Kingsoft Antivirus - główny wątek
#1
Kingsoft Antivirus 2012 - wersja finalna

Dzisiaj ujrzała światło dzienne finalna wersja nowego, lekkiego antywirusa - Kingsoft Antivirus 2012.
Od pierwszej wersji bety zmieniono następujące rzeczy:

Cytat: 1. Fix bugs on displaying update logs.
2. Fix GUI bugs.
3. Update engine files.
4. Fix installation agreement linking to Chinese page.
5. Remove Chrome plugin(There is no need to install chrome plugin for web defense now.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Fix KSC engine grey
2. Fix Chinese character in download pop
3. Fix Chinese character in webshield pop
4. Change the format of daily malware(Click Kingsoft Cloud Connected)
5. Fix many pop titles longer than pop.
6. Fix many other GUI bugs

(zmiany w Beta 2)


Program nie jest kompatybilny antywirusami zawierającymi silnik VIPRE!

DOWNLOAD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


MD5: A878295292C4495CD07EDBE2BD65282E

Wspierane systemy: Win7/Vista/(32/64bit)/XP(32bit)
Strona domowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzisiaj postaram się przygotować opis programu.

Dodano: 06 lip 2012, 13:02

Kingsoft Antivirus 2012 - opis programu

Kingsoft Antivirus 2012 po raz pierwszy zaprezentowany został niecały miesiąc temu jako wersja beta. Dzisiaj możemy cieszyć się już wersją finalną. Ale..czy jest się z czego cieszyć?
Antywirus od Kingsofta ma być z założenia programem uzupełniającym dotychczasowe zabezpieczenie. Jest on kompatybilny niemal ze wszystkimi programami zabezpieczającymi (wyjątek: patrz do góry). Możemy więc zainstalować jako druga linia obrony do antywirusa, czy jakiegoś firewalla z HIPS-em, aby stworzyć skuteczny zestaw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Interfejs programu jest bardzo ładny i intuicyjny, jednak widać tu rękę skośnych człowieczków.

Kingsoft AV swoje działanie opiera głównie na stworzonej przez producenta chmurze. Przedsmak tej chmury mogliśmy poznać w produkcie Kingsoft PCDoctor z dodatkiem Anti-Malware. Chmura ta jest stosunkowo młoda, więc na dzień dzisiejszy nie możemy oczekiwać od programu powalającej skuteczności. Producent chwali się, że wyposażył swoje najmłodsze dziecko w aż 4 silniki skanujące. Są to:

- Cloud Engine
- Blue Engine II
- System Repair Engine
- KSC Cloud Engine Heuristic Engine


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do ochrony komputera Kingsoft oferuje takie moduły jak:

- System Defense/ do blokowania wirusów (swego rodzaju HIPS)
- Anti-Hacker/ do sprawdzania systemu pod kątem podatności na exploity, backdoory oraz blokowania włamań i ataków
- USB Defense/ do ochrony pamięci przenośnych
- Download Shield/ do blokowania wirusów podczas pobierania
- Web Defense/ do blokowania internetowych zagrożeń
- Video Defense/ do ochrony podczas oglądania filmów online
- IM Defense/ do ochrony podczas chatowania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bardzo ciekawie prezentuje się funkcja Download Shield, która po pobraniu pliku automatycznie sprawdza go, ocenia i daje komunikat użytkownikowi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program posiada także porządną auto-ochronę. Kiedy próbowałem zabić procesy za pomocą Process Explorera na prawach Admina, pokazywała mi się odmowa dostępu Smile
Kingsoft chroni też przeglądarkę Internet Explorer i pozwala zablokować stronę główną tej przeglądarki. Także jeśli jakiś toolbar będzie chciał zmienić stronę główną, Kingsoft zablokuje tę próbę Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Program jest bardzo lekki dla systemu. Zużywa mało zasobów, a i odczuwalnie możemy mieć tylko pozytywne wrażenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wydajność skanowania też stoi na wysokim poziomie. Szybki skan trwał u mnie 2 min 15 sek. Wyniki pełnego skanowania podam, kiedy owy skan wykonam Cool

Tak prezentuje się okno skanowania, które wykryło wirusy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli już mowa o wirusach, to Kingsoft radzi sobie z nimi całkiem nieźle. Jednak jak już mówiłem, trzeba poczekać, aż chmura się rozrośnie.
Na paczce z dnia 3 lipca 2012 antywirus uzyskał skuteczność 143/200 co daje 71,5%, a więc całkiem nieźle, jak na program darmowy i uzupełniający.
Zauważyłem jednak, że program wykrywał wirusy dopiero po przeskanowaniu folderu, podczas rozpakowywania i wejścia w katalog, siedział cicho.
Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia, jak Kingsoft poradzi sobie z niewykrywanymi wirusami po ich uruchomieniu.

Tak wygląda komunikat o zablokowaniu wirusa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeszcze co do funkcjonalności programu, autorzy nie zapomnieli o menadżerze logów, gdzie możemy podejrzeć zdarzenia zainicjowane przez Kingsofta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie zabrakło także dość rozbudowanych ustawień:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawie prezentuje się zakładka z ustawieniami System Defense, gdzie możemy rozszerzyć zakres monitorowania.
Gdzie indziej możemy wyłączyć Autorun pamięci przenośnych, a także w łatwy sposób zarządzać dodanymi do wykluczeń plikami.

PODSUMOWUJĄC
Kingsoft Antivirus 2012 to program, który może znaleźć duży odzew wśród osób, którzy poszukują darmowego, lekkiego zabezpieczenia, łatwego w obsłudze, bogatym w funkcjonalność i dysponującym niezłą skutecznością. Bo taki jest właśnie opisywany program Smile Myślę, że z czasem będzie się on rozwijał, chmura będzie coraz większa, a więc skuteczność wzrośnie.
Na razie polecam ten program jako uzupełnienie aktualnego zabezpieczenia.
Odpowiedz
#2
Błąd:
kamil10506 napisał(a):Na paczce z dnia antywirus 3 lipca 2012 uzyskał skuteczność

Powinno być:
Na paczce z dnia 3 lipca 2012 antywirus uzyskał skuteczność

Jeszcze nie testowałem tego programu, ale zachęcony Twoim opisem wezmę go w obroty.
Dzięki bardzo za prezentację programu.
...
Odpowiedz
#3
Spoko recka Smile daje +1
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#4
Pięknie!:-)
Program jest spoko. Lekki, nie robi problemów. Myślę, że Świetnie nadaje się na uzupełnienie ochrony. I to bez opłat.
Odpowiedz
#5
U mnie działa bez zarzutów wspiera Cis-a i MBAM PRO. Problemów nie ma żadnych, doskonale współpracuje z pozostałymi.
Odpowiedz
#6
Po co są wykluczenia folderów jak i tak to działać nie będzie...powinien być jakiś przycisk expert mode czy coś gdzie użytkownik może wszystko...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A to jego FP...dosyć poważne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czy u was też kwalifikuje notepad.exe jako wirusa?
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#7
Program bardzo przyjazny, prosty w obsłudze.
A najbardziej podoba mi się jego instalacja Smile

nightwhiteghost napisał(a):Czy u was też kwalifikuje notepad.exe jako wirusa?

U mnie na Win Vista nie.
...
Odpowiedz
#8
U mnie na Windows 7 jak na razie nie było żadnych alarmów.
Jeśli masz ochotę, to możesz spakować plik z Twojego komputera i wysłać jako FP tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Odpowiedz
#9
Ładnie wygląda
Odpowiedz
#10
preter_m napisał(a):Program bardzo przyjazny, prosty w obsłudze.
A najbardziej podoba mi się jego instalacja Smile


O tak instalacja jest rewelacyjna, a i program świetny.

@kamil10506
- ode mnie też plusik za wspaniały opis programuBeer
Odpowiedz
#11
Program jest bardzo sympatyczny...chociaż brak mi w nim niektórych możliwości z KPCD. Mam nadzieję, że to nie jedyna nowość od Kingsoft i prace nad KPCD z modułem AV w końcu zostaną wznowione.
A tak w ogóle...to najlżejsza chmurka AV, jakiej używałem Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Gratulacje - bardzo dobry opis! Program wygląda wspaniale, w dodatku za darmo. Nic tylko kibicować, aby szybko dogonił czołówkę w skuteczności.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#13
Ja Używam ten program od niedawna na Windows vista u kolegi...

Przed zainstalowaniem tego programu korzystałem i dalej korzystam z takiego zabezpieczenia :

Ochrona w czasie rzeczywistym : CIS 2012 Pro + MBAM Pro
Skanowanie na żądanie : EAM Free + SAS Free + JottiQ
Adblock + KeyScrambler Personal + Bitdefender Trafficlight + skanery linków : Virus Total, Dr. Web... jako dodatek do Mozilli & Chrome Wink

Doinstalowałem Kingsoft Antivirus 2012 i wykrył 21 zagrożeń... dziwne... i chyba troszkę za mocno wali FP jak dla mnie Wink

...chociaż program jest naprawdę Lekki i nie gryzie się z innymi zabezpieczeniami Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#14
Tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kingsoft także wykrył notepad.exe jako syf.
Odpowiedz
#15
To definitywnie FP z ich strony bo nowy komp postawiłem by sprawdzić to i... i dalej to samo
niestety nie mam konta na wildersach lub kingsofcie by im to wysłać..
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#16
Po teście aope, aż zainstalowałem i jestem bardzo zadowolony. Szybszy niż MSE!Grin
Odpowiedz
#17
Test aoperównież mocno zachęcił mnie do instalacji Kingsofta.
Póki co wrażenia bardzo, bardzo pozytywne Smile
Nie zauważyłem żadnych rażących FP (pokroju notatnika).
Fakt, nie spodobały mu się fabryczne appki Samsunga i TuneUp, jednak po dodaniu wyjątków, jak na razie cisza na morzu Wink
Miał być wsparciem dla MSE, ale uzupełniony Sandboxie i Hitmanem chyba definitywnie go zastąpiSmile
Odpowiedz
#18
Ciekawy design mają Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#19
No to nastała nowa moda Kingsoft Smile
Odpowiedz
#20
Jakby jeszcze firewall miał Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości