Lekki AV na Win 7 64 bit
#1
System operacyjny:
Win 7 64 bit


Zastosowanie:
przeglądanie internetu, zakupy, gry, sprawdzanie różnego rodzaju oprogramowania.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Intel Pentium P6100 2 Ghz, 4 GB ram,

Witam, obecnie używam MSE oraz SpyShelter Firewall oraz na żądanie sandboxie. Chciałbym jednak wymienić MSE ponieważ u mnie często lubi sobie podgryźć procesora, zwłaszcza podczas aktualizacji i uruchamiania programów.

Kryterium dla antywirusa jest lekkość, zwłaszcza w wykorzystaniu procesora oraz bezkonfliktowe działanie z SpyShelter oraz Sandboxie. Antywirus powinien być również darmowy. Zastanawiam się głównie nad Avastem i AVG.
Odpowiedz
#2
Avast, Avira, Panda Cloud
MSE muli? Dziwne - chyba nie ma nic lżejszego na razie. Właśnie jego bym polecał - no ale jak się nie podoba...
Najlepiej zainstaluj i popatrz sam co Ci pasuje...

W wersji x64 jest jeszcze CIS. Możesz zainstalować bez AV i do tego jakiegoś leciutkiego AV - np. Panda Cloud.
Defence+ wyłapie coś jak przepuścić antywirus - ale to są sporadyczne przypadki. Ewentualnie CIS jako pakiet...
Odpowiedz
#3
Też mnie dziwi działanie MSE na moim komputerze, zwłaszcza że wiele osób go poleca. Jednak podczas aktualizacji, lub gdy np. otwieram folder z dużą liczbą programów wykorzystanie CPU przez proces MSE skacze nawet do 50 %. W każdym razie będę musiał sprawdzić jak będą się na moim komputerze zachowywać pozostałe AV. CIS nie potrzebuje, ponieważ mam SpyShelter, który działa u mnie wyśmienicie. Chciałbym go tylko uzupełnić lekkim av.
Odpowiedz
#4
Ja nie spotkałem nic lżejszego niż MSE no ale może spróbuj tej Pandy Cloud. Z założenia powinna być niezauważalna...
Odpowiedz
#5
No nie wiem. U mnie PCAV też lubiła szarpnąć procem. Może zrezygnuj z AV i spróbuj kombinacji SpyShelter + Sandboxie?
Odpowiedz
#6
Pewnie u każdego będą inne odczucia.
Jedyna możliwość przetestować samemu. Mi np. NAV mulił...
Odpowiedz
#7
ktośtam napisał(a):No nie wiem. U mnie PCAV też lubiła szarpnąć procem. Może zrezygnuj z AV i spróbuj kombinacji SpyShelter + Sandboxie?

Myślę że to byłoby dobre rozwiązanie, tylko z przyzwyczajenia nie chciałbym zupełnie rezygnować z antywirusa. Sprawdzę jak działają u mnie Avast oraz AVG i czy nie wchodzą w konflikt z SpyShelter.
Odpowiedz
#8
Myślę, że rezygnowanie z AV jest tylko dla kompletnych hardcorowców.
Jak nie zadziała Ci jakiś moduł to leżysz... Jednak warto mieć dodatkową ochronę. Ale jak tam chcesz. Ja bym potestował, który lżejszy i zostawił jednak jakiś AV.
Odpowiedz
#9
Pozwolę sobie odgrzać temat, ponieważ mam podobny dylemat... mianowicie:

System: Windows 7 64b
CPU: Core2Duo 1.8GHz
RAM: 2GB
Przeglądarka: Firefox + TraficLight (jako dodatek) + WOT
Wykorzystanie typowe: przeglądanie stron, zakupy internetowe, portale społecznościowe.

Zastanawiam się nad Zemana AntiLogger i Appguard''em - zachwyca mnie "stanowczość" tego drugiego... z drugiej strony trzeba mieć nieco szerszą wiedzę, żeby zaufać tylko jemu, trzeba wiedzieć, co można uruchomić i na co mu pozwolić... tego się powoli uczę Wink
Sandoxie nie wchodzi w grę, bo nie jestem jedynym użytkownikiem laptopa i nie sądzę, żebym dopilnował by wszyscy z niego korzystali.
Obecnie katuje komputer BitDefenderem 2012 (tylko w celach testowych) i stwierdzam, że jest ciężki do uniesienia... wcześniej był Eset SmartSecurity i jego lekkość mi na prawdę imponowała.
Często się poleca na tym forum MSE... tylko no właśnie... jak z jego wykrywalnością? Wg testów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wypada blado... przynajmniej pod WinXP... czy Win7 robi tu jakąś różnicę? Nie sądzę (ale nie orientuję się w tej materii).
Za Firewalla działa u mnie systemowy (choć na czas używania BitDefendera został dezaktywowany).

Jakieś sugestie?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#10
Powinieneś przejść na 32-bitową wersję Windows. System będzie lepiej działał a i nie będzie problemów z zabezpieczeniami.
(mój brat miał taką konfigurację, tj. 2GB RAM i 64-bitowy system - spoooro było z tym problemów).
Odpowiedz
#11
...
Odpowiedz
#12
Eugeniusz napisał(a):Powinieneś przejść na 32-bitową wersję Windows. System będzie lepiej działał a i nie będzie problemów z zabezpieczeniami.
(mój brat miał taką konfigurację, tj. 2GB RAM i 64-bitowy system - spoooro było z tym problemów).

A tak dobrze mi się korzysta z tej wersji... zachowanej z MSDN z czasów studenckich... generalnie "gołym okiem" nie doświadczam żadnych problemów... tzn... może po prostu ich nie dostrzegam... temat do przemyślenia w każdym bądź razie dziękuję za uwagę Smile
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#13
Ja mam prawie taką samą konfigurację co Ty i używam ostatnio EAM. Zaskoczyła mnie jego lekkość.

A licencję można zdobyć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
A nie myślałeś o FISie? Ściągnąłem triala 2013tki i całkiem nieźle się u mnie sprawuje. Lekki, praktycznie bezobsługowy, nie wiem tylko jak ze SpyShelterem...
Odpowiedz
#15
Jakbyś zdecydował się na zmianę na 32 bity, to godnym polecenia będzie DefenseWall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Withers napisał(a):Moze wypróbuj Kingsoft Antivirus. Dosyc lekki i skuteczny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czytałem o nim... faktycznie nawet sama waga instalacji (tej z chmury) wydaje się być lekka... wiadomo natomiast która wersja byłaby bardziej wskazana - pełna, czy ta w chmurze?

rafikrafiki napisał(a):Ja mam prawie taką samą konfigurację co Ty i używam ostatnio EAM. Zaskoczyła mnie jego lekkość.

A licencję można zdobyć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aplikowałem... dzięki za wskazówkę! Jeśli wygram, to zanim wprowadzę kod przetestuję go i zobaczę jak się u mnie sprawuje... gdyby mnie nie usatysfakcjonował, zawszę będzie można licencję odstąpić komuś zdecydowanemu Wink

narcissistic napisał(a):A nie myślałeś o FISie? Ściągnąłem triala 2013tki i całkiem nieźle się u mnie sprawuje. Lekki, praktycznie bezobsługowy, nie wiem tylko jak ze SpyShelterem...

Nie zastanawiałem się nad tym... rozwiń proszę nazwę - zakładam, że to jakiś pakiet kompletny... dobrze myślę?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#17
artoor napisał(a):Aplikowałem... dzięki za wskazówkę! Jeśli wygram, to zanim wprowadzę kod przetestuję go i zobaczę jak się u mnie sprawuje... gdyby mnie nie usatysfakcjonował, zawszę będzie można licencję odstąpić komuś zdecydowanemu

A nie lepiej zainstalować trial? Aktywowana licencja nie jest już tak atrakcyjna przy wymianie Wink
Odpowiedz
#18
...
Odpowiedz
#19
ktośtam napisał(a):A nie lepiej zainstalować trial? Aktywowana licencja nie jest już tak atrakcyjna przy wymianie Wink

Prawda

Jeśli chcesz dobrze i za free to proponuje avire Smile na żądanie możesz używać HitmanPro. I dodam że również proponowałbym zamianę na 32bitówke..

Z płatnych skoro został już zaproponowany FS na 3miesiące dodam, że można w ten sam sposób załatwić licencje na nortona. Jak i również dostępna jest panda cloud pro na 6miesięcy za free Grin Więc można pokombinować bez wydawania kasy.. Jeszcze poleciłbym zrobić sobie migawkę systemu za pomocą narzędzia Keriver 1-Click Restore
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#20
Street napisał(a):I dodam że również proponowałbym zamianę na 32bitówke.

Przede wszystkim, bo nie rozumiem dlaczego na 2 GB RAM stoi system x64?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości