Czy zasilacz udźwignie sprzęt?
#1
Witam, mam ten o to zasilacz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chciałbym wymienić całą płytę główną wraz z procesorem i tu pojawia się pytanie czy udźwignie on tą kompozycję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do tego w najbliższym czasie dorzuciłbym GeForce GT520 w wersji Silent.
#2
Highlander... Podobno nie jest az tak zly ten model Tracera, a sprzet pradozerny nie jest, ale...naprawde chcesz kupic te podzespoly? Smile Za niecale 600zl masz plyte pod s. 1155 (chipset H61) + Pentiuma G620 + jakis RAM (potrzebujesz 8GB?)
#3
Szukałem tak do 500 zł. Zależy mi w sumie, żeby był to procek Intela. Oferta wydała mi się bardzo ciekawa.
#4
...gdyby nie to, ze podstawka jest juz od dawna nieaktualna Wink Poczekaj chwile to znajde Ci plyte glowna pod podstawke 1155. Do tego bierz Intel Pentium G620. Bedziie nieco drozej, ale o wiele bardziej przyszlosciowo
#5
No dobra,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to będzie znacznie lepszą inwestycją.
#6
Bitte

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do tego procek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Phi, z Goodramami 4GB 1333mhz wyjdzie 510zl Wink

Na ten drugi link tez nie patrz, procesor slabszy niz podalem, a ram 1600mhz bez snsu, yta obsluguje 1333 z tego co pamietam
#7
W zestawie wyjdzie taniej. Wysłałem zapytanie odnośnie o pamięć, bo tak niewiele o niej napisali...
#8
nie nie bierz na celeronie to kastrat pentiuma,to co podał kamil jest w miarę rozsądne,a zasilacz jedną linie ma z tego co widzę 12V-27,5A trochę mało,ogólna jednostka Wat jest mało ważna ważne jest ile jest amperażu na danych liniach popatrz za corsairami
#9
No wasnie chcialem to napisac Smile Co do ramu, to pewnie goodram
#10
Tracer zasilacz z czarnej listy...
#11
Zasilacz to podstawa Wink
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
#12
Nie zależało mi na nie wiadomo jakim zasilaczu, bo to można wymienić bez problemu, chodziło mi po prostu, by w końcu było cicho.
#13
Jeśli Modecom to tylko Carbon i Volcano z tego co pamiętam. W bardzo podobnej cenie kupisz nowego Fortrona 450w.

PascalHP napisał(a):Nie zależało mi na nie wiadomo jakim zasilaczu, bo to można wymienić bez problemu, chodziło mi po prostu, by w końcu było cicho.


Osobiście wolę wydać więcej na zasilacz, niż później wymieniać spalone części.
#14
Eeee tam.
Gdacie tak o tym zasilaczu, że nie pociągnie, że spali sprzęt itd...

Jak składałem kompa też wszyscy mówili, że kiepski, że nie da rady.
Mam Deltę 350 W i jakoś komputer chodzi bardzo stabilnie. Podpięte 2 dyski, Core i5, brak karty graficznej.

Każdy komputer ma zabezpieczenia przed spaleniem.
Jak zasilacz nie pociągnie to najpierw zaczną się restarty, dziwne zachowanie a nie od razu spalenie części.

Najważniejsze jest, żeby po prostu wybierać zasilacz markowych producentów...
Takie moje zdanie...
#15
X26 napisał(a):Jak składałem kompa też wszyscy mówili, że kiepski, że nie da rady.Mam Deltę 350 W i jakoś komputer chodzi bardzo stabilnie. Podpięte 2 dyski, Core i5, brak karty graficznej.

Tylko ty nie masz karty graficznej, a całość pewnie nawet 120 W nie przekracza, więc to słaby argument.

X26 napisał(a):Każdy komputer ma zabezpieczenia przed spaleniem.
Jak zasilacz nie pociągnie to najpierw zaczną się restarty, dziwne zachowanie a nie od razu spalenie części.

Ojj ojj bo zbyt optymistycznie, u mnie był tylko dymek z obudowy bez żadnych ostrzeżeń.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#16
buri napisał(a):Ojj ojj bo zbyt optymistycznie, u mnie był tylko dymek z obudowy bez żadnych ostrzeżeń.

To właśnie były ostrzeżenia, tyle że znakami dymnymi Grin Ja miałem na tyle szczęścia, że komputer się restartował i zawieszał - żaden podzespół nie ucierpiał a OCZ przysłał mi nowy zasilacz. Kolejny fart, że wysłali mi nowszy model SXS II, bo v.I widocznie nie było już na stanie.
SpyShelter Firewall
#17
buri napisał(a):Tylko ty nie masz karty graficznej, a całość pewnie nawet 120 W nie przekracza, więc to słaby argument.


Chodzi mi o to, że w tamtym temacie też wszyscy mówili, że nie pociągnie. Od razu pisałem, że kupuje bez karty graficznej. A jakbym kupił jakąś niewymagającą kartę to od razu bym musiał 600 W?

Każdy robi jak chce.

buri napisał(a):u mnie był tylko dymek z obudowy bez żadnych ostrzeżeń

A co się spaliło? I to wina zasilacza była?
#18
X26 napisał(a):Chodzi mi o to, że w tamtym temacie też wszyscy mówili, że nie pociągnie. Od razu pisałem, że kupuje bez karty graficznej. A jakbym kupił jakąś niewymagającą kartę to od razu bym musiał 600 W?

Pamiętaj, że ja doradzałem mnie WatówWink
X26 napisał(a):A co się spaliło? I to wina zasilacza była?

Grafika, płyta główna, zasilacz, ram oraz nie było pewności co do karty muzycznej. Tak zasilacz chyba nie wytrzymał jakiegoś skoku w sieci, brat chciał włączyć kompa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#19
Znajomy ma taką konfigurację sprzętową:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I na 500W jedzie bez zarzutu.
#20
Sama podana moc zasilacza jest nic nie warta Wink Wazne jest, aby dobry zasilacz posiadal certyfikat 80 Plus i trzeba patrzec, jaka moc ma na linii 12V


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości