AVG Free 2012 - test ochrony rzeczywistej
#1
Przeprowadziłem test ochrony rzeczywistej programu AVG Anti-Virus Free 2012.
Test z 100 próbkami malware.
Ustawienia programu standardowe z zaznaczoną opcją by zagrożenia usuwał automatycznie.
Zapraszam do obejrzenia :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Nie no AVG free miażdży jajaIdea
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#3
Street napisał(a):AVG free miażdży jaja


Fakt, zdziwił mnie troszkę chociaż jego Idenity Protection moduł to górna półka i o tym wiem.
Odpowiedz
#4
Zobaczymy co pokażą w 2013. Coś nowego czy może będą jechać na reputacji jak większość konkurencji. Odnośnie testu jest bardzo dobrze. fajnie byłoby jakbyś andrzej otworzył jeszcze np sysinterna explorer. Ustawił wnim sortowanie dł podpisu i pokazywał tylko procesy danego zabepieczenia . Byłoby wtedy widać jakie jest np obciązenie podczas wykrycia i usuwania zagrożęń itp. Akurat w tym przypadku w górnym lewym roku było odpowiednie miejsce. Raz jeszcze dzięki za test.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
bardok206 napisał(a):fajnie byłoby jakbyś andrzej otworzył jeszcze np sysinterna explorer. Ustawił w nim sortowanie dł podpisu i pokazywał tylko procesy danego zabepieczenia .


Dobra myśl - wdrożę przy kolejnym teście , dzięki bardok206 za spostrzeżenie.
Odpowiedz
#6
A no właśnie Smile Mógłbyś andrzej wejść trochę na wyższy poziom i robić testy wg jakiegoś scenariusza. Mi najlepiej podpasowały testy aope gdzie oprócz fajnej narracji można znaleźć takie elementy jak:
-Prezentacja programu tzn ile waży instalka oraz program po instalacji na dysku
-Pierwsze wrażenia
-Konfiguracja
-Waga programu (tutaj najlepiej program Process Explorer v15.13)
-Wiadomo sam test skan+ real
-Podsumowanie
Fajnie też by było aby znalazły się w teście takie info jak wpływ na czas ładowania systemu, poziom zamulenia itd. No ale wiadomo że taki test to już wyższa szkoła jazdy która wymaga kupy wolnego czasu na przygotowanie. Bo wszystko jest jak na tacy. Co i tak nie zmienia faktu iż Andrzej odwala kawał dobrej roboty.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie za test. Potwierdził moje na razie krótki doświadczenie z tym programem. AVG jest bardzo niedoceniany. Sam popełniłem ten błąd oceniając go pod kątem wersji 2010/2011. Sporo rzeczy się poprawiło. IP to ścisła czołówka, która pozwala nawet zapomnieć o tym że sygnatury są aktualizowane zazwyczaj tylko raz dziennie...
Odpowiedz
#8
szkoda tylko że wycofali samodzielną wersję Identity Protection
Odpowiedz
#9
Fajny test Beer
Odpowiedz
#10
W zasadzie to ten program mnie zaskoczyłGrin Kto to widział żeby darmowy soft miał taki dobry wynikGrin to chyba nie do końca logiczne z punktu widzenia biznesowego firmyGrin
Odpowiedz
#11
alex1155 napisał(a):W zasadzie to ten program mnie zaskoczyłGrin Kto to widział żeby darmowy soft miał taki dobry wynikGrin to chyba nie do końca logiczne z punktu widzenia biznesowego firmyGrin

Produkt darmowy to reklama, żeby firmy, adwokaci i inni ważni goście, dbający o cenne dane zamieszczone w laptopach zobaczyli, że wersja płatna z dodatkowymi modułami jest jeszcze lepsza od rewelacyjnej darmowej.
...
Odpowiedz
#12
Zachwycacie się jednym testem?Grin Ciekawe co by było gdyby za drugim sytuacja sie odwróciła. Burza mozgówGrin
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#13
preter_m napisał(a):
alex1155 napisał(a):W zasadzie to ten program mnie zaskoczyłGrin Kto to widział żeby darmowy soft miał taki dobry wynikGrin to chyba nie do końca logiczne z punktu widzenia biznesowego firmyGrin

Produkt darmowy to reklama, żeby firmy, adwokaci i inni ważni goście, dbający o cenne dane zamieszczone w laptopach zobaczyli, że wersja płatna z dodatkowymi modułami jest jeszcze lepsza od rewelacyjnej darmowej.
Tez mozliwe. W wersji Free brakuje jednak kilku modułów atrakcyjnych w codziennej pracy(np. Anti Spamu) Grin Jednak jak ktos dobrze pokombinuje to i z darmowej wersji Avg uzupełniając dobrym Firewallem, czy piaskownica zrobi dobre zabezpieczenie komputeraGrin


Dodano: 10 maja 2012, 17:50

messier napisał(a):Zachwycacie się jednym testem?Grin Ciekawe co by było gdyby za drugim sytuacja sie odwróciła. Burza mozgówGrin
Byłaby zbiorowa depresja?Grin
Nie no przeciez to wszystko zalezy od konkretnego wirusa, ale takie testy pokazuja ogólne możliwości programu, a tu avg zaprezentował się wysoko i musze powiedzieć ,ze na paczkach jego IP wypada świetnie. A to przeciez darmowka.
Odpowiedz
#14
alex1155 napisał(a):Nie no przeciez to wszystko zalezy od konkretnego wirusa, ale takie testy pokazuja ogólne możliwości programu, a tu avg zaprezentował się wysoko i musze powiedzieć ,ze na paczkach jego IP wypada świetnie. A to przeciez darmowka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć i korzystać póki darmowe. Kto wie co będzie z AVG za rok.
...
Odpowiedz
#15
preter_m napisał(a):
alex1155 napisał(a):Nie no przeciez to wszystko zalezy od konkretnego wirusa, ale takie testy pokazuja ogólne możliwości programu, a tu avg zaprezentował się wysoko i musze powiedzieć ,ze na paczkach jego IP wypada świetnie. A to przeciez darmowka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć i korzystać póki darmowe. Kto wie co będzie z AVG za rok.


Bez przesady, tyle lat darmowy i nagle płatni? ;-) To dla nich reklama Tongue
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#16
Niech zrobią najpierw już dopracowaną wersje 2013. Bo wszystkie komunikaty razem wzięte wyglądają tak jakby projekty wdrażało co najmniej 20 różnych programistów. Po drugie jakby przeszli tylko na płatne rozwiązania to wtedy avast bym im przejął użytkowników od razu. Samobójstwo...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#17
preter_m napisał(a):
alex1155 napisał(a):Nie no przeciez to wszystko zalezy od konkretnego wirusa, ale takie testy pokazuja ogólne możliwości programu, a tu avg zaprezentował się wysoko i musze powiedzieć ,ze na paczkach jego IP wypada świetnie. A to przeciez darmowka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć i korzystać póki darmowe. Kto wie co będzie z AVG za rok.


avg free zawsze będzie free, jeżeli już to obetną funkcjonalność, mam nadzieję że ID zostanie tak jak jest
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
A gdzie tam, wpakują jeszcze więcej reklam Wink.
A tak na poważnie - bez wersji Free AVG już by upadł i z tego co na dzień dzisiejszy widać nie zamierzają tego zmieniać.
Odpowiedz
#19
pewnie reklam będzie więcejFacepalm
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Według mnie nic nie będą zmieniać, bo po co? Stale rośnie im liczba użytkowników, więc nie widzę sensu.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości