Najlepszy zestaw kodeków. Co polecacie ?
#1
Dzisiaj tchnąłem nowe życie w mojego kompa fundując mu formatGrinTeraz zastanawiam się nad doborem kodeków do odtwarzania multimediów, ale nie wiem co wybrać. Wolałbym takie, których nie trzeba konfigurować. Co polecacie ?
Odpowiedz
#2
K-Lite Mega - korzystam i polecam, otwiera nawet .rmvb Wink.
Odpowiedz
#3
Ja polecam CCCP -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Ja polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Podczas instalacji odznaczasz Media Player Classic i zostawiasz WMP.
U mnie taki zestaw śmiga na W7 bez zająknięcia.
Odpowiedz
#5
podstawowe pytanie jaki system bo jak to vista czy 7 to nie ma sensu instalować całego zestawu kodeków
Odpowiedz
#6
zord napisał(a):podstawowe pytanie jaki system bo jak to vista czy 7 to nie ma sensu instalować całego zestawu kodeków


Win 7 64 bit.
Odpowiedz
#7
Ja zawsze walę K-Lite Codec Pack Full i po problemie, do tego Splash Lite. Smile
Odpowiedz
#8
Na 7 żadnych kodeków nie instalowałem używam odtwarzacza Splash PRO i Media Player Classic Home Cinema w wersji portable i wystarczaSmile
Odpowiedz
#9
ktośtam napisał(a):Ja polecam CCCP.
Podczas instalacji odznaczasz Media Player Classic i zostawiasz WMP.
U mnie taki zestaw śmiga na W7 bez zająknięcia.

Najlepszy zestaw, olać te wielkie pseudo paczki kodeków. Rmvb oraz .mov doinstalować oddzielnie jak zajdzie potrzeba. W domu tak zrobiłem i nie ma żadnych zastrzeżeń. Ewentualnie posiadać coś w stylu VLC ze swoimi kodekami na ciężkie przypadki.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
Nie trafiłem jeszcze nic, do czego potrzebowałbym VLC lub czegokolwiek innego poza CCCP + WMP. No może poza rmvb i mov ale to tak jak pisze buri i gra gitara Wink
Odpowiedz
#11
Tak jak już było powiedziane. Teraz są dobre playery które nie potrzebują tych śmieciowych codec packów. No chyba że ktoś ma jakiś ulubiony odtwarzacz który nie ma w sobie odpowiednich filtrów.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#12
zord napisał(a):podstawowe pytanie jaki system bo jak to vista czy 7 to nie ma sensu instalować całego zestawu kodeków

Windows Vista i 7 mają jakieś kodeki wbudowane?

Dodano: 27 cze 2012, 8:08

Waves97 napisał(a):Ja polecam CCCP -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



ktośtam napisał(a):Ja polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Tak sobie poczytałem na DP co to za paczka kodeków i znalazłem taki oto komentarz:

Cytat: Łukash | 13.11.2011 23:12#83

-Kodeki z sierpem i młotem?-
No właśnie ,co jest grane ? Czy w redakcji nikt nie wie o tym ,że w Polsce obowiązuje zakaz propagowania symboli komunistycznych ?

"Znowelizowany art. 256 kodeksu karnego stanowi, że: produkcja, utrwalanie, nabywanie, przechowywanie, przesyłanie, wreszcie posiadanie i prezentowanie druków, nagrań lub innych przedmiotów będących nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej, w celu ich rozpowszechniania, jest przestępstwem zagrożonym do dwóch lat więzienia."


Na Waszym miejscu nie propagowałbym symbolu komunistycznego - Sierp i Młot jest logiem programu.
Zgodnie z polskim prawem za upowszechnianie programu z tym logiem redakcja DP i każdy kto program posiada i poleca go innym powinien zostać ukarany.
...
Odpowiedz
#13
proponuję te

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, wszystko powinno działać bezproblemowo, instalowanie tych wszystkich hiper,mega paczek dla zwykłego użytkownika jest bez sensu. Połowa kodeków jak nie więcej nie będzie wykorzystana, tylko niepotrzebnie zaśmieca system i zajmuje miejsce a czasami powoduje konflikty.
Odpowiedz
#14
7 bez problemu odtwarza WMV, Xvid/DivX , H.264/MPEG-4 AVC, DVD, WMA, Mp3, AAC
Odpowiedz
#15
pod Sevena proponuję kodeki od Shark-a

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ze wsparciem Win7DSFilterTweaker

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
zord napisał(a):7 bez problemu odtwarza WMV, Xvid/DivX , H.264/MPEG-4 AVC, DVD, WMA, Mp3, AAC

Jak widzę Windows 7 dość dużo potrafi bez dodatkowych kodeków.

Pytanie czy warto nawet na starszych systemach instalować kodeki?
Lepszym rozwiązaniem jest VLC, który użytkuję od kilku lat. Dzięki niemu nie zaśmieca się systemu.
...
Odpowiedz
#17
Kodeki potrzebne są niektórym programom np.graficznym,przeglądarkom grafiki itp.
Odpowiedz
#18
jan13 napisał(a):Kodeki potrzebne są niektórym programom np.graficznym,przeglądarkom grafiki itp.

Nie mam pewności ale też mam takie nieodparte wrażenie Smile
A propos kodeków wewnętrznych w odtwarzaczach...próbowałem i takich, ale nie było żadnej różnicy na korzyść, a skoro "nie ma różnicy, to po co przepłacać?"Smile A teraz bardziej serio...VLC nie wiem czy wciąż jest, ale był znany z kolejnych wersji z błędami zabezpieczeń...w zeszłym roku chyba w ciągu miesiąca-dwóch wyszły w sumie ze trzy wersje z powodu luk w zabezpieczeniach...nie ufałbym mu, mimo że jest uniwersalny i popularny. Poza tym jak odinstalowywałem kolejne odtwarzacze z wbudowanymi kodekami pozostałości było tyle samo albo więcej, co po klasycznych i dla mnie wystarczających "k-litów"....znaczy się dobre parę setek wpisów w rejestrze mimo deinstalacji Revo i to na 4 poziomie...masakra dla mnie.
Dlatego po różnych mam od lat MPHC i K-lite...to zaspokaja u mnie wszystkie potrzeby video.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Należy więc w tym miejscu dodać, że CCCP bardzo ładnie się odinstalowuje nie robiąc śmietnika Wink
Odpowiedz
#20
@ichitoPostanowiłem wypróbować K-Lite Codeck Pack Standard. Czy coś trzeba dodatkowo zmieniać w czasie instalacji czy wystarczą ustawienia domyślne?
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości