Wybór darmowego antywirusa
#1
Witam,
chciałem wybrać darmowego antywirusa do wybranego firewalla Comodo. Zastanawiam się nad wyborem między Avira Free, Avast 7 Free albo Microsoft 4 ? Który wg Was jest najlepszym w ochronie antywirusem? Chodzi o system Windows 7 64 bit.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Używasz Comodo Firewall, więc moim zdaniem mógłbyś doinstalować jeszcze ich antywirus. Cały pakiet Comodo jest bardzo dobry, dlatego też wydaje mi się, że nie ma sensu instalować osobnego antywirusa ponieważ będzie to wystarczająca ochrona.
Odpowiedz
#3
Wg. niektórych testów AVG i Avastz darmowych.
Odpowiedz
#4
andrzej76 napisał(a):Wg. niektórych testów AVG i Avastz darmowych.


Tylko pytanie, na ile Avast przewyższa darmową Avirę? Smile
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#5
Dla systemu 64 bitowego polecam MSE. Ogólnie wersja 4 jest już przyjazna, warto się na nią zdecydować. Używam- polecam.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
maximuss81x napisał(a):Tylko pytanie, na ile Avast przewyższa darmową Avirę?


Przed chwilą wrzucony test- zerknij , jest to zastanawiające.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
MSE na pewno będzie lżejszy niż antywirus od comodo. Ja bym się właśnie nim zainteresował, wersja 4 naprawdę jest godna uwagi.
Odpowiedz
#8
Jeżeli masz firewalla z włączonym D+ i piaskownicą to nie widzę potrzeby instalowania dodatkowo antywirusa, podczas uruchamiania pliki i tak są sprawdzane w chmurze.
Odpowiedz
#9
A jeśli jednak w grę ma wchodzić AV, to podobnie jak Poprzednicy zainteresowałbym się MSE. Zwłaszcza w ostatniej wersji.
Odpowiedz
#10
poleciłbym avg bądź pandę cloud. Przy comodo nie będą dublowaly ochrony. Są lekkie i sprawdzone:-)
Odpowiedz
#11
Zaporka comodo jak dla mnie ok.. ale av szczerze odradzam.. podchodziłem do całego pakietu cis już kilka razy i za każdym razem był na tyle odczuwalny, że szybko lądował do kosza. Jak ten ich av dorwie coś do skanu... kyrie elejson normalnie Facepalm
Przylukaj możę promo na pakiet avg is w wersji 90dni

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, a tak również jestem za sprawdzeniem MSE4 choć sam nie używałem ufam forumowiczom iż to porządny sofcik, od siebie mówię nie avastowi, a polecam sprawdzoną avire Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#12
Według mnie najlepszym wyborem byłby MSE4. Program bardzo lekki, nie sypie FP, dość skuteczny i przyjazny użytkownikowi. avast! w wersji 7 nie wypalił, obecnie go nie polecam, ich chmura jak na razie jest mało pewna, a AutoSandbox potrafi zabić pytaniami.
Odpowiedz
#13
Miquell napisał(a):A jeśli jednak w grę ma wchodzić AV, to podobnie jak Poprzednicy zainteresowałbym się MSE. Zwłaszcza w ostatniej wersji.


Tak się właśnie zastanawiam, nigdy specjalnie dłużej nie opcowałem z AVG i nie zabardzo wiem co o nim myśleć. Pamiętam że moduł Identyity Protection był świetny, gdy go testowałem łapał sporo z tego co przepuścił klasyczny silnik AV.
Ale czyżby faktycznie avg miało wyższą wykrywalność od Aviry czy Avasta?
Jakie są wasze odczucia, bo nie za bardzo wierzę testom pcw.
Obecnie mam licencję z aviry IS i specjalnie narzekać nie mogę, choć widać iż avira pod względem funkcjonalności stoi w miejscu od 2-3lat. Pakiet jest za to bardzo lekki. Firewall jest raczej kiepski i tylko jako dodatek aby można było sprzedać "Internet Security".
Tak się właśnie zastanawiam nad tym czy nie zmienić aviry na avg...
I drugie pytanie w kontekście tego co pisał tutaj lucasamd. MSE nigdy tak naprawdę nie testowałem, i zastanawiam się czy byłby dobrą alternatywą w pracy dla commodo. Nie wiem jak z kwestią licencyjną czy można go instalować w firmie, czy też nie..
Odpowiedz
#14
yaslaw napisał(a):
Miquell napisał(a):A jeśli jednak w grę ma wchodzić AV, to podobnie jak Poprzednicy zainteresowałbym się MSE. Zwłaszcza w ostatniej wersji.


Tak się właśnie zastanawiam, nigdy specjalnie dłużej nie opcowałem z AVG i nie zabardzo wiem co o nim myśleć. Pamiętam że moduł Identyity Protection był świetny, gdy go testowałem łapał sporo z tego co przepuścił klasyczny silnik AV.
Ale czyżby faktycznie avg miało wyższą wykrywalność od Aviry czy Avasta?
Jakie są wasze odczucia, bo nie za bardzo wierzę testom pcw.
Obecnie mam licencję z aviry IS i specjalnie narzekać nie mogę, choć widać iż avira pod względem funkcjonalności stoi w miejscu od 2-3lat. Pakiet jest za to bardzo lekki. Firewall jest raczej kiepski i tylko jako dodatek aby można było sprzedać "Internet Security".
Tak się właśnie zastanawiam nad tym czy nie zmienić aviry na avg...
I drugie pytanie w kontekście tego co pisał tutaj lucasamd. MSE nigdy tak naprawdę nie testowałem, i zastanawiam się czy byłby dobrą alternatywą w pracy dla commodo. Nie wiem jak z kwestią licencyjną czy można go instalować w firmie, czy też nie..


MSE w firmie do 10 stanowisk.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#15
yaslaw napisał(a):I drugie pytanie w kontekście tego co pisał tutaj lucasamd. MSE nigdy tak naprawdę nie testowałem, i zastanawiam się czy byłby dobrą alternatywą w pracy dla commodo. Nie wiem jak z kwestią licencyjną czy można go instalować w firmie, czy też nie..


Jak dla mnie Comodo jest wyraźnie cięższym antywirusem. Można przyjąć, że będzie lepszy chociażby za sprawą dużej ilości użytkowników darmowych produktów Comodo i ich chmury, ale nawet na domyślnych ustawieniach (skanowanie przy zapisie) był dla mnie mocno odczuwalny, wolałem wyłączać. Oczywiście przy pełnym skanie jego szybkość przy MSE to błyskawica.
Co do MSE w firmie. Można instalować w firmach do bodajże 10 stanowisk (up, szybszy Smile ).
Odpowiedz
#16
Przepraszam, że dopytam, w firmie do 10 stanowisk tzn. że tylko firma poniżej 10 komputerów może MSE zainstalować, czy też ma to znaczyć że maksymlnie na 10 komputerach może być zainstalowane nawet w firmie która ma ich powiedzmy 1000?

update:
znalazłem "Program Microsoft Security Essentials jest dostępny dla małych firm z maksymalnie 10 komputerami. Do ochrony firm korzystających z większej liczby komputerów niż 10 przeznaczony jest program Microsoft Forefront Endpoint Protection"
Odpowiedz
#17
@yaslaw
Sprawdzałem AVG na laptopie i co prawda to prawda, Identity Protection jest świetny. Uruchamiałem zagrożenia z paczki, z malc0de itp. a IDP reagował jak nie za każdym razemto w 9/10 przypadków, w 2012 dopracowali go do perfekcji, wstawiałem nawet screeny z jego działania w temacie AVG. Obecnie to według mnie najskuteczniejszy darmowy antywirus.
Odpowiedz
#18
A wracając do AVG, jakie są odczucia osób które go używają?? Ja miałem go zainstalowanego dość dawno i pewnie co nieco się pozmieniało...


Dodano: 01 maja 2012, 11:10

@Flash999
a jak byś porównał AVG z Avirą w kontekście "lekkości" dla systemu (obciążenie CPU/długość ładowania etc)?
Odpowiedz
#19
Do Aviry niestety porównać nie mogę Sad, bardzo dawno z niej korzystałem, nie wiem jaka sytuacja jest teraz. Miałem AVG Free i IS w najnowszych wersjach. I przyznam, że poprawili zużycie zasobów, program jest o wiele lżejszy. Spowolnienia nie odczuwałem, albo było bardzo małe (nie liczę tutaj czasu uruchomienia systemu, po zainstalowaniu komputer wolniej się uruchamiał, to normalnie przy korzystaniu z AV).
Odpowiedz
#20
Myślę towarzysze że za dwa-trzy lata AVG będzie czołowym darmowym programem antywirusowym. Jest postęp w porównaniu do Aviry, ja czekam na kolejne optymalizacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości