Program do czyszczenia systemu ze smieci
#1
Witam !
Poszukuję, a tak dokladnie to pytam was uzytkownicy tego forum jaki program będzie najlepszy do regularnego czyszczenia systemu ze wszystkich smieci (pliki tymczasowe, logi , cookies, itp)
Kiedyś mialem TuneUp Utilites i bardzo go sobie chwaliłem, mailem tez Advanced System Care i Glary Utilites, ale teraz zadnego nie mam i proszę was o poradę : który z dostępnych na rynku programów wybrać ? Macie pewnie jakies swoje doswaideczenia z tego typu programami, wiec uchylcie rąbka tajemnicy i podzielcie sie nimi z innymiSmile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Ccleaner + jv16 PowerTools i będzie git Tongue
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#3
Standardowo zasadniczy i polecany to CCleaner - czyści rozsądnie bez uszczerbku dla systemu. Z darmowych godny pochwały jest także Vit Registry Fix 9.5 Free jako uzupełniający poprzedni program. To w zupełności wystarcza.
Z nowości które teraz wyszły godny pochwały i uwagi jestCloud System Booster- program darmowy z bazą w chmurze.( czyści rejestr, optymalizacja systemu , itp.)
Odpowiedz
#4
andrzej76 napisał(a):Standardowo zasadniczy i polecany to CCleaner - czyści rozsądnie bez uszczerbku dla systemu. Z darmowych godny pochwały jest także Vit Registry Fix 9.5 Free jako uzupełniający poprzedni program. To w zupełności wystarcza.
Z nowości które teraz wyszły godny pochwały i uwagi jestCloud System Booster- program darmowy z bazą w chmurze.( czyści rejestr, optymalizacja systemu , itp.)


Podpisuje się oburącz a nawet nogą. Wink
Odpowiedz
#5
Ostatnio robiłem czyszczenie systemu i zrobiłem tak, użyłem w następującej kolejności takie programy:

1. Odkurzacz
2. CCleaner
3. Wise Disk Cleaner
4. Wise Registry Cleaner
5. JetClean
6. Kingsoft PC Doctor

Jakie są moje spostrzeżenia, po tym zabiegu system pracuje stabilnie i o niebo szybciej, a czas uruchamiania znacznie się skrócił, więc programy spisały się na medal, bo bardzo dużo instaluję i odinstalowuję. nie robiłem tylko defragmentacji.
Odpowiedz
#6
A więc również główkowałem nad tym tematem i na podstawie własnych doświadczeń z pewnością mogę Ci polecić następujące softy:
1.Auslogisc BoostSpeed
2.CCleaner
3.Wise Disk Cleaner
4.Wise Registry Cleaner
5.Vit Registry Fix 9.5 Free
Do odinstalowywania programów:
1.Total Uninstall

Z tymi programami wyczyścisz co trzeba i nie spieprzysz systemu Craze ] przez co nie dało się otworzyć żadnego skrótu na pulpicie).
promototo napisał(a):JetClean
z moich doświadczeń wynika że czyści dokładnie tyle co ccleaner więc nie ma co duplikować softu.
Borzuck napisał(a):jv16 PowerTools
z nim trzeba uważać choć w rękach zaawansowanego użytkownika to potężne narzędzie
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
Street napisał(a):1.Auslogisc BoostSpeed


Miałem go przez chwilę ale też namieszał mi czyszczącjakieś zbędne skróty programów. Tak jest ok. Wink
Cloud System Booster -na razie jeszcze nic nie namieszał, przed czyszczeniem można ustawić co ma czyścić , ogrom opcji - ale z tym ostrożnie. Wink
Odpowiedz
#8
OK. Dziekuję wszystkim za wyczerpujace odpowiedzi, a w szczególności Andrzejowi Smile Zainstaluję CCleaner i powinno być dobrze

Dodano: 20 cze 2012, 13:50

Mam jedno pytanko :
Czym rózni sie wersja Professional od Business ??
Na stronie producenta programu ni nie pisze, nie ma zadnego porownania Sad
ESET Smart Security
Odpowiedz
#9
testowałem ostatnio Cloud System Booster i muszę powiedzieć, że jak na darmowy program jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Naprawdę polecam żadnych problemów i dużo śmieci znajduje
Odpowiedz
#10
JetClean ma spore możliwośći porównywanie go z CCleanerem to spore uproszczenie zwłaszcza że program praktycznie zatrzymał się w rozwoju.
Odpowiedz
#11
TuneUp nie tylko czyści. Ma sporo innych ciekawych i przydatnych funkcji. Niestety jest płatny, ale w magazynie PC Format regularnie ukazuje się 9-cio miesięczna wersja. Zajrzyj jeszcze tutaj, bo skuteczność czyszczenia w postaci dużej liczby usuniętych plików nie jest jedynym kryterium oceny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości