Jaki router do modemu Siemens A-100 Orange.
#1
Może to głupio zabrzmi ale nigdy nie miałem do czynienia z routerem. Gdy zakładałem internet wybrałem modem, bo nie chciało mi się czekać na modem, którego akurat nie mieli na stanie. Jednak ta decyzja dała mi mocno popalić.

Tak więc poszukuję jakiegoś taniego i dobrego routera tak abym mógł do niego podłączyć modem, bo już mnie wpienia te ciągłe podłączanie kabli. Macie jakieś propozycje. Bo ja kompletnie się nie znam. Z góry dziękuję wszystkim, którzy mi pomogą z wyboremSmile
Odpowiedz
#2
Jeśli masz modem to potrzebny będzie router do x DSL (z wejściem RJ45).
Napisz ile chcesz do niego wydać i co musi posiadać.
Uwzględnij:
+ Czy ma posiadać WiFi?
+ Ile masz komputerów do podziału?
+ Czy ma posiadać QoS?
+ Zależy Ci na jakiejś funkcji?
Odpowiedz
#3
Ile wydać - Jak najmniejGrin

WiFi - tak przyda się do połączenia z TV i czasem do drugiego lapka, aby pograć z kimś przez sieć.
Mam jeden laptop
QoS - nie wiem poco to i co toGrin
Co do funkcji to nic nie mam na uwadze.
Odpowiedz
#4
Jak chcesz jak najtaniej i mieć dobry sprzęt to 8level WRT-150.

Upewnij się jakiego rozmiaru zamierzasz podłączysz wtyczkę do routera (tą co wychodzi z modemu (?)) - czy to RJ11/RJ45.
Odpowiedz
#5
Flash999 napisał(a):Jak chcesz jak najtaniej i mieć dobry sprzęt to 8level WRT-150.

Upewnij się jakiego rozmiaru zamierzasz podłączysz wtyczkę do routera (tą co wychodzi z modemu (?)) - czy to RJ11/RJ45.


Wtyczka wchodzi do modemu, a nie wychodzi. Ta co wchodzi to jest od telefonu RJ11, a wychodzi to kabel USB 2.0 do komputera.
Odpowiedz
#6
Czyli kupno takiego routera odpada (mea culpa, nie spojrzałem jak ten router wygląda).
Odpowiedz
#7
Flash999 napisał(a):Czyli kupno takiego routera odpada (mea culpa, nie spojrzałem jak ten router wygląda).


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tak dupskoGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sorki za słabą jakość foto.
Odpowiedz
#8
promototo napisał(a):Wtyczka wchodzi do modemu, a nie wychodzi. Ta co wchodzi to jest od telefonu RJ11, a wychodzi to kabel USB 2.0 do komputera

W takim układzie, jeśli jedynym wyjściem z modemu jest USB, najprościej będzie całkowicie zastąpić modem, który posiadasz, routerem ADSL.
Jeśli chciałbyś jakiś model "budżetowy" - to tak jak sugerujeFlashmożna by pokusić się chociażby o 8level - np. taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(zależnie od prędkości łącza)
promototo , kto jest Twoim providerem? Pytam, bo istotne jest, czy masz dane konfiguracyjne sieci (potrzebne do konfigu routera - wiadomo - IP, brama, maska, dns, etc.).
Większość operatorów je udostępnia (np. TP) i wtedy nie ma najmniejszego problemu, ichniejszy modem śmiało można zastąpić sobie wybranym i kupionym we własnym zakresie routerem. Czasami jednak zdarza się, że dane te nie są podawane (głównie łącza światłowodowe) i wtedy router trzeba zazwyczaj podłączyć do modemu operatora (mam tak u siebie).

Łoj..., wybaczcie, ale nie zauważyłem, że w temacie jest OrangeSmile
promototo , jeśli Twoim dostawcą netu jest właśnie "pomarańcza" śmiało możesz celować praktycznie w każdy router ADSL (z tego co wiem, Orange udostępnia niezbędne dane konfiguracyjne). Choć na rynku routery ADSL są względem DSLi w zdecydowanej mniejszości, to i tak jest spory wybór. Ja osobiście w kwestii routerów polecam zawsze z czystym sumieniem Cisco, względnie Linksysa, ale jeśli nie potrzebujesz mocno zaawansowanych opcji i chciałbyś nabyć router za sensowną kasę (a nie kilkaset złotych) zastanowiłbym się nad 8level. W którymś z postów swego czasu Flashpolecał chyba Wavesowijeden z modeli 8level (z tym że chodziło wtedy o klasyczny DSL) - poleciłem ten sam znajomym i są bardzo zadowoleni. Nie wiem jak w przypadku ADSL, ale modele na wtykę RJ45 8level ma całkiem udane - dobra relacja ceny do jakości Smile
Odpowiedz
#9
Miquell napisał(a):kto jest Twoim providerem? Pytam, bo istotne jest, czy masz dane konfiguracyjne sieci (potrzebne do konfigu routera - wiadomo - IP, brama, maska, dns, etc.).


Orange. Danych nie mam.

Chyba udam się do orange i się zapytam może mają jakiś routerek.
Odpowiedz
#10
Hej Beer
promototo napisał(a):Chyba udam się do orange i się zapytam może mają jakiś routerek.

Też jest to jakieś rozwiązanie. Może zaproponują coś sensownego.
W każdym razie kontakt z nimi nie zaszkodzi, może podadzą dane potrzebne do konfiguracji.
Ale generalnie problemu nie będzie, wszystko da się podłączyć, skonfigurować i będzie śmigać aż miło Wink
Pozdrawiam Beer

PS1 promototo , z Orange warto się skontaktować, ale traktuj ich ofertę z lekkim dystansem.
Ponoć routery, które oferują klientom sprawują się bardzo przeciętnie (nie mam doświadczeń, polegam tylko na opiniach z sieci). Gdybyś miał udostępnione niezbędne dane (być może uda się je nawet spisać z Twojego modemu jeśli się na niego zalogujesz - potrzebne login i hasło - Orange chyba domyślnie wpisuje już wszystkie ustawienia)z pewnością masz dużo większe pole wyboru i w rozsądnej cenie na pewno coś się wybierze.
Jak miałem kiedyś Neo, to miałem najprostszy modem z usb, routery zawsze we własnym zakresie.
W razie jakiś pytań, wątpliwości, czy tam coś, to rzecz jasna wal śmiało jak w dym Grin

PS2 Ponoć z danych konfiguracyjnych wystarczy jedynie login i hasło -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Niestety nie potwierdzę pełnej skuteczności tegoż rozwiązania, od dawna nie mam już sieci ADSL, a z Orange nigdy nie miałem do czynienia.
Odpowiedz
#11
Dzięki. Najlepszy sposób to jednak udanie się do nich. Może coś wyciągnę lepszegoGrin
Odpowiedz
#12
Pewnie, od tego warto zacząć Smile
Może udać się złapać albo wynegocjować coś fajnego Wink
Odpowiedz
#13
A więc dzisiaj byłem w salonie Orange, no i nic nie udało mi się wynegocjować. Zamiast doradzić coś to kazali mi dzwonić na infolinię.

Wykonałem telefon i zwiększyłem prędkość na 2 mb/s. I dostałem 30 zł doładowania.

Co do routera to kazali mi kupić jakiś, bo umowę miałem przedłużoną, a nowy można dostać tylko w trakcie przedłużania. Więc nadal pozostaje pytanie jaki wybrać ?

Miquell napisał(a):Gdybyś miał udostępnione niezbędne dane (być może uda się je nawet spisać z Twojego modemu jeśli się na niego zalogujesz - potrzebne login i hasło - Orange chyba domyślnie wpisuje już wszystkie ustawienia)


Pani na infolinii powiedziała, że wystarczą: login i hasło, a w razie problemów trzeba zadzwonić do nich a oni podadzą wszystkie niezbędne dane.

Tylko nadal pozostaje problem z wyborem routera jaki wybrać aby pasował ?
Odpowiedz
#14
Pytanie podstawowe ile chcesz przeznaczyć kasy na router ADSL?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Eru napisał(a):Pytanie podstawowe ile chcesz przeznaczyć kasy na router ADSL?


0-150 złotych. I żeby był z WiFi.
Odpowiedz
#16
Np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
Odpowiedz
#17
Pisał, że jak najmniej.
Skoro ma być ADSL, skoro ma być wifi, to ja polecam TP-Linka TD-W8901G.
Użyłem go łącznie w 4 miejscach, wszędzie spisuje się bez najmniejszego zarzutu - łącze stabilne, wifi ma spory zasięg i dobrą wydajność.. Po prostu jest ok.

Np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zapewne da się taniej, ale.. ja tam polecam TP-Linki Smile

EDIT:
Heh, celowaliśmy z marsellusem w to samo Smile
Odpowiedz
#18
Wygląda ciekawie. Pasuje na RJ11 do zwykłej linii tel ?
Odpowiedz
#19
promototo napisał(a):Wygląda ciekawie. Pasuje na RJ11 do zwykłej linii tel ?

Pasuje, a konfiguracja to chyba taka sama jak pod neo czyli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+ twój login i hasło.
Odpowiedz
#20
No to chyba trzeba zrobić zakupySmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości