HDD 500GB-1TB do 350zł
#1
Jak w temacie Smile
W oko wpadł mi ten oto dysk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ma dużą pamięć cache, SATA III i dość przystepną cenę.

Macie jakieś inne propozycje? Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Może i cena przystępna - dlaczego? A no dlatego że z serii Greena te dyski kręcą się zmiennie między 5400 a 7200 rpm. Na dużego PC -ta będzie to miało znaczenie, najlepiej wybrać jakiś który kręci normalnie non stop 7200 rpm, jeśli WD Caviar Black, Caviar Blue, VelociRaptor, ale zapomnij wtedy o takiej cenie.

Tutaj 1TB Caviar Green za 350 zeta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj już lepsze wydajnościowo i cena inna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za 350-400 złoty kupisz już porządny 64GB dysk SSD Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Jakby chciał dysk SSD to by o takim założył temat...
Zapewne zależy mu na miejscu a nie szybkości...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
W Saturionie jest wyprzedaż na WD Black

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czytałem jednak, że wersje 500GB są gorsze wydajnościowo od 1TB...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może lepszym wyborem będzie Seagate:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

SSD na pewno nie Smile
Ale wydajność oczywiście mnie bardzo interesuje Smile
Odpowiedz
#5
ostatnio w biedronce był zewnętrzny 750 giga za 240 zeta tylko tej gazetki znaleźć nie moge Tongue
Odpowiedz
#6
chcę wewnętrzny dysk, zwykły HDD Smile
Odpowiedz
#7
wyjmujesz z obudowy i masz wewnętrznyWink
Odpowiedz
#8
Wolę jednak kupić zwykły, wewnętrzny dysk, nie zewnętrzny Grin
Odpowiedz
#9
Seagate, ja bym się długo nad tym zastanawiał. Kiedyś (dwa lata temu?) zmieniali warunki gwarancyjne, po których moja opinia na temat tego producenta zmalała praktycznie do zera. Nie przypominam sobie, by coś się w tej materii zmieniło od tamtej pory.
O znalazłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I jeszcze to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko kasę z ludzi zdzierają!
...
Odpowiedz
#10
preter_m napisał(a):Seagate, ja bym się długo nad tym zastanawiał. Kiedyś (dwa lata temu?) zmieniali warunki gwarancyjne, po których moja opinia na temat tego producenta zmalała praktycznie do zera. Nie przypominam sobie, by coś się w tej materii zmieniło od tamtej pory.
O znalazłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wow Żenujące... A więc Seagate raczej odpadają, nie mam zamiaru ryzykować.
A więc WD... Cabiar Black 500GB, jak mówiłem, ma marne recenzje... WD Blue?...
Odpowiedz
#11
Green to ekonomiczne dyski 5400 (nie grzeją się tak, zasilane mniejszym napięciem i mające do 3TB pojemności natenczas), są bardziej na storage (magazyn), niż na dysk systemowy lub do poważniejszej pracy.

Product selector WD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


WD Blue - nie przepłacisz i będzie ok.

P.S. Pamięcią cache się nie sugerujWink
Odpowiedz
#12
Szkoda że samsung przerwał swoja przygodę z hdd. Ja mam spinpoita od samsunga z 21 tys godzin i nadal chodzi jak burza Smile . Segate nie bierz, nie wiem jak u niego z naklejkami ale jak będziesz mieć gorąco w obudowie to możesz mieć problem.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#13
Najgorsze jest to, że jakiś czas temu Samsung sprzedał swoją produkcję dysków Seagate.
Na dobrą sprawę pozostają tylko Western Digital i Hitachi Sad
...
Odpowiedz
#14
Cytat: P.S. Pamięcią cache się nie sugeruj


Ooo, dzięki za info, bo szczerze powiedziawszy tym się też kierowałem Smile

Poczekam na czerwiec, może ceny spadną (oby!) i będzie można wybrać inny dysk Smile Na razie to chyba WD Caviar Blue.
Odpowiedz
#15
Ja mam dysk Toshiby z 2004 roku. Wciąż działaWow , niedługo pojawią się problemy z ramieniem głowicy (laptop).
Odpowiedz
#16
preter_m napisał(a):Seagate, ja bym się długo nad tym zastanawiał. Kiedyś (dwa lata temu?) zmieniali warunki gwarancyjne, po których moja opinia na temat tego producenta zmalała praktycznie do zera. Nie przypominam sobie, by coś się w tej materii zmieniło od tamtej pory.
Tylko kasę z ludzi zdzierają!
Dzięki za info peterBeer

Też szukam jakiegoś dysku, ale zewnętrznego, głównie na backup, nie musi być demonem szybkości, nie będzie pracował non-stop.
Przez moment zastanawiałem się nad Seagatem, ale teraz już wiem, że zostanę przy Westernie.
Odpowiedz
#17
Western Digital, i chyba Hitachi również ale pewności nie mam, skróciło okres gwarancji. Jednak, w przeciwieństwie do Seagate, uznają gwarancję, gdy obudowa będzie lekko zarysowana (bo zarysowała się przypadkowo w czasie wyciągania dysku) czy jeżeli dysk jest podpisany mazakiem (bo mamy trzy takie same dyski i chcemy wiedzieć który co przechowuje, bo nie chcemy przecież się pomylić, wysyłając sprawny dysk do serwisu).

Normalnie paranoja, co ten Seagate zrobił z gwarancją, która w przypadku tradycyjnych HDD się bardzo przydaje. Coś o tym wiem, bo mi raz Seagate nawalił Grin
...
Odpowiedz
#18
Tutaj poczytaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj użytkują dyski , testują, sprawdzają. W necie wcisną Ci wszystko byle kupić. Nie ma to jak ocena użytkowników danego podzespołu komputera.( tutaj ukłon w stronę Łukasza - wie o co chodzi, swgo czasu pomógł mi w wyborze SSD)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 21 maja 2012, 10:02

preter_m napisał(a):Na dobrą sprawę pozostają tylko Western Digital i Hitachi


Są jeszcze Maxtor-y, HP, IBM , OCZ Colossus .

I nie daj się naciągnąć , tutaj masz ozanczenia dysków WD. Na allegro nieraz dyski mają ściągnięte nalepki i sprzedają je tanio, ale po symbolu dojdziesz z tej strony jakiej serii jest to dysk WD jak byś taki kupował ( polecam).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS: Zjedź troszkę na stronie , poniżej tabela.
Odpowiedz
#19
andrzej76 napisał(a):
preter_m napisał(a):Na dobrą sprawę pozostają tylko Western Digital i Hitachi


Są jeszcze Maxtor-y, HP, IBM , OCZ Colossus .

Maxtor lata temu został kupiony przez Seagate. Niestety ale Seagate na rynku dysków twardych jest jak Symantec na rynku programów zabezpieczających - kupią wszystko co się da, byle tylko być o krok przed konkurencją.
...
Odpowiedz
#20
Ja nie wiem jak to wygląda obecnie, bo od ponad trzech lat nie mam stacjonarki, a dyski w lapach to nie to samo co w desktopach.
Bardzo dobrze wspominam Samsunga F1, którego miałem jako ostatniego (jeeezuuu, trzy lata temu sprzedałem kompa na części a nadal mógłbym wam podać wszystkie bebechy i wszystkie zmiany jakie wprowadzałem... czy to jest wyleczalne?!), tak ze względu na wydajność jak i ciszę. Słyszałem też, że kolejne generacje (F3), były równie udane.
No ale sam nie używałem, więc za wiele nie powiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości