Quietzone™ - wersja rozwojowa Returnila - zamknięte testy
#1
Od jakiegoś czasu trwają limitowane/zamknięte testy nowej wersji Returnil System Safe 2012. W testowanym programie zapowiadane były...były, bo wciąż są jakieś poprawki...liczne zmiany zmieniające funkcjonalność programu. Za wątkiem na WS
Cytat: Change log from 3.2x:

· Security:

1. Significantly improved performance for security subsystem (Quick Scan, Full Scan, Real-time protection)

· System Restore:

1. Consolidated the Virtual Mode feature (now called Sandbox) into the System Restore functionality as related

2. Implemented option "Allow writes to shadow disk in sandbox mode" to allow RVS 3.2x-like access

3. Fixed: "Trust programs from real disk only" issue introduced in 3.2x REL14

4. Added provider Returnil Multi Snapshot Engine (RMSE)

· Usability:

1. GUI: Updated design for System Restore panel. Enhanced usability

2. Updated help manual

· Restore CD:

1. Implemented functionality for reporting internal client and RMSE subsystem state to troubleshooting logs

2. Allow to turn off System Restore Protection for all drives from the recovery console

· Stability:

1. Installer: Added system restores point creation when client is installed or upgraded

2. GUI (Virus Guard): Fixed issue with native file names in exclusion list

3. Client: Logging now more efficient to save on disk space

4. Client: Fixed issue in File Manager when "File cannot be copied to real partition"

5. RMSE: Fixed issue with mounting and dismounting snapshots

Important NOTES:

1. Returnil Virtual Disk: The Virtual Disk convenience feature has been discontinued in the 3.3x generation. If you are a current VD user, please be sure to backup any content you have at the current time in a Returnil Virtual Disk so that access to this content is not lost.

2. Access Real Registry: The browse real registry functionality is no longer included in the 3.3x generation. The program still supports the browse real files option however.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To oczywiście zmiany do wersji pełnej...co będzie w darmowej finalnej - nie wiadomo Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Pojawiła się informacja o rozpoczynających się zamkniętych testach nowej wersji rozwojowej Returnila (4.x).
Zapowiadane zmiany w nowej wersji:
Cytat: 1. All new, targeted, and simplified GUI
2. Targeted feature set for greater compatibility over a wider range of potential layered security strategies and resolves rare issues with some computer models identified in previous generations
3. Removal of all traces of previous sandboxing sessions - even at the forensic level
4. Faster performance that may come as a shock to some long-time users of older Returnil products
5. Secure, anonymous browsing support
6. Windows 8 compatibility (yes, 64 bit compatible across all supported versions of Windows)
7. Simplified and automated support for saving content to disk while using the sandboxing protection
8. Selective, multi-disk sandboxing
9. All new Desktop Toolbar that includes automated activation of sandboxing protection for ALL supported disks with launch of secure browsing session (yes, the secure browser can be launched regardless of protection status and can be launched manually without automatic activation on all disks)
10. Colered Windows border visual que added while using Aero desktop themes (may be sublte to begin with)
11. Clear, easy to interpret single screen display of current protection status and "health" of protected disks (health being availability of space on the target disk for the sandbox)


Więcej info o rejestracji do testów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Dzięki za informację Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Zapisałem się do testów i przy okazji wspomniałem o możliwości polskiej lokalizacji ^^
Odpowiedz
#5
Nowy program nazywa się Quietzone i jest dostępny pod tym adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Ha...Eugeniusz już zaanonsował nowy program Smile
Informacja techniczna - zmienilem w związku z tym tytuł wątku.

Info o Quietzone oraz krótko o możliwościach za producentem
Cytat: Ultimate privacy while working on the Internet
Quietzone™ is a simple to use, highly secure, privacy tool that gives you complete control over your Internet and PC privacy. With Quietzone™ you choose if and when:

your activity is recorded, tracked or stored by anyone,
any trace of session data or events is left on your PC or device
any trace of your identity and personal data is tracked or recorded.
With Quietzone™ switched ON your Internet activity becomes private. It is not visible to your ISP, any website or software that might be trying to track and record your activity, or any person/software tool that might try to examine your PC subsequently.

You choose Who can see and record What and When about you. Simply switch the Quietzone™ button ON or OFF. It’s as simple as that.

No risk of malware persisting on your PC or device
Every time you surf the Internet your PC or device is at risk of being infected with malware. You should use antivirus and other malware protection tools. However, at best, these will only stop about 60% - 70% of threats. Quietzone™ provides an additional layer of security that will remove the remaining 30% - 40% that might turn up during your session. At the end of each Quietzone™ session, every possible change made to your system will be forensically removed. No malware will persist and your system is kept clean.

You can still safely save data whilst running Quietzone™
All changes made to your PC or device will be forensically removed at the end of each Quietzone™ session. However, you may select folders or disks to be excluded from Quietzone™ session. This allows you safely to save documents and changes whilst protecting your privacy and system.



Dodano: 26 wrz 2013, 23:27

Kilka uwag po instalacji:
- program instaluje się szybko i bez kłopotów
- dodatkowo instalowany jest Tor i Tor Browser jako moduł programu o nazwie "Secure Browser" - nie ma żadnej informacji podczas instalacji programu i tym samym możliwości wyboru czy chcemy instalować dodatkowe programy...zapytanie w temacie zgłoszone do producenta
- podczas włączania trybu bezpiecznego surfowania włącza się tryb "One Time Quietzone" czyli przechodzimy w stan jednorazowej wirtualizacji...tu też brak wcześniejszej informacji, że tak się dzieje
- Quietzone ma możliwość wirtualizacji dowolnego wykrytego dysku/partycji lub wszystkich na raz
- domyślnie wyłącza z ochrony folder "Moje Dokumenty"...u mnie jest on na D: ale nie sprawdzałem czy dzieje się to samo, gdy Moje Dokumenty są w domyślnej lokalizacji czyli na dysku systemowym
- można oczywiście dodawać własne lokalizacje do wykluczeń
- program można zablokować hasłem
- jest obsługa skrótów klawiszowych
- podobnie jak w poprzednich wersjach Returnila czy w Shadow Defender mamy na pulpicie toolbar programu
- program wrzuca do autostartu 4 wpisy oraz ma 3 stale pracujące w systemie procesy...zużycie ok 30 MB RAM
- wszystko działa płynnie i bez problemów (Vista 32-bit)
- nie testowane na malware Smile
Poniżej trochę zrzutów własnych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Wraz z nadejściem nowego tworu dostajemy wersje płatną i bezpłatną czy jak?
Odpowiedz
#8
korbennn napisał(a):Wraz z nadejściem nowego tworu dostajemy wersje płatną i bezpłatną czy jak?

Program jest płatny, bo ta wersja instaluje się tylko na okres próbny z możliwością zakupu pełnej...wymaga również rejestracji u producenta - na podanego maila przychodzi link aktywacyjny. Ale ponieważ teraz piszę z innego miejsca i innej maszyny, to nie mam jak sprawdzić, czy i co dzięki rejestracji się w programie zmienia Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Próbowałem nieco Q na zdolność do cofania zmian w systemie....nie powiem - radzi sobie dobrze Smile Żeby mieć próbki modyfikacji systemu różnego rodzaju, zainstalowałem po prostu program do czyszczenia-konserwacji systemu...Baidu PC Faster...a przy okazji zobaczyłem sobie, jak działa jego nowa wersja. Pozwoliłem Baidu żeby sobie zanalizował system i potem przejrzałem listę: czyszczenie rejestru z niepotrzebnych wpisów, zmiany w autostarcie i w usługach, usuwanie ponad 1 GB plików (głównie związanych z aktualizacjami), usunięcie jakiś komponentów do przeglądarek, zmiana strony startowej, reguły dla zapory i SS zezwalające na pracę i połączenie dla modułów Baidu i jakieś inne modyfikacje, których już nie pamiętam. To wszystko pozwoliłem usunąć czy zmienić.
Potem wyjście z trybu wirtualizacji za pomocą restartu systemu i...taadaam...wszystko było po staremu i działało dobrze Smile
Prawidłowo również działa tryb "secure browsing" podczas, którego domyślnie włącza się wirtualizacja oraz uruchamiana jest przeglądarka Tor Browser.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Mamy najnowsze wydanie QZ
Cytat: I am glad to inform you that Quietzone RC 12 has been released. It can be downloaded from the product web site (see your tester''s update letter for URL) or using the in-app updater in your current version (UI -> Help & Support -> Product Updates).

quietzone build 4.0.16721 RC12 change log:

• Implemented self-recovery for cases when settings storage could become corrupted (for example, storage was defragmented in different OS in multi-boot computer)

• Secure Browser configured to block access to non-standard/illegal ports and nodes which are anonymous or located in lawless countries

• Secure Browser updated to latest version (2.3.25-13)

• Added option to keep Secure Browser settings (homepage, bookmarks etc) across different sandbox sessions

• Added ability to generate a support package (application logs, system information, application dumps) in single click (UI -> Help & Support -> Shift + click on "Report an Issue")

• Fixed saving settings in Network Installer

• Fixed possible compatibility issue with antivirus applications

• Minor stability, usability and UI texts fixes

• Help manual updated with latest application screenshots

Important Note: you may lose some of your previously configured application settings while upgrading to RC 12 because of migration to new settings format.

Kind regards
Mike

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Kolejna odsłona wersji beta QZ -Quietzone RC13
Cytat: The release includes a number of minor changes requested/reported during last weeks:
· UI text fixes
· TOR updated
· Excluded folders security attributes fixed
· TOR exit nodes limitation by country
· Support report enhanced
· UI lock/unlock icon changed
· Vidalia launch fixes

W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, które wysypało się po kilku godzinach i spowodowało brak możliwości załadowania się systemu po restarcie, ta wersja chodzi póki co poprawnie. Wygląda, że program zyskuje na stabilności, a zużycie zasobów jest naprawdę na wyśmienitym (niskim) poziomie, co kiedyś bywało bolączką Returnila.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Wiadomość z przedwczoraj dla betatesterów
Cytat: The release includes a number of minor changes requested/reported during last weeks:
UI text fixes
added support bug report from service command line
added support disable quietzone session from service command line
disks enumeration UI crash fixed (reported by user Han Bergmans, ICT Support Ronald McDonald Home Arnhem, The Netherlands)
fixed dynamic disks driver handling on Windows XP
Version information: 4.0.16894 RC14
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Program zostanie wydany po polsku. Zaklepałem sobie "zlecenie" Smile
Odpowiedz
#14
Eugeniusz napisał(a):Program zostanie wydany po polsku. Zaklepałem sobie "zlecenie" Smile

I chwała Ci za toBeer
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Zacząłem tłumaczyć!!1
Odpowiedz
#16
Czekamy na efekty!! Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Wczoraj poinformowano o zakończeniu fazy limitowanych testów QZ beta i opublikowano o pierwszej publicznej wersji
Cytat: Hello all,
Today I am happy to announce that the limited beta testing phase is now ended and we are beginning the full public beta feedback phase of the development schedule. The software has proven to be extremely stable and is performing exceptionally well in all available, supported testing environments. In this phase we are looking for user feedback on the following:

• Ease of use
• Performance
• GUI and installer text and layout
• User wish lists
• Any/all issue reports

Quietzone RC15 official public beta release

Version information: 4.0.16994 RC15

Download: Please go to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to get the new version, or just upgrade your installation manually (UI -> Help & Support -> Product Upgrades), or it will be upgraded automatically within a week for those already using the software.

Change Log:

• Updated Privacy Browser, which simplifies configurations and usage
• Enhanced One-Time Quietzone to preserve Windows desktop settings when the protection starts
• Fixed automatic GUI refresh when the language is changed
• Updated copyrights, trademarks, licensing information
• Minor usability improvements: Better GUI layout and updated/corrected English text

Kind regards
Mike

Przy okazji wyjaśniono tak długą przerwę w rozwoju programu - tłumaczono to koniecznością przebudowania sterowników wirtualizacji w związku ze zmianami w dokonanymi w Win 8
Cytat: the delay was in relation to the changes Microsoft made under the hood of Windows 8. The changes were extensive enough to require a complete redesign of our virtualization driver.

As Drivers are not simple and any changes made in them can have unexpected results if not tested thoroughly, we took about a year an a half to complete the redesign and more time to perform internal lab testing before moving to the limited beta testing phase last year (2013).

With that phase successfully completed we have moved to the final beta phase with the public release for additional feedback as noted above.

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
ichito napisał(a):Fixed automatic GUI refresh when the language is changed

Mój błąd ^^ naprawiony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
No bardzo ładnie wygląda Smile Zainstaluję tę wersję i dam znać, jak chodzi...ciekawe kiedy i czy faktycznie Mike zmieni przeglądarkę z Tora na jakąś własną w trybie piaskownicy...tak wspominał coś na początku.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Wrzuciłem wersję testową na Win 8 Pro x86 (VMware Player) i unieruchomiłem system plikami z paczki 2014-01-30 #68 by tommy(zdążyłem odpalić około 1/3 zawartości). Zainstalowała się taka fajna niemiecka pełnoekranowa apka, włączyło się kilka fejkowych stron Facebooka i jakieś rosyjskie witryny. Nieoczekiwanie dla całego systemu wysłałem żądanie restartu. Maszyna uruchomiła się ponownie i... nie wygląda to źle. Na chwilę obecną nie znalazłem żadnych złośliwych zmian w systemie. Hitman też nie znalazł.

ichoto, skąd można wziąć oficjalny changelog?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości