System zawiesza się zaraz po uruchomieniu gry
#1
Witam. Dziś padło na mnie. Tak więc dziś chcę w coś sobie pograć, włączam dość nowe gry takie jak Deus Ex Human Revolution czy Battlefield 3, i komputer dostaje "freeza" już na etapie intra w grze - tak, że tylko można zresetować komputer. Jeszcze 3 dni temu takich problemów nie było. W ciągu 3 dni nic nie instalowałem, pojawiły się tylko problemy z internetem, ale to wina modemu. Komputer wirusów prawdopodobnie nie ma, sprawdzałem Avastem i Hitmanem Pro.

Nie sprawdzałem jak komputer zachowuje się na starszych grach typu NFS World i CS 1.6, ponieważ mam problemy z internetem.

Specyfikacja komputera to:
Intel Core i7 950
6 GB RAM
GTX 470
Win 7 x64 HP

Log z OTL -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Spróbuj zaktualizować/przeinstalować sterownik do karty graficznej.
Nie zdziwiłbym się, gdyby problemy były z dyskiem, miałem podobną sytuację.
Odpowiedz
#3
Odnośnie usuwania sterów zrób pełną kasację. Zainstaluj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

program, usuń sterowniki normalnie, restart F8 przy starcie i tryb awaryjny, odpal program wybierz sterowniki karty graficznej i wyczyść co pozostało. Teraz zainstaluj sterowniki najnowsze.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Przeskanuj na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:
Kod:
C:\Windows\SysNative\drivers\yk62x64.sys
C:\Windows\SysWow64\SpoonUninstall.exe
C:\Windows\SysWow64\ISSRemoveSP.exe
C:\Windows\SysWow64\pbsvc_blr.exe
Odpowiedz
#5
ten yk62x64.systo Marvell Yukon Ethernet Controller
spoonuninstall.exe też wygląda na czyste w menadżerze zadań można go znaleźć
pbsvc_blr.exe ten to chyba coś z Retribution Blacklight

tak poza tym toolbar aska nie denerwuje

Hmm no i oczywiście wywalił bym stery progsem co buri podał najlepiej przez tryb awaryjny i zainstalował stery na nowo,directx tak samo przeinstalować,gra orginał,czy z cukierkiem?
Chociaż jak nie było wcześniej problemów cóż.
Odpowiedz
#6
Obecnie używam tych sterowników-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może to że są beta to coś jest z nimi nie tak? Chociaż w tej chwili też gram w Deus Ex Human Revolution i gra działa normalnie. Ale zrobię co napisaliście żeby nie bło problemów jutro Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
pbsvc to punkbuster service chyba czyli usługa pokrewna antycheatowi
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#8
Plati napisał(a):Obecnie używam tych sterowników-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może to że są beta to coś jest z nimi nie tak? Chociaż w tej chwili też gram w Deus Ex Human Revolution i gra działa normalnie. Ale zrobię co napisaliście żeby nie bło problemów jutro Smile

Wiem, wiem linia 300 wnosi wiele świetnych nowości, ale lepiej dać sobie spokój z testowaniem wersji beta do nvidi. Często zdarzają się jakieś problemy, więc lepiej korzystać z stabilnych wersji.

Zaczął bym od najczęstszego winowajcy, którym jest RAM - test memtestem. Pośledził bym temperatury podzespołów, albo organoleptycznie jakby się nie dało - czasami czujnik może wariować, a da się odczuć, że coś się przegrzewa. Tylko uważaj bo twoja karta lubi mieć wysoką temperaturę i można się poparzyć. Może być też dysk więc warto mu zrobić pełen skan sektorów, jeden sektor potrafi sparaliżować system - wiem coś o tym.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Dziś mam aktualizację sterowników via Windows Update, jesli to nie wypali zastosuję się do rady Buriego. Test Memtestem też zrobię.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Do OTL wklej:
Kod:
:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1610420539-4047491429-3232528627-1000\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.ask.com/?l=dis&o=14597
IE - HKU\S-1-5-21-1610420539-4047491429-3232528627-1000\..\SearchScopes\{4EF29608-86C0-47FB-902E-90789285B7BB}: "URL" = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=FF&o=14594&src=kw&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=FV&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=d1926d46-3910-43c7-94ba-ef8a30e99a69&apn_sauid=A706C3D1-22EF-455B-BC8E-A6B76FE44A6D&
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Ask.com"
[2011-10-28 23:08:12 | 000,002,571 | ---- | M] () -- C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\atvpkrm1.default\searchplugins\askcom.xml
O3:[b]64bit:[/b] - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []File not found

:Commands
[emptytemp]

Wykonaj skrypt,pokaż raport.
Odpowiedz
#11
Już ktoś na innym forum wyczyścił mi komputer ze śmieci, jednak problem nadal istnieje - tym razem nawet podczas bootowania - po napisie "Uruchamianie systemu Windows" wyłącza sięautomatycznie monitor, system w tle startuje bo słychać, ale nie mogę z tym nic zrobić bo nie widzę co się dzieje. Po zresetowaniu komputera pika 3 lub 4 razy zamiast raz, i uruchamia się już normalnie. Jednak nie można obejrzeć żadnego filmiku na YT (z Flash Playerem) bo znowu się zawiesza i musze resetowac
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Radze Ci zrobic test Memtestem.
Odpowiedz
#13
Plati napisał(a):Już ktoś na innym forum wyczyścił mi komputer ze śmieci, jednak problem nadal istnieje - tym razem nawet podczas bootowania - po napisie "Uruchamianie systemu Windows" wyłącza sięautomatycznie monitor, system w tle startuje bo słychać, ale nie mogę z tym nic zrobić bo nie widzę co się dzieje. Po zresetowaniu komputera pika 3 lub 4 razy zamiast raz, i uruchamia się już normalnie. Jednak nie można obejrzeć żadnego filmiku na YT (z Flash Playerem) bo znowu się zawiesza i musze resetowac

Bardziej skłonny jestem obstawić wadę karty graficznej. Jeżeli masz zintegrowaną, to sprawdź czy problem również występuje, jeśli nie, to pożycz jakąś inną kartę i przetestuj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości