Lekki antywirus na Windows 7 64-bit
#1
Szukam lekkiego antywirusa, zaporę już wybrałem (Online Armor Premium). Zastanawiam się nad Norton Antivirus 2012 z promocji. UnThreat odpada, już raz rozwalił mi system.

System operacyjny:
Windows 7 Home Premium SP1 64-bitzainstalowany na iMacu, bo czasami potrzebuję skorzystać z niektórych programów pod Windowsa Smile


Zastosowanie:
bankowość, przeglądanie internetu, programowanie


Specyfikacja komputera:
Intel Core i5-2400S 6MB (czterordzeniowy)
4 GB (2x GB) pamięci DDR3 1333 MHz
500 GB (7200 obr/min)
AMD Radeon HD 6750M z 512 MB pamięci GDDR5
Odpowiedz
#2
Zastanawiam się czy nie będzie konfliktów w takim zestawieniu. Bo oa jak i norton nie lubią "wszystkich" programów zabezpieczających. Najlepiej sprawdzić, szczególnie pod względem niestabilności (oa) oraz historia (spam w nortonie , integralność produktu itp). Ja do oa dał bym trafic lighta+jakiś jeszcze dodatek. Zainstalował virustotal upploader do menu kontekstowego i by wystarczyło + skan mbam lub hitman pro od czasu do czasu. Można też sprawdzić pande cloud ( ale tu zdarzają się też wyjątki i niektórym osobom niezbyt ona chodzi)
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Jeżeli potrzebujesz AV, to może MSE?
Odpowiedz
#4
No właśnie, warto się zastanowić, czy przy OA Premium w ogóle AV jest potrzebny?
Odpowiedz
#5
Może jednak odpuszczę sobie AV.

bardok206 napisał(a):Ja do oa dał bym trafic lighta+jakiś jeszcze dodatek.


Miałem TraficLighta ale bardzo spowalniał mi Firefoksa.
Odpowiedz
#6
Zamiast TL możesz użyć jakiś bezpiecznych DNS.

Norton ConnectSafe :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OpenDNS :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Comodo Secure DNS :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do tego odpowiednie filtry w ABP +/lub Ghostery i powinno być OK.
Odpowiedz
#7
Z OpenDNS kiedyś korzystałem, ale prawie niczego nie blokuje - sprawdzałem na linkach z malc0de i minotauranalysis.

Zupełnie zapomniałem o DNSach Nortona, skorzystam z nich.
Odpowiedz
#8
Sprawdź czy norton nie robi ci problemów ze stronami www. W moim przypadku kilka stron z których korzystam nie działa w pełni dobrze. Dam prosty przykład wp.pl i wejdź w jakąś podstrone/artykuł
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Niektóre obrazki nie wyświetlają się.
Odpowiedz
#10
W przypadku jak będziesz ustawiał DNSy Nortona, to dobrze wybierz Protection Policy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli wybierzesz inną niż "A", to nie pooglądasz pocieraczy Wink
Odpowiedz
#11
Bez różnicy jaka wybiorę, strony z który korzystam maja podobny problem jak ten z wp. A to już trwa od wczesnej bety.... A co do dns. Może open dns sobie tak dobrze nie radzi z listami zagrożeń wrzuconego na malcode itp. Ale jak robiłem test antypishing na maxthonie to dobrze sobie dnsy radziły.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#12
Mały OT: sprawę blokowania obrazków na WP zarzuciłem na Norton Community. Mógłbyś wysłać mi na PW inne strony, z którymi jest podobny problem?
Odpowiedz
#13
ReviewsAntivirus napisał(a):Może jednak odpuszczę sobie AV.

Jeśli jednak miałaby być opcja z AV, to moim zdaniem albo MSE, tak jak polecał ktostam , albo Emsi AM - może nie najlżejszy (choć wersja 6.5 na plus względem 6.0), ale w połączeniu z OA absolutnie bezkonfliktowy - wiadomo dlaczegoSmile
Odpowiedz
#14
Cały pakiecik Emsisoft IS na 100% nie będzie lekki. Zarówno OA Premium jak i EAM nie są demonami szybkości w swoich kategoriach.
Odpowiedz
#15
Nie mów Łukasz. Sam EAM jest naprawdę lekki. Ale faktem jest, że po instalacji OA system potrafi nieco zwolnić.
Odpowiedz
#16
Ja żadnego spowolnienia nie odczuwam przy OA Smile
Odpowiedz
#17
ktostam napisał(a):Nie mów Łukasz. Sam EAM jest naprawdę lekki.


Miałem niedawno wrzuconego EAM + OA Premium właśnie. No i to właśnie EAM był najcięższy, pomimo zrobienia pełnego skanu, pomimo kilku dni na "zaklimatyzowanie się".
OA lekki też nie był, ale sumarycznie wszystkie jego procesy razem wzięte i tak były lżejsze niż ten od EAMa.
Odpowiedz
#18
Na moim komputerze zarówno EAM i OA troszeczkę spowalniają, ale da się przeżyć. Oczywiście jak mam je osobno (teraz tylko OA), jeśli byłby w duecie to na 100% zamułka większa
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#19
U mnie w duecie to OA zamulał , EAM w ogóle nic a nic. Generalnie nie jest ciężki - poprawili to zdecydowanie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dodano: 06 maja 2012, 10:47

ktostam napisał(a):Sam EAM jest naprawdę lekki. Ale faktem jest, że po instalacji OA system potrafi nieco zwolnić.


Dokładnie to samo mam. Wink
Odpowiedz
#20
lukasamd napisał(a):
ktostam napisał(a):Nie mów Łukasz. Sam EAM jest naprawdę lekki.


Miałem niedawno wrzuconego EAM + OA Premium właśnie. No i to właśnie EAM był najcięższy, pomimo zrobienia pełnego skanu, pomimo kilku dni na "zaklimatyzowanie się".
OA lekki też nie był, ale sumarycznie wszystkie jego procesy razem wzięte i tak były lżejsze niż ten od EAMa.

Pamiętam, że u mnie EAM (2 procesy łącznie) brał w spoczynku ok. 10 - 15 MB RAM i znikome ilości czasu procesora (nie pamiętam dokładnie a nie chcę kłamać). Spowolnienie systemu było praktycznie żadne, zero wpływu na ładowanie stron WWW czy uruchamianie aplikacji. Istotnym może być fakt, że instalacja była wykonana na świeżym systemie po formacie. System zwolnił dopiero w momencie doinstalowania OA.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości