Lekki zestaw na Windows 7 x64
#1
Witam.
Musiałem jednak sformatować system po zabawie z Ubuntu (inny ekran startowy i naprawa nie wykrywała systemu).
Szukam więc zestawu, który posłuży mi więcej niż dwa tygodnie. System jest nowy, więc nie chciałbym mieć już na początku śmietnika.

Priorytetem jest lekkość.

System operacyjny:
Windows 7 64-bitowy


Zastosowanie:
Korzystanie z Internetu, nie robię przelewów ani nie mam konta w internetowym banku.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i5-2410M
6GB DDR3
GT540M 1GB
500GB HDD

Myślę nad:
MSE + systemowy firewall (jestem za routerem) + MBAM na żądanie + HitmanPro na żądanie
lub
AVG Free + systemowy firewall + MBAM na żądanie + HitmanPro na żądanie
Odpowiedz
#2
Może darmowy UnThreat? Tylko zużywa ok. 77 mb ramu, to trochę dużo.
Test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
77MB to niestety za dużo. Nie mam przekonania do mniej znanych programów, wolę sprawdzone rozwiązania.
Odpowiedz
#4
ReviewsAntivirus napisał(a):Może darmowy UnThreat? Tylko zużywa ok. 77 mb ramu, to trochę dużo.
Test:
[flash]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/flash]
Moim zdaniem ładnie zaczelli a teraz zacieli się nad wdrożeniem silnika vipre5. ch forum jest wymarłe, support nie radzi sobie ze wszystkim, a na marginesie nie jest jakiś sper lekki( spory apetyt na cpu).
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Coraz poważniej myślę nad instalacją MSE. Mam do niego zaufanie, jest lekki i przesyłam im niektóre próbki, które dodają do bazCool.
Odpowiedz
#6
Flash999 napisał(a):Priorytetem jest lekkość.
w takim razie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Chętnie Webroot, jednak jest płatny Sad. Zapomniałem o tym wspomnieć.
Na razie zainstaluję MSE, jak mi nie przypasuje to zamienię.
Odpowiedz
#8
Ale wersja Antivirus Webroota jest w promocji za darmo. Kluczyk wyslę zaraz na PW.
Odpowiedz
#9
@Reviews
Dzięki, zobaczę jak to działa.

Zapomniałem dodać, że mam asa w rękawie - SpyShelter Premium .
Odpowiedz
#10
SpyShelter Premium + Webroot + systemowy FW w zupełności wystarczą, zwłaszcza doświadczonemu UzytkownikowiWink
Stawiając na lekkość też używałem MSE, ale Webroot i jego zużycie zasobów to zupełnie inna bajkaWink
Odpowiedz
#11
Webroot jest świetny. Takiej konfiguracji samego AV i zużycia zasobów nie widziałem w żadnym z antywirusów. SpyShelter doinstaluję jednak do stacjonarnego, jest tam goły MSE.
Odpowiedz
#12
Flash999 napisał(a):Webroot jest świetny

To niezaprzeczalny fakt Smile

Flash999 napisał(a):Takiej konfiguracji samego AV i zużycia zasobów nie widziałem w żadnym z antywirusów

Ja również i wydaje mi się, że nieprędko to zobaczymy w kręgach innych AV....

Jedyny minus to kupno licencji.... Serwis nie obsługuje chociażby PayPala Sad
Odpowiedz
#13
Flash999 napisał(a):Takiej konfiguracji samego AV i zużycia zasobów nie widziałem w żadnym z antywirusów.


Nie prędko na innych zobaczysz zużycie zasobów rzędu 300kb - 1Mb ram , może ... za 3-5 lat , bo tyle są do tyłu za Webroot-em , nie mówiąc o szybkości skanu , bootowaniu systemu, no i real-time pierwsza półka. W tym temacie nie dorasta mu do pięt żaden program av obecnie wydany. Wink

I nie potrzeba tu SpySheltera bo zbędny , HIPS w Webroot jest świetny a keylogger równa się SS. Zapora systemowa wystarcza. Bez zbędnych pierdółek i złocidełek.
Odpowiedz
#14
@ReviewsAntivirus Ze strony Webroot można ściągnąć triala AV
Odpowiedz
#15
Croatan napisał(a):Ze strony Webroot można ściągnąć triala AV


Promo było( jest) na innej stronie, trzeba poszukać. Wink
Odpowiedz
#16
Flash999 napisał(a):Webroot jest świetny.

Potwierdzam Smile!
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#17
podłącze się do tematu... Jaką zaporę dodać do Webroot Av by dalej było lekko i bezpiecznie? (na compleate mnie nie staćTongue) OA ciężkie ale porządne, Tinywall? Może Commodo (mniej odczuwam go niż Privatefirewall)? Aha i czy AV na standardowych ustawieniach wystarczy?
Pozdro
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#18
Standardowe ustawienia starczają w Webroot. Używasz Windows 7 - to wystarczy zapora systemowa. Nie potrzeba obciążać komputer dodatkowymi zaporami, tym bardziej że systemowa ma spore możliwości konfiguracyjne.
Odpowiedz
#19
No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Webroota Smile
Co prawda nie mam tak wypasionego pakietu jak Andrzej , ale udało mi się złowić
Webroot SecurityAnywhere w wersji Essentials 2012, pełen legal, 1 rok, 3 stanowiska, za 16,42 zł .
Jakby co zainteresowanym podam namiary Smile
Odpowiedz
#20
Miquell napisał(a):Jakby co zainteresowanym podam namiary
Zapodawaj Grin!
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości