Nowy router na wtykę RJ45
#1
Szykuję się do zakupu routera bo ograniczenie kabel jest już męczące. Posiadam kabel tylko i wyłącznie z wtyką

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Szukam routera który umożliwia podpięcie właśnie takiego kabla jako głównego i żebym miał wifi z niego właśnie Grin Jestem trochę zielony i niezabardzo wiem jak wytłumaczyć.
Czy ten model jest dobry: ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Jesli ma byc budzetowy to ten bedzie najlepszy. Dziala na RJ45.
Odpowiedz
#3
Flash999 napisał(a):Jesli ma byc budzetowy to ten bedzie najlepszy

Ma niezłą cenę Smile I to czego potrzeba, łącznie z N-draftem.
Z routerami jest różnie, zdarza się, że "niskobudżetówki" chodzą bez kłopotu, nie różniąc się niczym od tych bardziej renomowanych. Jednak często ich najgorszą bolączką jest chroniczne "szarpanie" sygnału, co niestety mocno denerwuje, zwłaszcza przy szybszych łączach i częstym pobieraniu i wymianie plików.
Ja osobiście najbardziej chwalę sobie Cisco, nawet te najprostsze - to jednak to jednak trochę inna liga jeśli chodzi o jakość, ale niestety o cenę też.
Waves , ile kasy planujesz przeznaczyć na zakup?
Odpowiedz
#4
Wiem co piszę, sam mam 8level ale WRT-300. Jak na razie wszystko ok, pomoc techniczna bardzo dobra.
Odpowiedz
#5
Flash999 napisał(a):Wiem co piszę, sam mam 8level ale WRT-300. Jak na razie wszystko ok, pomoc techniczna bardzo dobra.

Ok, nie wiedziałem Smile
Odpowiedz
#6
Zamówiłem ten z linku Smile
Odpowiedz
#7
Waves97 napisał(a):Zamówiłem ten z linku Smile

Gratulację.

Na prawdę - nie mam do czego się w nim przyczepić, zasięg o wiele stabilniejszy niż na WR740N (w moim przypadku).
Odpowiedz
#8
Waves97 napisał(a):Zamówiłem ten z linku Smile

Fajnie Smile
I chwała Flashowiza info z pierwszej ręki - jeśli ktoś używa sprzętu i dzieli się uwagami (zarówno pozytywnymi, jak negatywnymi) to moim zdaniem o wiele cenniejsze źródło danych przed zakupem, niż testy czy zwyczajne gdybanie.
Panowie, wybaczcie OT, ale mam małe pytanie - czy używacie lub używaliście może jakiegoś laptoka Samsunga??
Odpowiedz
#9
Mam drugiego laptopa z tej firmy Smile
Odpowiedz
#10
facecik , podeślę Ci linka z konkretnym model na PW.
I jeśli w wolnej chwili zechcesz podzielić się swoimi uwagami, będę wdzięczny Beer
Odpowiedz
#11
OK, zaraz przejrzę, i napiszę Ci parę słów o Samsungach.
Odpowiedz
#12
Jako firma to godny pochwały support, napisałem wieczorem i na następny dzień miałem odpowiedź. Router posiada dodatkowo polskie menu. Mi sprawuje się bardzo dobrze Wink.
Odpowiedz
#13
Może być, zależy co kto potrzebujeWink
Router tylko rj45+wifi w miarę tani też może być dobry od TP-LINK TL-WR1043ND:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Miquell też mam Samsunga Smile R540
Odpowiedz
#15
tommy504 napisał(a):Może być, zależy co kto potrzebujeWink
Router tylko rj45+wifi w miarę tani też może być dobry od TP-LINK TL-WR1043ND:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko cena około 200zł.
Odpowiedz
#16
Można nieco taniej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam ten router od 2 lat ponad(restartowany jeden raz Smile nigdy nic nie przerwał ), spisuje się świetnie, mocny sygnał , pełne N 300Mbit ,u mnie wyciągnął 100Mbit po wifi .
Odpowiedz
#17
facecik napisał(a):Można nieco taniej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam ten router od 2 lat ponad(restartowany jeden raz Smile nigdy nic nie przerwał ), spisuje się świetnie, mocny sygnał , pełne N 300Mbit ,u mnie wyciągnął 100Mbit po wifi .

Jest różnica pomiędzy 60zł a 180zł Smile.

Mój działa dopiero 14 dni (brak prądu).

100Mb/s po WiFi to malutko. Ja na WRT300 osiągnąłem po transferze kabel-> WiFi równe 100Mb/s (ograniczenie LAN 100Mb/s). Na WLAN byłoby na pewno więcej.
Odpowiedz
#18
Flashu, 100Mbit po wifi to malutko ? Ja mówię o połączeniu router-> laptop, więcej nie miałem bo taki miałem pakiet internetowy Suspicious
Odpowiedz
#19
facecik napisał(a):Flashu, 100Mbit po wifi to malutko ? Ja mówię o połączeniu router-> laptop, więcej nie miałem bo taki miałem pakiet internetowy Suspicious

To co innego, myślałem, że chodzi o transfer plików pomiędzy komputer -> komputer. W sumie to wychodzi na to samo, jednak tutaj idzie przez WAN (8level nie ma gigabit switcha, WAN też do 100mb/s). Co ma do powiedzenia moje 3 mb/sSuspicious...
Odpowiedz
#20
Router przyszedł dzisiaj , więc czas zdać relację Wink
W pudełku standardowo:
-Router,
-Kabel RJ45 ( strasznie krótki )
-Zasilacz,
-Płytka z software,
-Instrukcja,

W moim przypadku żadnej konfiguracji i wszystko działa. Plug and play Wink Zabezpieczone WPA2/PSK.
Jedyne co mnie martwi to słaba jakość sygnału:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Identyczną mam z sąsiadami obok więc to wina 8levela? Może da się jakoś temu zaradzić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości