeden mail do zagranicznego supportu eseta i mamy:
Szczegóły:
Strona internetowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Komentarz: Dostęp do strony został zablokowany przez ESET NOD32 Antivirus. Strona znajduje sie na liście stron zawierających wirusy i inne niebezpieczne aplikacje. Lista jest definiowana przez producenta.
Odpowiedz
#17
KIS normalnie wpuszcza
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#18
Ja niestety nie mogę sprawdzić, ale dodałem do blokowanych na wszelki wypadek do EAMSmile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#19
Proszę o powtórne sprawdzenie stronek, dostałem odpowiedzi pozytywne w sprawie zablokowania ich w kilku labach.

Dodano: 21 cze 2012, 18:01

Uwaga!
zaczęli być blokowani więc szybko zmienili adres;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Masakra.
Odpowiedz
#20
no cóż ja tradycyjnie dodaje do open dns
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości