Jaki płatny zestaw IS?
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64


Zastosowanie:
Ogólnie internet, bankowość online, testuje też rożne piliki. Bardzo ważne jest dla mnie by pakiet był w miarę lekki i miał możliwość ustawiania firewalla w tryb uczenia się(tak jak np. ESET)
Zastanawiam się obecnie nad:

BitDefender Internet Security 2012
F-Secure Internet Security 2012

Rozglądam się za płatnymi pakietami.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
C2D [email protected]
2x1gb A-Data EE@879Mhz
Asus 8800GT Glaciator
Hitachi T7K500 320Gb
Odpowiedz
#2
Nie wiem jak w Bd ale w fsecure nie ma trybu uczenia w firewallu. Tak dobrze pamiętam to standardowy (na podstawie deepguarda) pytaj o wszystko i zezwól wszystko.A szukasz bezobsługowego pakietu ? Czy jednak wolisz mieć możliwość wybrać samemu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Osobiście poleciłbym F-secure.
Bitdefender ma więcej funkcji, częstsze aktualizacje etc, ale jest bardzo konfliktowym pakietem, tzn. u wielu użytkowników (były tematy na forum) nie nadaje się praktycnie do użytkowania (masowe spowolnienie komputera etc).
F-secure z kolei jest pakietem raczej - typu zainstaluj i zapomnij. Lekki - skuteczność z tej samej półki (może nieznacznie wyższa dzięki deepguardowi).
Odpowiedz
#4
Właśnie bardzo zależy mi na tym by firewall pytał za każdym razem gdy jest nowe połączenie jak to jest z ESET''em(można wybrać czy zezwolić/zablokować chwilowo czy na stałe). MBAM mam do skanów na żądanie.
Odpowiedz
#5
To czemu nie weźmiesz Eseta? Jakbym miał wybierać z płatnych to właśnie ESS lub Kaspersky lub Norton.
Odpowiedz
#6
Bit, moim zdaniem, bardziej rozbudowany, ale cięższy i potrafiący czasem dać i kościom i cpu popalić Wink
A wybór tylko między tymi dwoma pakietami czy ewentualnie możliwe jest też coś innego?
Wybór dla bardziej czy mniej zaawansowanego użytkownika?
Odpowiedz
#7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

plus darmowy TinyWall Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#8
Te 2 propozycje rzuciłem jako że wpadły mi w oko, inne jak najbardziej wchodzą w grę. ESS nie chcę ponieważ już raz mnie zawiódł i nie mógł poradzić sobie z usunięciem wirusa.
Dla użytkownika zaawansowanego, ale nie potrzebny mi np. sandbox.
Może pakiet AVG?
Odpowiedz
#9
A może Emsisoft? Anti-Malware + Online Armor tworzą razem pakiet IS.
W miarę rozsądna cena, jakby co nie najgorszy support, możliwości ochrony i konfiguracji bardzo przyzwoite.
Używałem przez jakiś czas na 6-letnim laptopie - o żadnym muleniu nie było mowy, więc z utratą lekkości też problemu nie będzie Wink
Odpowiedz
#10
Hellix napisał(a):Może pakiet AVG


AVG? Czy ja wiem. Nie błyszczy.
A czemu chcesz koniecznie płatny? Era płatnych zabezpieczeń się skończyła. Można mieć baaaardzo przyzwoitą ochronę za darmo.

Zastanów się. Ja od dłuższego czasu (6 lat) nie widziałem żadnego wirusa na oczy.

Jak już chcesz koniecznie płatny to Kasper albo Nortona bym wybrał...
Odpowiedz
#11
A nom.. zapoznaj się z tym materiałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Ale tak jak napisał x26 możesz szukać darmowych rozwiązań.. taka avira 2012 free jest dobrym wyborem
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#12
Emsisoft Anti-Malware 6.0 właśnie pobrałem trial i zobaczymy co z tego wyjdzie. Avire dużo osób chwali, jednak wolałbym cały pakiet razem.
Odpowiedz
#13
Online Armor, który tworzy z pakiet IS z EAM 6 też jest w wersji trial. Przyzwoity firewall, a w zasadzie dość czuły i nieźle konfigurowalny HIPS z opcją zapory.Jakby co możesz zostawić go później w okrojonej wersji free.
EAM po upływie trialu działa tylko jako skaner od-demand bez trybu real-time.
Avira też ma pakiet IS (płatny). Moim zdaniem soft niezły, ale w porównaniu do EAM bardziej obciążający system (przynajmniej u mnie). Dlatego jakiś już czas temu zrobiłem zamianę Wink
Odpowiedz
#14
Widzę że licencja nie jest taka droga, oczywiście nie musi być to koniecznie pakiet płatny.
Odpowiedz
#15
Na Avire czy EAM/OA?
Szkoda wydawać pieniądze na płatne pakiety.
Odpowiedz
#16
A próbowałeś Comodo? Zainstaluj sobie i zobacz. Jest wersja x64.
Odpowiedz
#17
Flash999 napisał(a):Szkoda wydawać pieniądze na płatne pakiety.

To fakt, no chyba, że ma się ich nadmiar Grin
A na poważnie to w dzisiejszych czasach nie ma już takiej potrzeby, można mieć równie dobrą, a czasami nawet lepszą i lżejszą ochronę - do tego za "free".
Odpowiedz
#18
Comodo używałem dawno temu i jakoś mi nie przypasował, ale sprawdzę go teraz. Co myślicie o połączeniu EAM+Comodo Firewall?
Odpowiedz
#19
Jaką wersję miałeś?
Teraz Comodo to full zestaw.
Były tu robione takie amatorskie testy i wypadł naprawdę dobrze... teraz to naprawdę dobry produkt
Spróbuj zainstalować - nie podoba się to do kosza, a może akurat docenisz...
Odpowiedz
#20
Hellix napisał(a):Comodo używałem dawno temu i jakoś mi nie przypasował, ale sprawdzę go teraz. Co myślicie o połączeniu EAM+Comodo Firewall?

Ja mam tak aktualnie i jest całkiem normalnie aczkolwiek mogło by być trochę lżej ze strony firewall comodo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości