Co trzymać na SSD?
#1
No właśnie jak w temacie.

Na pewno system.

Ale chodzi mi bardziej o to jakie programy.
Bo np. czy powinno się trzymać Offica i Adobe Readera, czy raczej nie.
A co do komunikatora to pobiera on wiadomo jakieś tam dane. Czy powinno się trzymać takie coś na SSD wiedząc, że ciągle coś zapisuje...
A co do przeglądarki, to jak ją skonfigurować do takiego dysku?

Jakieś propozycje?
Odpowiedz
#2
Ja trzymam na swoim ssd wszystko, bo innego dysku nie mam (da się wrzucić, ale nie chcę). Jest w tym system, różne programy, komunikator, a nawet klient SVN (który w porównaniu do komunikatora zapisuje multum). Problemów nie ma żadnych Smile
Nieco zależy od tego, jaki to dysk i czy używasz go na systemie z obsługą TRIM, czy też bez. Jeżeli coś porządnego i system to Windows 7, no to nie ma co go oszczędzać, po to jest, aby pracowało się szybciej.
Odpowiedz
#3
Dysk ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


System to Vista x64.
Nie ma TRIM ale Samsung daje oprogramowanie, które robi garbage collection, co chyba zastępuje TRIM?

Mam w zasadzie zainstalowany sam system, ale zacząłem się ostatnio zastanawiać czy nie wgrać innych rzeczy, bo np. takie Adobe Reader powinien się wczytywać szybciej.

Mam wątpliwości co do komunikatora...
Odpowiedz
#4
X26 napisał(a):Adobe Reader powinien się wczytywać szybciej.
zainstaluj sumatre pdf będzie jeszcze szybciej.A tak w temacie to kupuje się ssd aby windows i programy których się używa chodziły szybciej. Jak wywalisz je na inna partycje to jaki jest sens kupowania ssd?
X26 napisał(a):Mam wątpliwości co do komunikatora...

Jak ci bardzo przeszkadza to możesz go na innym dysku/partycji trzymać. Ale podczas instalacji i konfiguracji byłoby dobrze aby swoje dane trzymał w miejscu lokalnym ( tam gdzie jest ona sam). Wiem np ze wtw tak może. Możesz też podobnie postąpić z aplikacjami typu portable. Dzięki temu nie stracisz danych jak zrobisz format itp.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Ja bym wsadził na ssd windows, programy bo od tego właśnie się kupuje ssd aby programy a przede wszystkim windows działały na max speedzie. Na zwykłym hdd trzymałbym filmy, zdjęcia, kopie systemu itd czyli wszystko co zajmuje dużo miejsca a nie ma ciśnienia aby działały szybciej Suspicious Co do czytnika pdf

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#6
Czytnik PDF zostaje Adobe. Miałem Foxita i kiepski był.

No właśnie o programy chodzi, czy pakować też te, które generują ruch nieustannie.

Co do komunikatora to używam Pidgina.

A jak z konfiguracja przeglądarki?
Odpowiedz
#7
Jaki to dokładnie dysk?
Jeżeli masz oprogramowanie od Samsunga, które realizuje funkcje jak w TRIM, to po prostu... korzystaj. Wrzucaj na niego wszystkie programy.
Problem mógłby być, gdyby to było coś z pierwszej generacji SSD, lub na Sandforce i codziennie przewalałbyś po kilkadziesiąt gigabajtów danych.
A komunikator? No ile to zapisze nawet jak cały dzień będzie otwarty? Max. 10-15 MB?
Odpowiedz
#8
Dokładnie to ten dysk z linka.
SSD 830 seria 64 GB. Niby to realizuje funkcje tak jak Trim ale to jednak nie jest Trim...
Na pewno nie jest na sandforce...

Komunikator na pewno będzie zapisywał mało danych.
OK to chyba mam odpowiedź.

Wrzucę po prostu tam system i programy a reszta danych na drugim dysku...
Odpowiedz
#9
Dysk SSD kupuje się dla szybkości i komfortu użytkowania Windows, najlepiej Windows 7 (jeśli mówimy o Windows) a nie dla martwienia się czy go używać.

Nie wiem tylko po co kupiłeś dysk bez TRIM skoro wiesz, że to jest bardzo ważna funkcja dla SSD.

Podobno najlepiej jak jest zapełniony do 75%.

Tutaj prawie roczny "przebieg" czyli pracującego SDD (system, zainstalowane programy):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ludzie psioczą na SandForce, ale ja złego słowa nie mogę powiedzieć (Vertex2 jest na Sandforce SF-1200)

OCZ zaleca tylko wyłączyć indeksowanie i zmniejszyć rozmiar pliku wymiany (stronicowania) do 2GB.

Tak, że nic, tylko kupować i wrzucać na system. Jak już choć raz pozna jak działa system na SSD, to HDD będzie tylko magazynemSmile
Odpowiedz
#10
tach24 napisał(a):Nie wiem tylko po co kupiłeś dysk bez TRIM


To jest dysk z TRIM, ma Windows Vista która nie obsługuje TRIM. Facepalm
Odpowiedz
#11
Anyway, by the way; używać a nie martwić się. Ja mam gwarancje 3 lata, czyli jeszcze 2.

Na pewno Emsi go nie zajedzie Smile
Odpowiedz
#12
Dokładnie to jest dysk z TRIM.
Ja też używam i chcę używać, tylko zastanawiam się nad prawidłową konfiguracją.

Po co mają być na tym dysku programy, które zapisują dużo danych a z których się korzysta.

Więc się zastanawiam po prostu jak to zrobić raz i zapomnieć...

Tak nawiasem mówiąc ten program SSD life to u mnie by doprowadził do rozstroju nerwowego Smile. Nawet nie próbuje zainstalować.
Odpowiedz
#13
To użyj CrystalDiskInfo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tu nie pisze ile ma jeszcze pożyć SDD Smile
Odpowiedz
#14
Nie zrozumiałeś.

Ja nie chcę wiedzieć ile mój dysk ma życia :-).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości