OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie.
#1
Cześć, mam problem z Online Armor Premium. Często zrywa mi polączenie to znaczy np: gdy chcę wejsć na Waszą stronkę wyskakuje info:'''' Firefox can''t find the server at forum.safegroup.pl.''''. Jednak gdy odświężę stronę wczytuje się poprawnie. Na innym forum dowiedzialem się, że problem może powodować wlaśnie mój firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy to coś z przeglądarką? (FF 15a1 NIghtly). Grzebalem trochę w ustawieniach ale ustawilem tylko to co bylo tutaj nic więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy może jednak źle skonfigurowalem Online Armor?
Odpowiedz
#2
A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?
Odpowiedz
#3
Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje?

Czy to nie będzie zbyt niebezpieczne?
Eugeniusz napisał(a):Jak z innymi przeglądarkami?

IE 9 również przerywa czasami.
Odpowiedz
#4
Sprawdź czy:
- masz wyłączony zaporę systemową
- w samym OA przeglądarki nie mają narzuconych zbyt dużych restrykcji, sekcje Programs i Firewall
...
Odpowiedz
#5
Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.
Odpowiedz
#6
Spróbuj przełączyc w tryb nauki i zobacz czy dalej masz problem
Odpowiedz
#7
bit blokujesz dla Firefoxa i IE9 połączenia lokalne loopback, sprawdź w regułach firewalla czy nie masz zablokowane porty podaję dla przykładu: 58173, 57733, 49152 - są to porty z wysokimi liczbami mówiąc najprościej Wink
Odpowiedz
#8
Ambient móglbyś dokladniej? Mówiąc sprawdź w regulach masz na myśli OA>>Firewall>>Rules>>Ports? OA Premium mam od niedawna i trochę się w nim gubię. I szczerze powiedziawszy od niedawna mam w/w problem.
Odpowiedz
#9
Dokładnie, zakładka ports Smile
Odpowiedz
#10
Nie zauważyłem, żeby firewall blokował te porty. Jednak problem występuje nadal. No chyba, że coś przeoczyłem...

@Eugeniusz: W tej chwili moim jedynym zabezpieczeniem jest OAP i FF z kilkoma dodatkami.
Odpowiedz
#11
Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?
Flash999 napisał(a):Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.


Poza tym włącz tryb zaawansowany w OA (kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Advanced mode), potem przejdź tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zaznacz enable logging (blocked events). Wywołaj kilka takich błędów, potem kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Firewall log. Otworzy się okno z dziennikiem zapory. Skopiuj wszystko i wklej na wklej.org. Link do wklejki podaj na forum.

//A masz jakieś zewnętrzne serwery DNS?
Odpowiedz
#12
bit jak możesz to dla pewności wrzuć jeszcze screena z zakładki ports firewalla.
Odpowiedz
#13
Wrzuciłem sobie OA i... mam identyczny problem.
W logach u mnie nic nie ma, są problemy z ładowaniem bardzo wielu stron - wp, onet, interia, dp, quake live (podczas samej gry jeżeli już się uda załadować jest ok), mybboard. Nie ma raczej jakiś sensownych powodów, aby je blokować.
DNSy Nortona, przywrócę TPskowskie i sprawdzę, czy nadal będzie to występować.


Dodano: 08 maja 2012, 16:46

Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.
Odpowiedz
#14
Sprawdzę u siebie i jak coś to zgłoszę jako błąd.


Dodano: 08 maja 2012, 17:25

Niestety ale u mnie wszystko jest w porządku.
Proponuję wykonać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

włączyć w Options->Firewall Enable logging, all activity i additional debug info, wywołać kilka takich błędów i udostępnić mi spakowane dzienniki. Poślę do Emsisoftu.
Odpowiedz
#15
lukasamd napisał(a):Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.


Mam Norton ConnectSafe (DNS) oraz Online Armor Premium i wszystko działa prawidłowo.
Odpowiedz
#16
No to nie wiem, w każdym bądź razie u mnie dopiero po wyłączeniu tych DNSów OA zaczął pracować normalnie.
Wróciłem jednak do Nortona, bo z włączonymi innymi modułami niż firewall nie jest to lekki program.
Odpowiedz
#17
Hmm u mnie także po zmianie dns''ów nortona na inne załatwiło sprawę, przynajmniej narazie.
Odpowiedz
#18
Szkoda że nie macie logów debugowania Sad.
Bit, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie odnośnie OA, pisz tutaj lub w polskim kąciku na support.emsisoft.com
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości