Tablet Microsoft Surface - uda się, czy się nie uda?
#1
Ostatnio Microsoft poinformował o wkroczeniu na rynek tabletów. Nowość jaką ma być Surface prezentuje się - nie ukrywam - genialnie. Na oficjalnym filmiku reklamowym. Tablet będzie dostępny w dwóch rodzajach architektury: ARM oczywiście z Windowsem 8 RT oraz z procesorami Intela z Windowsem 8 Pro na pokładzie. Ciekawą sprawą może okazać się umożliwienie szybkiej transformacji tabletu w netbooka - nóżka umieszczona na tylnej obudowie oraz bardzo cienka i ergonomiczna klawiatura służąca również do "zamknięcia tabletu". Standardowo, nie wiadomo jeszcze nic konkretnego o cenach urządzeń, ale podobno mają one być porównywalne odpowiednio do tabletów z procesorami ARM i ultrabooków. Nie wiadomo też nic m.in. o czasie pracy na akumulatorze, dokładnej specyfikacji sprzętowej, dostępności w wybranych krajach i dokładnym terminie wprowadzenia na rynek (szczególnie Europejski, co interesuje nas chyba najbardziej),atym bardziej o miejscu produkcji tych egzotycznychurządzeń.

Co więc z Windowsem 8? Nie testowałem systemu, ale jak wiadomo jeśli chodzi o PC, to spotkać się można z mieszanymi uczuciami. Jak sprawa będzie wyglądała w opinii mas po wprowadzeniu Windowsa 8 na szerszą skalę dowiemy się końcem roku. Osoby mnie otaczające są raczej zwolennikami Androida i "tylko on liczy się na rynku". Czy Microsoftowi, mającemu póki co mało zwolenników na polu urządzeń w pełni mobilnych uda się odpowiednio "zaatakować" potencjalną klientele? W mojej opinii przede wszystkim należy systematycznie uzupełniać wartościowymiaplikacjami Marketplace. Grzebie sobie tam czasami i nie spotykam ani ciekawych narzędzi ani wielu aplikacji wspierających produktywność.

Jeśli Surface będzie tak ładny i dopracowany jak na filmiku, to nie liczyłbym prędko na konkurencyjne ceny. Jak wiadomo za wygląd i jakość wykonania się płaci, więc mam wątpliwości co do zainteresowania ze względu właśnie na cenę.

Cytat:
Jeżeli wierzyć analitykom NPD, Windows RT zdobędzie w bieżącym roku raptem 1,5 procent rynku. Do roku 2017 ma zdobyć zawrotne… 7,5 procent. Tablety z Windows 8 również mają podbić nieznaczną część rynku.


Polecam film:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- dobrze wykonany.

informacje: chip.pl, Internet.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Widziałem ten filmik i... dla mnie zapowiada się istna bajka. To jest kurde cieńsze od mojego telefonu komórkowego, a można ekspresowo nie tylko dodać klawiaturę, ale również odpowiednio ustawić.
Powiem tak: wczoraj dostałem Nexusa S... kupiłem, bo chciałem się przekonać, jak wygląda czysty Android na urządzeniu sygnowanym przez Google. I wiecie co wam powiem? Obecnie jestem w trakcie szykowania aukcji z nim w roli głównej... po pół roku użytkowania WP i interfejsu metro powolność Andka, brak spójności i przytłaczająca ilość opcji totalnie mnie odrzuca... Myślałem o tablecie na wakacje. Myślę nad nim nadal, ale zakup przesuwam już w terminy po wypuszczeniu Win8...
Odpowiedz
#3
lukasamd napisał(a):Myślałem o tablecie na wakacje. Myślę nad nim nadal, ale zakup przesuwam już w terminy po wypuszczeniu Win8...

I tu właśnie nie wiadomo, czy będzie to od razu tablet super spełniający oczekiwania i zaspokajający wymagania, czy będzie trzeba poczekać 2-3 miesiące od wprowadzenia do sprzedaży, żeby poprawić możliwie sporą ilość błędów... Ja bym się pisał na tablet, gdyby nie fakt że po prostu mógłbym go wykorzystać jedynie na hobby, czy rozrywkę. Tutaj klawiatura doskonale uzupełnia zestaw i staję się co raz bardziej skłonny przemyśleń Wink Oczywiście wiem, ze do samodzielnych tabletów również można zamontować klawiaturę, czy etui + klawiaturę, ale jakoś... To nie to samo dla mnie. Tak czy siak, najbardziej obawiam się ceny Surface''ów.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
No ten tablet to będzie hit, bo co by nie mówić, każdy tablet ma ograniczenia w mniejszym lub większym stopniu w stosunku do windowsa,a teraz tego problemu nie będzie. No i wygląd ciekawy.Jeśli zastosują tak dobry wyświetlacz jak w Nowym iPadzie, a system będzie działał tak samo płynnie jak normalny PC, to będzie sukces.Oczywiście jest jeszcze kwestia rozsądnej ceny.
Odpowiedz
#5
Nie daję się przekonać droidom, ale kiedy bd można swobodnie postawić linuxa na tablecie dowolnego typu? Przed 2014 chyba nie dokonam zakupu 10 / 12 calówka minimum.

Znaczy zostaje windows - cena ojojoj, niemniej użytkownicy tabletów z win 8 proszeni o opinie jak działają wasze cacuszka Smile
Odpowiedz
#6
Będzie ok jak po pierwsze będzie stabilny, po drugie nie będzie zwalniał po pewnym czasie jak wszystkie windowsy.
Żeby konkurować z ipadem musi mieć lepszy wyświetlacz od niego
Bo jak na razie to rządzi Ipad niestety i konkurencja śpi.
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości