Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa.
No ostatnio pojawiła się ta opcja kosz. Plik usuwane czy to przez interfejs www czy przez aplikację są przenoszone do kosza na dysku SkyDrive. Tylko, że jeśli przywrócimy jakiś plik do folderu aplikacji powiedzmy ważący 500 MB to jest on i tak od nowa wysyłany, kiedy mógłby zostać przywrócony z kosza.
SkyDrive nie jest jeszcze ideałem ale miejmy nadzieję, że go w przyszłym czasie dopracują.
Odpowiedz
Hm.. jak od nowa wysyłany? Nie bardzo to to rozumiem - skoro np. wrzucę coś przez web i usunę, to cały czas będzie na ich serwerze.
Jeżeli zechcę przywrócić, to zmieni zapewne tylko zapisy w ich bazach. No chyba że kosz jest lokalny, u nas na kompie, wtedy to beznadziejne rozwiązanie.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):Hm.. jak od nowa wysyłany? Nie bardzo to to rozumiem - skoro np. wrzucę coś przez web i usunę, to cały czas będzie na ich serwerze.


Wczoraj to testowałem. Wyglądało to tak.
Wrzucam plik 25MB prze aplikację SD na dysk > usuwam plik w folderze SD (w aplikacji u mnie) > plik na serwerze przenosi się do kosza > przywracam plik z kosza na moim komputerze do folderu SD > plik jest od nowa wysyłany i takim cudem mam 2 takie same pliki na serwerze. Jeden w folderze, do którego wrzuciłem ten plik ponownie i jeden w koszu na dysku SD.

Na moje to powinno działać tak, że jeśli wrzucam jakiś plik to najpierw powinno być sprawdzone po sumach kontrolnych czy taki plik nie znajduje się w moim koszu na dysku SD. Jeśli taka sytuacja zaistnieje plik powinien zostać przywrócony do danego folderu z kosza a nie ponownie wysyłany z komputera klienta.

I jeszcze jedno. Ten komunikat co wkleiłem wcześniej pojawił się własnie gdy przywróciłem plik przez web i aplikacja chciała pobrać go na dysk lokalny.

Może po prostu za dużo wymagam od tego ich kosza.Wink
Poza tym dobrze, że wprowadzają nowe funkcje. Jak kosz w SD zacznie funkcjonowaćpodobnie ja w DB to użyteczność usługi znacznie wzrośnie.
Odpowiedz
No fakt, jeżeli nic się nie zmieniło, to powinno iść już z ich serwera, sami je sobie zbędnie zapychają.
Pod tym względem Dropbox miażdży - jak wrzucimy coś popularnego, nie wiem, instalkę jakiegoś niewielkiego a znanego programu, to często w ogóle nic nie wrzuca, sprawdza, widzi że gdzieś to na ich serwerze leży no i wrzuca nam. Takie informacje gdzieś czytałem kiedyś bodajże na stronie samego dropboxa, jedyne co mi się w tej metodzie nie podoba, to prywatność (a raczej jej brak) Smile
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):jak wrzucimy coś popularnego, nie wiem, instalkę jakiegoś niewielkiego a znanego programu, to często w ogóle nic nie wrzuca, sprawdza, widzi że gdzieś to na ich serwerze leży no i wrzuca nam.

Tak samo jest np. na mediafire
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości