Windows Virtual PC i Tryb XP w Windows 7 - jak uruchomić?
#1
Zainstalowałem Windows Virtual PC (Windows6.1-KB958559-x86), a następnie zainstalowałem Windows XP Mode i... Czegoś nie rozumiem, bo nie mam żadnego skrótu do odpalenia Virtual PC. Z tego co widziałem na screenach w sieci, skrót do VPC powinien być już po instalacji w menu start. W folderze instalacji XP Mode mam obraz .vhd, ale nie mam go jak odpalić. Z wyszukiwania na partycji C wnioskuję, że powinno być OK, są paczki (wykazy zabezpieczeń) i pliki pomocy do Virtual PC, tak więc co zrobiłem źle? Sad

Pozdrawiam!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Instaluje się odwrotnie Smile Najpierw Windows XP Mode, potem Virtual PC. Otwórz menu Start, nad łączem Dokumenty masz łącze do folderu użytkownika. Masz coś w katalogu "Maszyny wirtualne"?
Odpowiedz
#3
szulcu napisał(a):Instaluje się odwrotnie Smile Najpierw Windows XP Mode, potem Virtual PC. Otwórz menu Start, nad łączem Dokumenty masz łącze do folderu użytkownika. Masz coś w katalogu "Maszyny wirtualne"?

Odinstalowałem więc XP Mode, ale zauważyłem że nie mam możliwości odinstalowania Virtual PC, bo... nie ma go nawet w programach zainstalowanych. Przeprowadziłem po raz kolejny instalację w kolejności XP Mode - Virtual PC, ale dalej to samo - tak jak by VPC się nie instalował. I nie mam katalogu "Maszyny wirtualne" w folderze użytkownika.

EDIT: Spróbuje z instalatorem z witryny Microsoftu, bo ten wcześniejszy pobrałem z innej strony. Dam znać.

EDIT: Nie udało się. W podglądzie zdarzeń mam błąd o ID 20:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80004005: Aktualizacja dla systemu Windows (KB958559).

Dla zainteresowanych problem jest opisany

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Ja na chwilę obecną serdecznie dziękuję za grzebanie w tym syfie - niestety nie mam na to czasu, a i tak już sporo straciłem. Już prędzej postawię VirtualBoxa :S

EDIT (ROZWIĄZANIE PROBLEMU):Trochę się uspokoiłem i siadłem na spokojnie z kawą. Okazało się ( classic ), że Online Armor Premium zablokował bez informacji m.in. Proces hosta programu Virtual PC(vpc.exe), Sterownik magistrali hosta programu Virtual PC (vpchbus.sys) i Usługę dysków wirtualnych(vds.exe), Virtual Disk Service Loader(vdsldr.exe). Przez zaistniałą sytuację instalacja kończyła się niepowodzeniem i cofnięciem zmian. Po zmianie Trust leveldla wybranych pozycji związanych z Virtual PC na Trusted , instalacja w końcu przebiegła pomyślnie.

Zastanawiałem się jeszcze, czy wyłączenie funkcji integracji (schowek, drukarka, dostęp do partycji głównych) izoluje maszynę od macierzystego systemu operacyjnego? I czy wtedy można na niej odpalić... testy malware...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości