Fałszywka Aviry?
#1
Na forum PC Format ktoś napisał, ze na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Web Guard Aviry zgłasza mu wirusa...

Mój ESET Smart Security milczy...
Odpowiedz
#2
Ano zgłasza Smile
Odpowiedz
#3
Zglasza, potwierdza to uzytkownik Aviry PersonalGrin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
A jakim prawem skoro wersja Personal nie ma WebGuarda? Grin
Odpowiedz
#5
Zgłasza dlatego , ponieważprogram jest podatny na fałszywe alarmy z tego też względu używam NODaTongue .
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Zgłasza dlatego , ponieważprogram jest podatny na fałszywe alarmy z tego też względu używam NODaTongue .


Osobiście po wielu za i przeciw doszedłem jednak do wniosku że wolę jednak mieć kilka fałszywek więcej ale i lepszą ochronę Tongue
Odpowiedz
#7
Kasprzak milczy. Pewnie błąd programu (aviry) .
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#8
Wyłączyłem całkowicie heurystykę w Avirze i zagrożenie nadal jest wykrywane, poza tym po wejściu na stronę pojawia się komunikat --->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Więc może to jednak nie fałszywka?
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Zgłasza dlatego , ponieważprogram jest podatny na fałszywe alarmy z tego też względu używam NODaTongue .


Osobiście po wielu za i przeciw doszedłem jednak do wniosku że wolę jednak mieć kilka fałszywek więcej ale i lepszą ochronę Tongue

A ja doszedłem do wniosku , że zmieniasz te programy jak rękawiczki i lada chwila powiesz , że Avira znów ci nie odpowiada Grin .Ja nie cierpię na problem kiepskiej ochrony,choć używam NODa .
Odpowiedz
#10
VenomX napisał(a):A ja doszedłem do wniosku , że zmieniasz te programy jak rękawiczki i lada chwila powiesz , że Avira znów ci nie odpowiada Grin .


Po to są wersję trial żeby je testować Grin
Odpowiedz
#11
Może ja jestem szczęściarzem, ale mi nic nie wyje! Tongue
Czy od razu wam wyje po wejściu na stronę czy gdzieś trzeba jeszcze kliknac?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Jak najbardziej fałszywy alarm Aviry. Link Scanner potwierdza iż strona jest bezpieczna .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Pablosss napisał(a):A jakim prawem skoro wersja Personal nie ma WebGuarda? Grin


Nie ma, ale plik/skrypt umieszczony na stronie najwidoczniej zglosil żądanie zapisania na dysku, a tym zajela sie juz Avira.
Ten WebGuard jak sami widzicie nie jest niezbedny, zreszta znow odsylam na wilders w celu zapoznania sie z opiniami innych na ile WG jest konieczny Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
VenomX napisał(a):Jak najbardziej fałszywy alarm Aviry. Link Scanner potwierdza iż strona jest bezpieczna .


Nie sugeruj się jego wskazaniem - wiele stron pokazuje jako bezpieczne, a tak nie jest. Poza tym komunikat jaki się pojawia daje do myślenia.
Odpowiedz
#15
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Jak najbardziej fałszywy alarm Aviry. Link Scanner potwierdza iż strona jest bezpieczna .


Nie sugeruj się jego wskazaniem - wiele stron pokazuje jako bezpieczne, a tak nie jest.

A ty znów będziesz rozsiewał te swoje herezje !? GrinGrin . Strona :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest jak najbardziej bezpieczna !! .
Daje ci do myślenia ? właśnie dlatego nie korzystam z Aviry Smile abym zanadto nie myśleć..
Odpowiedz
#16
VenomX napisał(a):A ty znów będziesz rozsiewał te swoje herezje !? GrinGrin . Strona :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest jak najbardziej bezpieczna !! .


Po raz kolejny kolega nam udowadnia że tylko on ma racje, jest najmądrzejszy na świecie Grin

VenomX napisał(a):Daje ci do myślenia ? właśnie dlatego nie korzystam z Aviry Smile abym zanadto nie myślał...


Zapewne tego nie zauważyłeś ale komunikat o treści że "witryna została zgłoszona ..." nie wyświetla Avira, tylko przeglądarka Grin
Odpowiedz
#17
Avira Premium na średnim poziomie heurystyki nic nie zgłasza!


@VenomX

Avira czasem wysyła fałszywe alarmy na średnim poziomie heurystyki, choć bardzo rzadko ale dzięki dużej wrażliwości skanera jest niesamowicie skuteczna. Gdy wyłączysz heurystyke nie ma żadnych fałszywek. NOD przeciwnie, wysyła mniej fałszywek ale jego skaner nie jest aż tak skuteczny. Dlatego wybrałem Avirę a nie NODaSmile

Jak się czujesz? Smile
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a): Avira Premium na średnim poziomie heurystyki nic nie zgłasza!


u mnie też nic nie zgłasza (mam medium)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Jurek napisał(a):Gdy wyłączysz heurystyke nie ma żadnych fałszywek



W momencie robienia screena który zamieściłem i pojawienia się owego alarmu heurystyka była wyłączona
Odpowiedz
#20
Pewnie nie będzie już tego komunikatu jak nowy search engine Avira GmBH zrobi-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości