Najpopularniejsze wirusy są.... stare! Warto płacić za av?
#1
Na naszym forum zajmujemy się m.in. sprawdzaniem reakcji programów zabezpieczających wobec nowych malware.
Nie oszukujmy się jednak. Producenci nie są instytucjami charytatywnymi i potrzebują grubej nierzadko kasy żeby funkcjonowac. Oprogramowanie jest głownie używane przez niezaawansowanych użytkowników, nieinteresujących się tematem bezpieczeństwa. I teraz moja uwaga: czy warto płacic za pakiety kiedy, jak wykazuja dane giganta McAfee najpopularniejsze wirusy (najczęściej wykrywane) są stare i znane:
Name Type DAT RiskDaaDiscovered
Generic PWS.ak Trojan 5424 Low 04.11.2008
Exploit-SWFRedirector.b Trojan 5448 Low-Profiled 28.11.2008
W32/Autorun.worm.ev Virus 5562 Low 23.03.2009
Exploit-PDF.q.gen!stream Trojan 5635 Low-Profiled 30.05.2009
FakeAlertAVSoft Trojan 5901 Low 23.02.2010
W32/VBMania@MM Virus 6101 Low 09.09.2010

Oczywiście patrzę teraz z punktu widzenia typowego uzytkownika.
Wykrycie swiezutkich malware jest znikome...
Odpowiedz
#2
Ja osobiście najczęściej spotykam się z exploitami np. na allegro.
A moi znajomi z trojanami pod przykrywką zdjęciaTongue
Odpowiedz
#3
A ja najczęściej wirusy w dziczy spotykam na facebooku. (z początku bardzo mała wykrywalność co było widać po ilości wątków na forach komputerowych).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Ja ich w ogóle nie spotykam. Raz, że nie mam zainstalowanego LinkScanera. Dwa, u mnie Sandboxie kosi wszystko Grin
...
Odpowiedz
#5
Ale czy uwazacie ,że warto płacić za avGrin?
W obliczu tego,że najczęsciej ściągane zagrozenia to i darmowy MSE usunie.
Odpowiedz
#6
Ogolnie rzecz biorac: nie, nie warto placic za AV, jednak wiekszosc uzytkownikow kupujac platny program ma wrazenie, ze jest sie lepiej chronionym niz przez darmowy AV. Zbiera sie na to kilka czynnikow, przede wszystkim reklama i manipulacja przez producentow platnych AV, ktorzy przedstawiaja darmowe rozwiazania w zlym swietle.
Odpowiedz
#7
kamil10506 napisał(a):Zbiera sie na to kilka czynnikow, przede wszystkim reklama i manipulacja przez producentow platnych AV, ktorzy przedstawiaja platne rozwiazania w zlym swietle.
Chodzi o bezpłatne w złym świetle? Smile
Odpowiedz
#8
Chodzi chyba o to, ze producenci platnych av chca nam wmowic, ze sa niewyst arczajace. Ich produkt zapewnia 99% skutecznosci, a darmowy 30%. Chca namieszac uzytkownikom w glowach i zachęcić do kupna licencji.
Odpowiedz
#9
Flash999 napisał(a):Chodzi chyba o to, ze producenci platnych av chca nam wmowic, ze sa niewyst arczajace. Ich produkt zapewnia 99% skutecznosci, a darmowy 30%. Chca namieszac uzytkownikom w glowach i zachęcić do kupna licencji.

Dokładnie a nie jednokrotnie sami maczają paluchy w powstawaniu wirusów a potem jak ich programy niby to je wykrywają a te bezpłatne nie.
Odpowiedz
#10
W takim razie dlaczego avast, avira, avg , arcavirGrin <musiałem> etc. tworza darmowe softy?
Tez chcą wszystkim wkoło wmówić ,że te wersje sa słabe i trzeba dopłacić do pełnej? Widziałem kiedys reklamę avasta free, w której porownywał się do Nortona ( na swoją korzysć).

Wiecie to niby logiczne, kazdy chce zarabiać. Ale teraz dochodzi do sytuacji kiedy darmówki mają lepsze wyniki w testach niz płatne. Logika jakby sie odwraca.
Odpowiedz
#11
Płacąc za soft, płacimy również za support, który w przypadku aplikacji bezpłatnych jest najczęściej ograniczony do społeczności/forum i nie mamy co liczyć na pomoc ze strony producenta.
Odpowiedz
#12
ktośtam napisał(a):Płacąc za soft, płacimy również za support, który w przypadku aplikacji bezpłatnych jest najczęściej ograniczony do społeczności/forum i nie mamy co liczyć na pomoc ze strony producenta.

A jaka jest jakoscsupportu"płatnych"? Macie doswiadczenia?
Ja zadowolony byłem tylko z polskiego oddziału Kasperskiego , Eseta i Avg. Faktycznie coś robili, pracownicy Kacpra mocno kompetentni, prawdziwy szacun.
Ale tak szczerze. Jak McAfee kiedys tam wpuścił mi wirusa to usłyszałem ,ze mam ściągnąć MBAm, podobnie jak z innym producentem :-9,
a kiedy miałem avasta Free to na <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> otrzymałem pełną pomoc, połączona z radami co do dodatkowych skanerów jak i wysyłka plików do analizy.
Odpowiedz
#13
Ja miałem okazję doświadczyć supportu Emsi i Softsphere - pierwsza klasa.
Odpowiedz
#14
Emsi, Webroot - znakomity support, bez dwóch zdań.
Odpowiedz
#15
Zapomniałem. Choc trudno w to uwierzyć chętny do pomocy support ma tez Arcavir.
Odpowiedz
#16
Ja zaskoczony byłem supportem AVG, bardzo szybko odpisali (polski odział) ze SpySheltera też byłem zadowolony do czasu ostatniego mojego maila, gdzie.... olali mnie Facepalm

Dobry support ma też TrusteerRapport.
Odpowiedz
#17
alex1155 napisał(a):Zapomniałem. Choc trudno w to uwierzyć chętny do pomocy support ma tez Arcavir.


Żeby Arcavir miał taką wykrywalność jak support to byłby to najlepszy program zabezpieczający Smile
Odpowiedz
#18
A nie macie czasem wrażenia, że producenci wypuszczają też darmowe av po to, by kolekcjonować w ten sposób bazę plików trafiających do analizy i zwiększać rozmiar chmury? Później można to wszystko rozwinąć w płatnych wersjach:-)
Odpowiedz
#19
alex1155 napisał(a):A nie macie czasem wrażenia, że producenci wypuszczają też darmowe av po to, by kolekcjonować w ten sposób bazę plików trafiających do analizy i zwiększać rozmiar chmury? Później można to wszystko rozwinąć w płatnych wersjach:-)

Oczywista oczywistość Grin
Odpowiedz
#20
alex1155

Dokładnie bo gdzie lepiej przetestować program jak nie na żywym ciele, a tak ten co płaci dostaje program po realnych testach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości