Klient pocztowy z widokiem wątku
#1
Cześć.
Szukam klienta pocztowego (niewiele ich zostało Sad) z obsługą widoku wiadomości w wątku. Byłoby dobrze gdyby był lekki, po polsku i bezpłatny.
Gdyby ktoś nie wiedział, chodzi o coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiadomości układają się w chronologiczny wątek. Ułatwia to orientację w wiadomości.
Fotka pochodzi z Outlooka 2007 - fajny ale za duży. Nie używam np. kilku funkcji, tj. notatek i zadań. Poza tym zawiesza mi się czasami.
Wszedłem na Dobre Programy i uszeregowałem dostępne programy:
- Thunderbird - nie ma eksportu wiadomości, antyspam nigdy nie wyłapywał mi wiadomości. Poza tym ma dziwny mechanizm odpowiadania na wiadomości. Nie chce mi się robić zrzutu, ale domyślnie generuje takie coś:

Cytat: W dniu 2012-04-15 18:45, X pisze:
> Test
>
> -----Original Message-----
> From: X [mailto:X
> Sent: Sunday, April 15, 2012 6:45 PM
> To: X
> Subject: Test
>
> test
>
>
>
Test rest est

Fatalnie Sad
The Bat Professional - licencjonowany. Korzystałem z niego jakiś czas. Problem ten sam co w Thunderbirdzie - rozpada się układ w odpowiedzi, głupio wygląda widok wątku (brak?). Dobrze wyposażony - wart ceny.
DreamMail - nie znam. Chińszczyzna? Reszty programów nie znam.
Czy zna ktoś program który nie powodowałby takich strat? Jeśli nic nie znajdę, czeka mnie powrót do Office 2003 Sad.
Odpowiedz
#2
Wbudowant klient poczty w Operze? :-). Na pewno jest wątkowanie.
Ja bym zobaczył czy tego nie ma w Windows Live Mail 2011.
Odpowiedz
#3
Windows Live Mail - to taki znacznie mniejszy Outlook (mocno powiedziane, ale klient poczty jest ok).
Problemem może być system, bo chyba Windows XP nie jest wspierany.
Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):antyspam nigdy nie wyłapywał mi wiadomości


Żarty sobie robisz? Mi działa doskonale , codziennie leci po 30 widomości syfu do kosza.
Odpowiedz
#5
Nigdy! Nie wiem, może nie potrafię się nim obsługiwać. Dziwna sprawa bo Outlook nawet bez nauki coś tam potrafi odfiltrować. Thundebird natomiast nic - jest ślepy nawet na ewidentne próbki spamu.
Instaluję Essentials.
// Windows Mail nie działa - uszkodzony kalendarz?
// Opera mail też dodaje niepotrzebny z mojego punktu widzenia tekst w stylu "W dniu tym i tym osoba X napisała..."
Odpowiedz
#6
Eugeniusz napisał(a):- Thunderbird - nie ma eksportu wiadomości, antyspam nigdy nie wyłapywał mi wiadomości. Poza tym ma dziwny mechanizm odpowiadania na wiadomości. Nie chce mi się robić zrzutu, ale domyślnie generuje takie coś:

Cytat: W dniu 2012-04-15 18:45, X pisze:
> Test
>
> -----Original Message-----
> From: X [mailto:X
> Sent: Sunday, April 15, 2012 6:45 PM
> To: X
> Subject: Test
>
> test
>
>
>
Test rest est

Fatalnie Sad

Ustawienia konta > Tworzenie (po lewej) > Odznacz "Podczas tworzenia odpowiedzi automatycznie cytuj oryginalną wiadomość"
Możliwe, że w Operza też da się to wyłączyć. Poszperaj w opcjach, także tych zaawansowanych - aboutconfig.
Eksport w Thunderbird: zaznacz wybrane wiadomości > PPM > Zapisz jako. Mało wygodne w przypadku wielu wiadomości, ale jest. Wątki? Możliwe, że jest dodatek. Przy okazji, przydatny jest też dodatek Compact Header: Pomoc > Asystent migracji
Pozdrawiam.
...
Odpowiedz
#7
Dziękuję. Wygląda na to że jedynie Outlook działa tak jak powinien. Zainstalowałem trial 2010 - jest lepiej. Szybciej się ładuje, nie zawiesza, nie ma dziwnego opóźnienia podczas pobierania poczty. Zobaczę co potem.

Szkoda że Windows Live Essentials nie działa Sad
Odpowiedz
#8
Eugeniusz napisał(a):Szkoda że Windows Live Essentials nie działa Sad


Pewnie ściągasz wersję 2011 dla Visty i 7.

Sprawdź to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Bardzo proszę, Eugeniuszu.
Co do Windows Live Essentials, to jest nieco starsza wersja dla Win XP, ale nie zamartwiałbym się tak. Na moim lapku na Win Vista chodził gorzej od Thunderbirda.
Thunderbird ładnie obsługuje wątki wiadomości po instalacji. Przepraszam za wprowadzanie w błąd, ale jestem już zmęczony None2
Pozdrawiam.
...
Odpowiedz
#10
preter_m napisał(a):(...)Wątki? Możliwe, że jest dodatek.(...)

Wątki obsługuje domyślnie. Klika się po prostu na kolumnie wątek żeby włączyć sortowanie.

PS. Sorki, za dublowanie postów - nie zauważyłem że sprostowanie się już pojawiłoSmile
Odpowiedz
#11
ReviewsAntivirus napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Szkoda że Windows Live Essentials nie działa Sad


Pewnie ściągasz wersję 2011 dla Visty i 7.

Sprawdź to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Korzystam ze starszej wersji.
Odpowiedz
#12
@Gieniu - Evolution dla Windowsa? Zimbra?
Odpowiedz
#13
Kilka dni temu miałem XP i Windows Live Essentials działał bez problemu. Pobierałem z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem czemu instalator był w wersji angielskiej, zainstalowałem, potem pobrałem jeszcze raz i instalator był w wersji polskiej. Odinstalowałem więc wersję angielską i zainstalowałem tą polską, dziwne takie ale i wszystko działało ok.
Odpowiedz
#14
JarekMk napisał(a):@Gieniu - Evolution dla Windowsa? Zimbra?

Bardzo dobry jest także eMClient: po polsku, szybki w działaniu, integracja z GMail. Wada - ograniczenie do dwóch kont w wersji darmowej.
...
Odpowiedz
#15
slawektor napisał(a):Kilka dni temu miałem XP i Windows Live Essentials działał bez problemu. Pobierałem z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem czemu instalator był w wersji angielskiej, zainstalowałem, potem pobrałem jeszcze raz i instalator był w wersji polskiej. Odinstalowałem więc wersję angielską i zainstalowałem tą polską, dziwne takie ale i wszystko działało ok.

Coś takiego mam Sad[img]
JarekMk napisał(a):@Gieniu - Evolution dla Windowsa? Zimbra?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/img]
Zimbra? Nie znam. Rzuciłem okiem i rozmiar instalatora mnie przeraził - prawie 100MB!
preter_m napisał(a):
JarekMk napisał(a):@Gieniu - Evolution dla Windowsa? Zimbra?

Bardzo dobry jest także eMClient: po polsku, szybki w działaniu, integracja z GMail. Wada - ograniczenie do dwóch kont w wersji darmowej.

Właśnie sprawdzam.


Dodano: 16 kwie 2012, 18:04

Powiem tak, najlepiej odpowiadał mi Outlook 2003 - stosunkowo lekki, dobrze mi znany i nie sprawiający problemów. I chyba zrobię downgrade Sad.
Odpowiedz
#16
@Eugeniusz W temacie Windows Live Messenger sprawdź jeszcze to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#17
Masz wgrane wszystkie aktualizacje, Frameworki? Ewentualnie spróbować z instalatora pobranego nie z strony Microsoftu.
Odpowiedz
#18
preter_m napisał(a):@Eugeniusz W temacie Windows Live Messenger sprawdź jeszcze to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Próbowałem wszystkich porad Sad.
slawektor napisał(a):Masz wgrane wszystkie aktualizacje, Frameworki?

Jak najbardziej.

Wiecie co, dałem sobie spokój - Outlook 2003 jest mi najlepiej pasujący. Niech więc tak zostanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości