Ulubione darmowe programy.
#1
Wielu ludzi uważa, że jeżeli program jest darmowy to musi być do niczego. To prawda, że większość najlepszych softów jest płatna, ale są również bardzo dobre programy darmowe, lepsze od wielu drogich ich odpowiedników.

HIPS z piaskownicą: GeSWall Freeware z regułami Pro
Zapora sieciowa: Outpost Firewall Free 2009 (wyłączony Host Protection)
Firewall z HIPS: Online Armor Free
Piaskownica: Sandboxie
Antywirus: Avira AntiVir Personal
Pakiet zabezpieczający: Comodo Internet Security
Skaner na żądanie: ESET Online Scanner
Przeglądarka internetowa: Opera
Przeglądarka graficzna: FastStone Image Viewer
Kompresor plików: 7-Zip
Player do filmów z napisami: ALLPlayer
Klient torrent: μTorrent
Zestaw kodeków i pluginów: K-Lite Mega Codec Pack
Obróbka i konwersja video: Any Video Converter
Player do muzy: Windows Media Player 11
Naprawa i czyszczenie rejestru: Eusing Free Registry Cleaner
Narzędzie przeznaczone do zarządzania partycjami:EASEUS Partition Master Home Edition

Można także skorzystać z bezpłatnych promocji komercyjnych programów:
Odpowiedz
#2
z tej listy tylko z avastem bym polemizował
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Odtwarzacz filmów - KMPlayer
wielosieciowa wymiana plików - Shareaza(najlepsze ze wszystkich programów blokowanie fake plików)
Odpowiedz
#4
A do muzyki to też bym polemizował. Skoro mamy Linuksa, to i Rhytmboxa czy Amaroka. Do filmów Totem, firewall to iptables +nakładka Firestarter. Kodeki - Gstreamer.
Wymiana plików:
a) torrent - Deluge, Transmission, KTorrent, Azureus;
b)Gnutella - nie znam. Może aMule;
Do kompresorów to Fileroller z pluginami unrar i 7zip.

Wszystko za darmo!

A komunikatory? Jak używamy GG to płacimy oglądaniem reklam. A w Linuksie jest Kadu, Pidgin...
Odpowiedz
#5
ale koledze o peceta chodziło bardzie niż w linuksie
tak czy inaczej znalazło by sie więcej dobrych darmowych progsów na innych platformach
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Zrobiłem niepotrzebne zamieszanie z darmowym systemem operacyjnym Linux. Chodzi oczywiście głównie o darmowe programy do Windowsa Smile
Odpowiedz
#7
DVD Shrink, DVD Decrypter , DoItFast4U!Tongue .
Odpowiedz
#8
popieram
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Avira, nie Avast Tongue
do oglądania filmów polecam KMPlayer.
Do oglądania meczów w necie - TVUPlayer.
Kompresory plików - Winimp.
Zmienianie formatów wideo - Auto Gordian Knot
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Zbior najlepszych darmowych programow:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
Ja z kolei wlazłem ostatnio na tą stronę

i znalazłem ciekawy soft do robienai bacupu dysku,partycji.plików itp
2009/01/macrium-reflect-free-edition-za-darmo.html

Program o nazwie marcium reflect ,program jest całkowicie za darmo i w bardzo łatwy sposób tworzy kopie dysków plus do tego rescue cd aby postawić system w razie awarii,zdziwiło mnie to że na jednej płycie dvd zmieścił mi się system wraz softem,8 GB skompresował do 4GB
dla mnie rewelka
Odpowiedz
#12
lunaticdreams napisał(a):Ja z kolei wlazłem ostatnio na tą stronę

i znalazłem ciekawy soft do robienai bacupu dysku,partycji.plików itp
2009/01/macrium-reflect-free-edition-za-darmo.html

Program o nazwie marcium reflect ,program jest całkowicie za darmo i w bardzo łatwy sposób tworzy kopie dysków plus do tego rescue cd aby postawić system w razie awarii,zdziwiło mnie to że na jednej płycie dvd zmieścił mi się system wraz softem,8 GB skompresował do 4GB
dla mnie rewelka


Testowalem ten soft jakis czas temu, bardzo dobry program za bardzo dobra cene (free). To co mi w nim "przeszkadzalo" to brak robienia backupu przyrostowego oraz stosunkowo dlugi czas robienia pelnego backupu partycji 12GB (zajete ~8GB) z tego co pamietam trwalo to ok 8min.
Poza tymi drobnymi niedogodnosciami jest to naprawde wart polecenia soft do backupu o bardzo dobrej standardowej kompresji.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
Hej creer używasz jeszcze process lasso??
jeśli tak to czy bawiłeś sie coś w ustawieniach?
Odpowiedz
#14
Creer napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Ja z kolei wlazłem ostatnio na tą stronę

i znalazłem ciekawy soft do robienai bacupu dysku,partycji.plików itp
2009/01/macrium-reflect-free-edition-za-darmo.html

Program o nazwie marcium reflect ,program jest całkowicie za darmo i w bardzo łatwy sposób tworzy kopie dysków plus do tego rescue cd aby postawić system w razie awarii,zdziwiło mnie to że na jednej płycie dvd zmieścił mi się system wraz softem,8 GB skompresował do 4GB
dla mnie rewelka


Testowalem ten soft jakis czas temu, bardzo dobry program za bardzo dobra cene (free). To co mi w nim "przeszkadzalo" to brak robienia backupu przyrostowego oraz stosunkowo dlugi czas robienia pelnego backupu partycji 12GB (zajete ~8GB) z tego co pamietam trwalo to ok 8min.
Poza tymi drobnymi niedogodnosciami jest to naprawde wart polecenia soft do backupu o bardzo dobrej standardowej kompresji.


Czy w tym programie istnieje takie coś jak w norton ghost że można sobie zrobić bootującą płytkę cd i odpalić z niej komputer i zrobić sobie obraz partycji/dyskui analogicznie przywrócić partycję/dysk ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#15
lunaticdreams napisał(a):Hej creer używasz jeszcze process lasso??
jeśli tak to czy bawiłeś sie coś w ustawieniach?


Oui, uzywam.
Zmienilem tylko priorytet dla przegladarki na High, nic wiecej nie robilem.
zbyszek napisał(a):Czy w tym programie istnieje takie coś jak w norton ghost że można sobie zrobić bootującą płytkę cd i odpalić z niej komputer i zrobić sobie obraz partycji/dyskui analogicznie przywrócić partycję/dysk ?


Wypalasz plytke bootujaca i z niej mozesz przywrocic obraz.
Nie wiem jak to sie ma w praktyce bo robilem tym programem tylko obraz spod Windowsa i weryfikowalem jej poprawnosc tez pod Windowsem. Nie wypalalem bootujacego CD.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
Creer napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Hej creer używasz jeszcze process lasso??
jeśli tak to czy bawiłeś sie coś w ustawieniach?


Oui, uzywam.
Zmienilem tylko priorytet dla przegladarki na High, nic wiecej nie robilem.
zbyszek napisał(a):Czy w tym programie istnieje takie coś jak w norton ghost że można sobie zrobić bootującą płytkę cd i odpalić z niej komputer i zrobić sobie obraz partycji/dyskui analogicznie przywrócić partycję/dysk ?


Wypalasz plytke bootujaca i z niej mozesz przywrocic obraz.
Nie wiem jak to sie ma w praktyce bo robilem tym programem tylko obraz spod Windowsa i weryfikowalem jej poprawnosc tez pod Windowsem. Nie wypalalem bootujacego CD.


ZBYSZEK ja robiłem płytę bootowalną,a więc tak po pierwsze musisz utworzyć RECOVERY CD(jest to płytka z z której wgrasz obraz)
robisz tak jak jest tu napisane

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to jest częśc pierwsza

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a to częśc druga
najprościej jest zrobić płytę LINUXową(zajmuje 6 Mb)
w program jest wbudowana nagrywarka płyt więc wypalasz w programie
jak już wypalisz to robisz tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



możesz mieć plik obrazu na dysku lub na DVD,istnieje możliwośc nagrania na kilku DVD

WAŻNE jeśli będziesz robił kopie systemu czy czegoś tam na DVD i np będziesz chciał odtworzyć system Z dvd to
1WKŁADASZ PŁYTKĘ Z LINUXEM i czekasz aż się wgra soft
potem wyciągasz płytę(sama sie wysunie po wgraniu softu do odzysku)
i wkładasz płytkę z kopią systemu I PRZYWRACASZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeszcze jedno jeśli kopię systemu utworzyłeś na kilku DVD to dane o obrazie płyty są zapisane na ostatnim DVD(czyli wkładasz ostatnią płytkę aby zobaczył obraz,wyciągasz i wkładasz pierwszą płytkę)
Zresztą w tuturialu jest to opisane/.
Mam nadzięję ze troszkę wytłumaczyłem.....
Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Dzięki lunaticdreamsmasz plusika Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#18
Tak ogolnie - apropos archiwizowania czegokolwiek, na dluzszy okres czasu na cd/dvd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
Wiadomo płyty nie są niezniszczale,czasem tak mam że czegoś nie mogę normalnie odzyskać z płyty .....wtedy przechodzę na soft do odzyskiwania i w 99,9% jest pozytyw
Odpowiedz
#20
lunaticdreams napisał(a):Ja z kolei wlazłem ostatnio na tą stronę

i znalazłem ciekawy soft do robienai bacupu dysku,partycji.plików itp
2009/01/macrium-reflect-free-edition-za-darmo.html

Program o nazwie marcium reflect ,program jest całkowicie za darmo i w bardzo łatwy sposób tworzy kopie dysków plus do tego rescue cd aby postawić system w razie awarii,zdziwiło mnie to że na jednej płycie dvd zmieścił mi się system wraz softem,8 GB skompresował do 4GB
dla mnie rewelka


Czy program daje możliwość robienia backupów pojedynczych plików i folderów? Czy można np. wyodrębnić katalog z obrazu partycji i jego tylko przywrócić? Czy może tylko jest możliwości przywracania całego obrazu partycji?
DefenseWall + Online Armor + Avira Personal Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości