Ochrona systemu Windows 7
#1
Witam,

Postanowiłem założyć ten temat, gdyż być może w niedługim czasie będę zmuszony postawić Windows 7, gdyż na linuksie mam spore problemy z pocztą Thunderbird. Wersja 12 uniemożliwia poprawne wyświetlanie powiadomień( rozszerzeń z powiadomieniami, które dla mnie są ważne ) . Poczta jest dla mnie największym priorytetem w systemie, niestety linuks jest ubogi w programy pocztowe, wszelkie darmowe rozwiązania mają sporo wad, jedynie TB jest naprawdę dobry, jednakże jak już wspomniałem mam z nim spore problemy..Myślę nad powrotem do systemu Windows, chciałbym wypróbować TB, jeżeli nawali to Outlook..Być może będzie to przesiadka na krótką metę, jednakże potrzebuje sprawnej poczty..Prawdę pisząc bardzo polubiłem linuksa i z dużą niechęcią wracam do Windowsa..Zapewne znów będę wyczulony na infekcje, itp Smile

Pytanie do znawców SafeGroup :

Od bardzo dawna przestałem śledzić ochronę, zabezpieczenia systemu Windows..Chciałbym abyście zaproponowali lekką, zarazem skuteczną ochronę/zabezpieczenie..Podpowiem, iż system będzie nastawiony głównie na transakcje bankowe + przeglądanie stron internetowych..Nie zamierzam instalować gier, aplikacji których nie znam..Co proponujecie ?
#2
Powinieneś napisać to w dziale "Dobór zestawu" oraz odnieść się do podstawowych odpowiedzi. Jaki sptrżet, a przede wszystkim architektura windowsa. Jak mod przeniesie tematto go podpowiednio zedytuj. A jak go usunie to stwórz nowy.Ale zanim to nastąpi możesz go zedytować (zapoznaj się z podobnymi wątkami z wyżej wymienionym dziale) a przed interwencja moda otrzymasz odpowiedź.

edit: proponuje dokładne opisanie z jakich portów i protokołów korzystasz w np w tb. Pop3 imap itp...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
#3
Windows 7 X64 . Sprzęt jest mocny..

EDIT:

Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu : Dobór zestawu.

Poczta WP :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#4
Pytanie podstawowe - ochrona ma być darmowa czy płatna?
#5
Jeżeli nie bawisz się w żadne piraty, zachowujesz rozsądek i nie przeglądasz zupełnie nieznanych stron, to polecam...
Windows Firewall + MSE4 + UAC na max. + EMET (ustawić go na max. + w reguły dla narażonych aplikacji).

Zestaw bardzo lekki i w takim wypadku wystarczający.
Dodatkowo w Firefoxie wiadomo, Adblock + Noscript + (opcjonalnie) Ghostery.
#6
lukasamd napisał(a):Jeżeli nie bawisz się w żadne piraty, zachowujesz rozsądek i nie przeglądasz zupełnie nieznanych stron, to polecam...
Windows Firewall + MSE4 + UAC na max. + EMET (ustawić go na max. + w reguły dla narażonych aplikacji).

Zestaw bardzo lekki i w takim wypadku wystarczający.
Dodatkowo w Firefoxie wiadomo, Adblock + Noscript + (opcjonalnie) Ghostery.

Ja bym dołożył jeszcze darmowe Sandboxie i będzie git Smile
...
#7
Panowie, przemyślałem sprawę i stwierdzam, że dla mnie najlepsze rozwiązanie to antywirus + firewall Smile System będzie używany jedynie do znanych aplikacji oraz internetu..Nie będę korzystać z żadnych nieznanych mi programów..

Pytanie:

darmowy antywirus ? Co polecacie ?
Firewall ?

Myślę nad Comodo Internet Security - dobry wybór ?
#8
Czy najlepszy tego nie powiem,ale na pewno najskuteczniejszy wśród płatnych i bezpłatnych pakietów.

Sent from my 7 Mozart T8698 using Board Express
#9
Comodo co najwyżej firewall natomiast antywirusa nie polecam.. jak dorwie coś do skanu Facepalm masakra.. muł do potęgi ntej
lukasamd napisał(a):Jeżeli nie bawisz się w żadne piraty, zachowujesz rozsądek i nie przeglądasz zupełnie nieznanych stron, to polecam...
Windows Firewall + MSE4 + UAC na max. + EMET (ustawić go na max. + w reguły dla narażonych aplikacji).

Zestaw bardzo lekki i w takim wypadku wystarczający.
Dodatkowo w Firefoxie wiadomo, Adblock + Noscript + (opcjonalnie) Ghostery.


Z darmowych rozwiązań taki pakiet będzie b.dobry.. Polecam również avg free. O jego skuteczności możesz przekonać się w dziale testy Smile
ESET Smart Security 10
#10
Zdecydowałem się na :

Comodo Internet Security+ Keyscrambler+ Zemana .

Co do UAC? To nie dla mnie..Nie znoszę instalować oprogramowanie z masą komunikatów..
#11
Jak masz pełny CIS to nie potrzeba Zemany bo powielasz , on w zupełności radzi sobie z keyloggerami ona tutaj jest zbędna. Wink
#12
Chyba przesadziłeś z ochroną antykeylogerową. Po co Ci ZEMANA przy CIS i keyscrambler ?

edit:o ,Andrzej mnie uprzedził Grin
#13
Zbędna ? Dawniej kiedy interesowałem się bezpieczeństwem Zemana wykrywała infekcje które nie zostały wykryte przez dany pakiet IS czy sam antywirus..Jednak być może sam CIS wystarczy Smile Z tego co pamiętam Zemana jest bardzo dobra na keyloggery..Zwykłe antywirusy nie radzą sobie tak dobrze jak Zemana..
#14
VenomX napisał(a):Nie znoszę instalować oprogramowanie z masą komunikatów..
I wybór padł na comodo. Mam nadzieje że autor się nie rozczaruje. Wszystko zależy czy używane aplikacje/programy będą znajdować się na zaufanej liście. Czy autor korzystając z tb i wp nie ma problemów ze spamem? ( może masz własne filtry?) A tym samym nie potrzebuje czegoś co dodatkowo mu w tym pomoże?

edit: av comodo do lekkich nie należy.

edit2: jeśli nie potrzebujesz antyspamu lub nie chcesz zmieniać protokołów z szyfrowanych na te nieszyfrowane (z reguły programy nie wyłapią ci go )

jak wyżej zostało napisane (dołożyłbym tu spysheltera premium).
Windows Firewall + MSE4 + UAC+spyshelter prem + EMET(zestaw za darmo też + wybróbowanie triala 15 dniowego) Mocno i lekko. Mse madobra wykrywalność a przede wszystkim liczba fb jest znikoma (czołówka) Wszystko sprowadzałoby się do tego czy nie masz kombinowanego/zmienianego systemu i niepodpisane aplikacje musiałbyś zatwierdzać w spyshelterze.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
#15
VenomX napisał(a):Nie znoszę instalować oprogramowanie z masą komunikatów..
. Przy comodo i zemanie możesz ich mieć trochę.
Online armor + DefenseWall
#16
VenomX napisał(a):Zwykłe antywirusy nie radzą sobie tak dobrze jak Zemana..


CIS - to pełen pakiet zabezpieczający który posiada także defense+który działa na zasadzie chmury i analizuje dodatkowo zagrożenia.
Używałem dosyć długo CIS-a i wiem że Zemana naprawdę jest tu zbędna.


Dodano: 10 maja 2012, 11:12

messier napisał(a):Przy comodo i zemanie możesz ich mieć trochę.


Ustawienia ostrzeżeń- suwak na poziom niski i nie będzie praktycznie żadnych komunikatów. Każdy poziom wyżej będzie ich coraz więcej.
#17
Ja czekam na CIS 6, bo teraz za bardzo ciągnie procesor.
#18
Nie wiem czy praktycznie żadnych... U mnie co zainstalowałem CIS to od razu ładował do piaskownicy RadioSure i WTW. Trzeba było klikać. Przy instalacji Femap i innych programów także.
Online armor + DefenseWall
#19
Z tym obciążeniem procka nie jest chyba tak do końca , ogólnie przy moim procku tragedi nie ma, ale czasem faktycznie do czegoś potrafi się przyczepić i zamulić.

Tu fotka po godzinie pracy od startu systemu , tragedii to raczej chyba tu nie widzę ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#20
Dzięki PanowieSmile Pamiętam konfiguracje Comodo, wiem, iż tak jak napisałeś można ustawić aby nie krzyczał za mocno Smile

Zatem:

Comodo + Keyscrambler Smile ( podobne zabezpieczenie posiadałem dawniej )

Jeśli chodzi o backup systemu to polecam wszystkim :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prosty, darmowy, przejrzysty, wieloplatformowy, potrafi wykonać backup całego systemu, partycji..Rewelacja .

EDIT

System będzie postawiony na dysku SSD, tak więc mulenia się nie boje Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości