Lekki pakiet IS dla firmy.
#1
System operacyjny:
Windows XP, Windows Vista


Zastosowanie:
Komputery wykorzystywane są do zakupów internetowych, bankowości elektronicznej oraz portali społecznościowych.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera stacjonarnego:
Płyta główna: MSI K9N4 Ultra-F nForce 500 Ultra S
Procesor AMD Athlon 64 3200+
Pamięć: Elixir DDR 2 1024 M PC533

Laptop:
TOSHIBA Satellite A210
System Operacyjny: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2
Processor: AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-52 (2 CPUs), ~1.6GHz
Pamięć: 2046MB RAM

Proszę o pomoc w doborze lekkiego zestawu internet security (na firmę). Brałem pod uwagę pakiet Avasta, AVG i F-secure. Ponieważ na laptopie korzystam z wolnego łącza internetowego ważne dla mnie jest, żeby pakiet nie wydłużał nadmiernie wczytywania stron internetowych.
Odpowiedz
#2
Z tych trzech co wymieniłeś to albo AVG bądź F-Secure. Osobiście używam AVG i mogę powiedzieć, że jest to program godny polecenia, a na pewno najlepszy z darmowych. Widać rozwój, codziennie jest parę aktualizacji, bardzo często różne aktualizacje silnika itd. Jedynym mankamentem (chociaż u mnie jakoś nie specjalnie to zauważyłem) to ponoć wydłużenie startu systemu. Potem (to potwierdzam) jest już niezauważalny. Zero spowolnienia przeglądania stron itd. F-Secure nie użwałem, nie mogę wypowiedzieć się na jego temat, ale ogólnie pakiet chwalony więc też można się nad nim zastanowić. Tyle ode mnie, udanego wyboru życzę. Pozrawiam

EDIT: Zapomniałem dodać, że AVG posiada znakomity system Identity Protection, który znakomicie kosi wirusy, których program nie wykrył definicjami.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#3
Z tych trzech zdecydowanie polecam F-Secura. Jest lekki i bardzo skuteczny. Obecnie z tych najważniejszych IS jeszcze tylko KIS i G-Data są stosunkowo "ciężkie".
Odpowiedz
#4
Zdecydowanie avg. Pełna wersja choć posiada szereg funkcji takich jak ochrona sieci czy firewall jest genialnie lekka i automatyczna. Wymaga jednak konfiguracji, Ale zmiana ustawień jest banalna. F secure jest programem bardzo lubianym.oba z avg są bardzo podobne, jednak u f boli mnie brak możliwości ustawienia autoskanu usb czy tak dostępnej pomocy technicznej np. Wysłanie próbki wirusa czy skasowanie ewentualnego false positive może być stresujace i długotrwałe, kiedy w avg te problemy załatwia się albo mailem lub w przypadku fp z poziomu kwarantanny programu.
Odpowiedz
#5
Również polecam AVG, co jak co, ale wydajność wyśmienita, nie mówiąc o Identity Protection, który nie ma sobie równych.
Odpowiedz
#6
Panowie, może i lekki, ale pod względem wykrywalności jakoś mu nie idzie za bardzo w najważniejszych testach. F-Securowi ustępuje i to bardzo!
Odpowiedz
#7
Nadmieniam, że tego czego nie wykryje sygnaturami, nadgoni przez moduł Identity Protection, który niesamowicie wyłapuje metodą behawioralną i tu F-Secure będzie musiał ustąpić miejsca na podium.
Odpowiedz
#8
Nic nie będzie musiał! Popatrz na WSZYSTKIE najważniejsze testy. AVG ZAWSZEza F-Secure. Nie zapominaj, że tak naprawdę ma on 3 silniki - jeden Bitdefendera i dwa własne. Jeden z nich spełnia rolę automatycznego HIPS''a.
Odpowiedz
#9
a tam testy. Avg jest non stop zmieniany. Ta wersja 2012 była już kilka razy aktualizowana. To Nie jest panda, że pojawia się wydanie i spokój na rok. Wykrywalność na paczkach jest duża, często wykrywa wirusa dopiero po uruchomieniu. Naprawdę świetny soft, moim zdaniem konkurencja powinna zacząć go gonić. Co nie zmienia faktu że działanie avg i f secure są bliźniaczo podobne. IP i DG są na równi w zasadzie skuteczne.


Dodano: 04 maja 2012, 0:34

avg też ma skaner '' z definicji'' plus heurystyczny do tego ip i Gdzieś czytałem, że działa już w chmurze. Trudno go obiektywnie przetestować skoro co jakiś czas pojawiają się zasadnicze aktualizacji wokół tej samej wersji rocznej.
Odpowiedz
#10
Chodzi Ci zapewne o technologię AVG Protective Cloud
Nowo pojawiające się zagrożenia identyfikowane są ''''w chmurze'''', a aktualizacje o nich rozsyłane są automatycznie.
Odpowiedz
#11
A tam testy? Smile
Odpowiedz
#12
Ale czy to nie jest aby tak, że avg nagle się drastycznie rozwinęło. Wersja 2011 w moim odczuciu to był totalny koszmarSmile Ale na podobnej zasadzie działa f secure. Non stop pojawiają się nowe wersję beta. W najnowszej doszło do zmiany firewalla. Oba te programy naprawdę mocno dobrze wróżą na przyszłość. Tylko f musi popracować nad marketingiem, cena i dostępnością produktu, a avg bardziej postarać się zaistnieć na rynku płatnych programów.
Odpowiedz
#13
ESET. Najbardziej stabilny i nsjmniej klopotliwy z wyzej wymienionych
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#14
zbir z testów tak rzeczywiście wynika, Ale poczekajmy aż do oceny trafią nowe wersję. Też nie można wymagać żeby każdy test posiadał aktualna wersję softa skoro ta jest cały czas zmieniana. Po za tem idąc tropem testów można Zakochac się w bitdefenderze lub kasperskym a miłości te mogą ciekawie się zakończyć:-) swoją droga nikt nie poleca avasta:-) jego przewaga polega na piaskownicy jakby nie patrzec.
Odpowiedz
#15
Powiem coś, co Cię zaskoczy - do firmy kupiłbym...McAfee TP 2012. Jest lekki niesamowicie, taniutki jak barszcz i, w moim odczuciu, niedoszacowany w testach ze względu na zawirowania właścicielskie. To soft niedoceniany, ale bardzo solidny.
Odpowiedz
#16
Jak patrzycie na testy to mogę tylko pogratulować... Jak więcej niż połowa z nich jest reklamowana przez danego producenta softu. Najlepiej i najrzetelniej jest samemu sprawdzić program. AVG z czystym sumieniem mogę polecić, świetny IDP, LinkScanner i ogólna szybkość. To właśnie jego bym wybrał.
Odpowiedz
#17
zbir, McAfee i szybkość?:crazy: Po procku jedzie nieźle...
Odpowiedz
#18
Panowie a jak na tle AVG wypada pakiet Avasta. Mam jeszcze pytanie czy ewentualnie dobre byłoby zestawienie komercyjnego antywirusa + zapora systemowa?
Odpowiedz
#19
PascalHP: Nieprawda! Chyba całe lata nie próbowałeś! Smile To obecnie jeden z najlżejszych softów. To że jest "ciężki", to mit. Podobnie było z NIS -przez kilka lat był "krową", a potem nagle zaczął wyznaczać standardy lekkości. Z McAfee jest identycznie! Ma tylko fatalny PR i nieatrakcyjny design. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Mnie brakuje tylko wirtualizacji, takiej jak w Bitdefenderze.
Odpowiedz
#20
Miałem go ostatnio nieprzyjemność testować i jakoś mi specjalnie nie zaimponował. Wydłuża instalację oprogramowania, szarpie procesorem dość mocno. Z wydajnością nie jest za dobrze, poza tym McAfee trochę podupada odkąd przejął go Intel.

Krystian: AVG jest lepszy od avasta! zarówno pod względem wykrywalności jak i wydajności. Takie zestawienie nie byłoby złe, Windows 7 ma wystarczająco dobrą zaporę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości