Co testuje Matousec?
#1
Podaję link do artykułu reklamowego Kaspersky''ego, w którym jak zwykle przemilcza się pewne fakty Smile ale jest krótki i ciekawy opis co testuje Mautousec:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Kaspersky jest firmą lubiącą się kompromitować...
Odpowiedz
#3
VenomX napisał(a): Kaspersky jest firmą lubiącą się kompromitować...


Czasem przemilczają pewne fakty jak w przypadku testu w którym przegrali z Avirą lub w tym artykule nie pisząc o Outpost Security Suite, Online Armor AV+ i Comodo Internet Security. Faktem jest, że nie kłamią a co najważniejsze robią wysokiej klasy antywirus i pakiet. Gorzej jeżeli firma produkuje kiepski AV a wmawia ludziom, że jest znakomity, tak jak w przypadku polskiego ArcaVira. Smile
W biznesie jednak chodzi o to żeby wydymać klienta. A oto filmik dotyczący tego procederu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Skoro ich antywirus jest dobry to dlaczego dodatkowo robią z ludzi głupków ? pisząc takie głupoty...Wiele razy spotkałem się z ich fałszywymi informacjami...Wygląda to tak jakby byli niezadowoleni ze swojego programu i za wszelką cenę chcieli aby ich AV był zawsze na pierwszych miejscach w testach...
Odpowiedz
#5
Cytat: niedziela, 02 listopad 2008, 08:00


Może wtedy tak było... ? Tym bardziej, że napisali w zakresie
Cytat: (87% w 73 testach)
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Skoro ich antywirus jest dobry to dlaczego dodatkowo robią z ludzi głupków ? pisząc takie głupoty...Wiele razy spotkałem się z ich fałszywymi informacjami...Wygląda to tak jakby byli niezadowoleni ze swojego programu i za wszelką cenę chcieli aby ich AV był zawsze na pierwszych miejscach w testach...


Ponieważ nie wystarczy im żeby ich antywirus lub pakiet był bardzo dobry, czy nawet znakomity ale najlepszy! Smile
Kiedyś w testach często wygrywali a w 2008 roku nie zdobyli ani jednego pierwszego miejsca w żadnym teście. To jest frustrujące, tym bardziej, że czasem byli bardzo blisko zwycięstwa.
Odpowiedz
#7
nigdy w życiu nie zainwestuje w ich produkt ! .
Odpowiedz
#8
Możesz jakoś uzasadnić swoją decyzję?
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):Możesz jakoś uzasadnić swoją decyzję?

Nie mam zamiaru inwestować w firmę, która to oszukuje swoich klientów poprzez pisanie nieprawdziwych informacji...
Odpowiedz
#10
@Jurek
Dobryten filmik Wink
Odpowiedz
#11
to dziady !! Grin .
Odpowiedz
#12
@VenomX
prawda hehe.
Odpowiedz
#13
Dziś zajrzałem na stronę testów Matousca i z pewnym zdziwieniem zadałem sobie pytanie...czemu w testach używa się w niektórych przypadkach nowszych lub najnowszych wersji programu, a w innych stosuje się starsze mimo, że nowsze już są i były na pewno w momencie wykonania testów? Np. jest już najnowsza wersja PrivateFirewall (6.0.20 - poprzednio w teście 6.0.18 lub CIS 3.11 - poprzednio 3.08), a taki OA jest wciąż w wersji 3.5.014 choć były już wersje 3.5.032 i jest 049? To cykl testów determinuje użycie starszej wersji, czy może to jakieś dziwne i celowe działanie? Ktoś może wie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
ichito napisał(a):Dziś zajrzałem na stronę testów Matousca i z pewnym zdziwieniem zadałem sobie pytanie...czemu w testach używa się w niektórych przypadkach nowszych lub najnowszych wersji programu, a w innych stosuje się starsze mimo, że nowsze już są i były na pewno w momencie wykonania testów? Np. jest już najnowsza wersja PrivateFirewall (6.0.20 - poprzednio w teście 6.0.18 lub CIS 3.11 - poprzednio 3.08), a taki OA jest wciąż w wersji 3.5.014 choć były już wersje 3.5.032 i jest 049? To cykl testów determinuje użycie starszej wersji, czy może to jakieś dziwne i celowe działanie? Ktoś może wie?


Wersje programów są aktualne w czasie przeprowadzania testów, jednak jak możesz zauważyć w "Latest news", są one publikowane cyklicznie tylko dla kilku (4-5) aplikacji, a nie dla wszystkich jednocześnie. Stąd też są te różnice w wersjach.

Np.:
2009-09-09 : New results have been published for:

* Comodo Internet Security 3.11.108364.552
* F-Secure Internet Security 2010 10.00.246
* PC Tools Firewall Plus 6.0.0.69
* TrustPort PC Security 2.0.0.1285

2009-07-24 : New results have been published for:

* FortiClient End Point Security 4.0.2.57
* Kingsoft Internet Security 9 Plus 2009.07.17.10
* Norman Security Suite 7.10
* Trend Micro Internet Security Pro 17.1.1250
* Windows Live OneCare 2.5.2900.24
Odpowiedz
#15
OK...teraz już rozumiem. Dzięki, bo wyglądało to w kontekście zarzutów i wątpliwości co do rzetelności testów dość dziwnie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Na gizmo''s freeware znalazłem fajny artykuł...niestety po angielsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale od czego tłumacz Google? Smile Tu tłumaczenie strony...choć nieco pokraczne sporo rzeczy można się jednak dowiedzieć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości