Eksperymentalny menedżer kluczy licencyjnych
#1
Mawiają że potrzeba jest matką wynalazków. Jakiś czas temu stwierdziłem, że potrzebuję jakiegoś systemu zarządzania kluczami licencyjnymi, taka scentralizowana baza licencji - wpisuję klucz i zapisuję w jednym pliku. Oczywiście nie znalazłem czegoś porządnego i darmowego (poza Product Key Manager - można rzucić okiem w serwisie Codeplex). Były jedynie jakieś potężne systemy klasy enterprise. Wolałbym coś dla domowego użytkownika None2

Dlatego postanowiłem sam coś takiego napisać w C# pod Visual Studio 2008 Express (gdzieś mi zginął klucz do wersji Premium Sad ). Daję wam zajawkę żeby się zmotywować i wyłudzić kilka punktów reputacji. Mam teraz trochę więcej czasu - szkoła się kończy a i udało się zapewnić siostrze lepszą opiekę - co wpłynęło korzystnie na jej stan zdrowia. Może coś z tego wyjdzie.

Blueprint przedstawia się następująco:
  • zapis/odczyt danych do plików (binarnych?)
  • szyfrowanie danych licencyjnych - żywotna funkcja!
  • przydzielanie licencji do odpowiednich kategorii
  • ładny interfejsNone
  • skróty klawiszowe (Ctrl+O,Ctrl+S,Ctrl+N,Ctrl+A,Ctrl+D)
  • program darmowy dla użytkownika domowego?*


* są dwie drogi: GNU GPLv2 i róbcie co chcecie, albo freeware z wyłączeniem użytku komercyjnego. Teoretycznie jest jeszcze możliwość prowadzenia opłaty za program, ale tylko w przypadku prawdziwej użyteczności i wyjątkowości. Ale to prawdziwy akt desperacji - więc szanse na coś takiego są stosunkowo niewielkie. Niemniej zabezpieczyłem się na ten wypadek - funkcja register jest ukryta.
Nie chcę stać się drugim twórcą Winrara, dlatego w kilku miejscach są przyciski dotacji Paypal.
Program wygląda naprawdę fantastycznie, zwłaszcza okienko "About"!
Pliku nie ściągniecie bo to tylko zajawka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziękuję za uwagę.
Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawie się zapowiada. Nie mogę się doczekać, aby wypróbowaćSmileA polska wersja będzie ?
Odpowiedz
#3
Nie wiem, nie ma takiego wpisu w blueprincie. Zobaczę.
Odpowiedz
#4
Genialny program, już nie mogę się doczekać testów.
...
Odpowiedz
#5
Przydałby mi się taki progs. Do dzieła Gieniu!
Jedyne co mi nie pasuje, to napis: "Eksperymentalny menedżer kluczy licencyjnych" napierwszym screenie.
Jeżeli cały interface ma być po angielsku, to niech będzie, bo ten napis pasuje tam jak pięść do oka Wink
Odpowiedz
#6
Ten napis jest tylko tymczasowy, ponieważ program jest e ksperymentalny .
Odpowiedz
#7
Eugeniusz napisał(a):Ten napis jest tylko tymczasowy, ponieważ program jest e ksperymentalny .

Kamień spadł mi z serca Craze
Odpowiedz
#8
niezły pomysł, jestem ciekawy jak się sprawdzi. Życzę powodzenia Smile
Odpowiedz
#9
Gieniu...masz widzę mnóstwo weny i talent przy tym...gratulacjeBeer
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Gieniu powodzenia i nie zapomnij o j.polskim Beer
Odpowiedz
#11
Gieniu , duży plus za ideę Beer
Odpowiedz
#12
Piszę go jednak w Delphi - jest coś takiego jak pliki typowane, to znacznie przyspieszy rozwój. Program będzie darmowy do użytku niekomercyjnego. Będzie też kilka językówSmile
Odpowiedz
#13
Czemu piszesz w wymierającym języku?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14
Bo przejście na nową technologię zajmie mi sporo czasu, a Delphi w tym przypadku sprawdzi się znakomicie. W C# nie ma plików typowanych (a przynajmniej nie mogłem znaleźć o tym informacji), w Delphi są i bardzo fajnie się na nich pracuje. Poza tym lubię te środowisko, jestem przyzwyczajony do Object Pascala. Owszem, egzeki puchną w zastraszającym tempie (czysta forma w Delphi 2006 zajmuje około 460KB, w C# może 15KB?), ale zawsze mogę sięgnąć po UPX lub zrobić porządki w pliku.

Teraz pozwolę Wam pobrać plik, poklikać gdzie się da i pokombinować z programem.
Od samego początku do wersji 0.0.1.6 wykonałem następujące prace:
kompleksowo zbudowany interfejs, razem z ustawionymi kotwicami - dzięki temu elementy interfejsu zachowują swoją skalę i położenie podczas zmiany rozmiaru okna
operacje na pliku bazy (file.dat) - dodawanie, usuwanie, edytowanie, przeglądanie kluczy. Dodałem do listy kluczy podręczne menu dzięki któremu można wykonywać proste operacje, w tym bezpośrednie kopiowanie klucza do schowka systemowego.
Miałem z tym sporo problemów, zwłaszcza z usuwaniem i edytowaniem wpisów. Na szczęście udało się to rozwiązać.
z menu głównego można wybrać opcję eksportu do pliku textowego. Program sam wygeneruje prosty szablon: nagłówek, liczba kluczy licencyjnych, klucz pierwszy, odstęp, klucz drugi itd...
program będzie na licencji GNU GPLv2...
... a plik wykonywalny jest podpisany certyfikatem cyfrowym.
jest już sensowna nazwa, License Key Manager


Certum generuje dla programistów open source bezpłatne certyfikaty do podpisywania plików binarnych. Bardzo sprawnie przebiegła weryfikacja, bo po niecałych 3 godzinach od wysłania skanu dowodu osobistego miałem już certyfikat na komputerze. Skoro więc mam certyfikat, otworzę źródła programu. I tak pewnie nikt nie pomoże bo bardzo mało osób pisze w Delphi... Sad
Aplikacja "ma styczność" z wrażliwymi danymi, dlatego konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wiarygodności. Owszem, skoro program jest opensource to każdy ma możliwość sprawdzenia czy nie ma czegoś podejrzanego (jak wysyłanie kluczy gdzieś w internetSuspicious ). Ale komu by się chciało...
Dlatego certyfikat pozwoli zwiększyć kompatybilność z Windows 7 (alarmy UAC powinny pokazywać prawdziwego wydawcę i nazwę produktu), zmaksymalizuje wiarygodność i wyeliminuje ryzyko konfliktu z oprogramowaniem zabezpieczającym - Online Armor automatycznie oznacza program z certyfikatem jako zaufany Smile2 <!-- sSmile2-->

Pobieranie (679KB):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Powodzenia życzę Beer
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz
#16
A dziękuję, dziękuję.
Odpowiedz
#17
Jak na razie program rewelacyjny. Pobrałem i trochę poużywałemSmilei działa nieźle. Można spytać jaką metodą są szyfrowane dane?
Odpowiedz
#18
Nie wiem czy będzie szyfrowanie.
Szukam jakiegoś sensownego algorytmu, ewentualnie zrezygnuję z tego - plik file.dat można np. umieścić w kontenerze Truecrypta i nagrać na cd czy wysłać gdzieś na jakiś Windows Live czy coś takiego <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->.

Pamiętajcie że to wersja testowa i może dość do utraty części danych- nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich możliwych sytuacji
Odpowiedz
#19
Umieszczanie np w Truecrypt to dodatkowe zajęcie. Ja nie instaluję tego softu. Niektórzy mogą się zniechęcić takim dodatkowym manewrem. Co do szyfrowania to lepiej jakby był jakiś silny algorytm, bo nikt nie chce stracić danych. Wersja finalna powinna mieć jakiś instalatorek. A dostęp do programu dodatkowo zabezpieczony hasłem.
Odpowiedz
#20
promototo napisał(a):A dostęp do programu dodatkowo zabezpieczony hasłem.

Też o tym myślałem i uważam to za bardzo żywotną funkcję.

promototo napisał(a):Co do szyfrowania to lepiej jakby był jakiś silny algorytm, bo nikt nie chce stracić danych.

Uhhmm... Sad trochę to zajmie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości