Ankieta:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak! Warto!
0%
0 0%
Nie, nie instaluj.
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Comod z HIPS - warto?
#1
Miałem zainstalowanego CIS z Defense+, ale usunąłem dla testów. Zastanawiam się czy nie powrócić. Warto mieć HIPS zainstalowany?
Odpowiedz
#2
Wartowarto ............każdy soft z hipsem jest dobry jeśli wiesz na co dać pozwolenie a na co nie
Odpowiedz
#3
Adam, na pewno lepiej mieć HIPSa, większa ochrona jest przynajmniej. Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Pisali już o tym już koledzy, że kompletna ochrona, to ochrona kilkuwarstwowa. Całkowicie się z tym zgadzam. Dobry antywirus, najlepiej kompletny (skanery HTTP, POP3, spyware), skuteczny firewall i HIPS. Szkoda , że DW nie jest darmowy. Zwykłe HIPSy nie zawsze radzą sobie z nieuprawnionym działaniem wirusów. Klikasz zablokuj a po chwili znów się pojawia ten sam komunikat itd. Smile
Gdy zainstalujesz sobieadam_993 Defense+, to przy instalacji zaufanych programów najlepiej go oczywiście w treyu wyłączyć, ponieważ może dojść do uszkodzenia palca wskazującego od klikania Smile
Odpowiedz
#5
No więc zainstalowałem. Pilnuje czy coś nie wpadło. Dodatkowe pytanie:
Porządny skaner online, jaki? Oczywiście z możliwością usuwania wirusów.

A i jaki poziom ustawić w Defense+?
Odpowiedz
#6
adam_993 napisał(a):No więc zainstalowałem. Pilnuje czy coś nie wpadło. Dodatkowe pytanie:
Porządny skaner online, jaki? Oczywiście z możliwością usuwania wirusów.

A i jaki poziom ustawić w Defense+?


Na pewno usuwa wirusy skaner onlineEseta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można również pobrać skanery na żądanie np. Kaspersky lub Dr.Web

Ustawienia Comodo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ja też sobie zainstaluję Comodo. Nie mam obecnie nic do roboty więc sobie zainstaluje i zobacze jak sprawuje się grając w multiplayery Smile i czy nie będzie miał Alzheimera tak jak PC Tools Firewall Plus
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Plati napisał(a):Ja też sobie zainstaluję Comodo. Nie mam obecnie nic do roboty więc sobie zainstaluje i zobacze jak sprawuje się grając w multiplayery Smile i czy nie będzie miał Alzheimera tak jak PC Tools Firewall Plus


Alzheimera nie ma i w grach również nie stwarza problemów. Nie rób tylko deinstalacji Defense+ zbyt często, chyba, że chcesz zrobić format Smile
Odpowiedz
#9
Jak deinstalacji Defense+ ?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Włączasz Comodo, wybierasz Defense+, zaawansowane, ustawienia Defense+. Na dole masz "deactivate the Defense+...". To wyłączy Defense+. A żeby usunąć moduł z dysku to trzeba włączyć deinstalator.
Odpowiedz
#11
Już odinstalowałem! Z wielu powodów: po instalacji Comodo, komputer znacznie zwolnił, nie było mowy o żadnym graniu. Kliknąłem Start Update w Avirze i czekam czekam.. 2 minuty.. po 2 minutach wynurza się ponad 30 pytań Defense+ co zrobić z updatem Aviry.. Nie kliknąłem na wszystkie allow (po trzydziestym dałem sobie spokój Sad

Chciałem zaktualizować MBAM, też nic.. Szukanie i szukanie... Poza tym Comodo ma tak dużo opcji, że nawet nie chciało mi się szperać w nich. Ale myślę sobie, może po uruchomieniu systemu będzie lepiej.. Nie! Było jeszcze gorzej, podczas bootwania XP wywalił Niebieski ekran (ale nie bsod) ze skanowaniem sprawdzania błędów na dysku twardym.. Anulowałem. System nareszcie uruchomił się po 5 minutach (normalnie uruchamia się w 3 minuty), znowu pytania, tym razem o skype, ojej.. :/ Poza tym od czasu instalacji comodo gdy wchodzę do fireoxa mam taki szary pusty pasek dodatkowy u góry ekranu (pod zakładkami), nie mogę go usunąć...

Teraz mam firewall XP SP3.. Grin ale dalej mam ten pasek u góry ekranu.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
to nie comodo tylko jakiś inny progs ci namieszał pewnie instalując comodo weszło w konflikt z jakimś softem u mnie działa od dłuższego czasu bez problemów
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
Plati napisał(a):Już odinstalowałem! Z wielu powodów: po instalacji Comodo, komputer znacznie zwolnił, nie było mowy o żadnym graniu. Kliknąłem Start Update w Avirze i czekam czekam.. 2 minuty.. po 2 minutach wynurza się ponad 30 pytań Defense+ co zrobić z updatem Aviry.. Nie kliknąłem na wszystkie allow (po trzydziestym dałem sobie spokój Sad

Chciałem zaktualizować MBAM, też nic.. Szukanie i szukanie... Poza tym Comodo ma tak dużo opcji, że nawet nie chciało mi się szperać w nich. Ale myślę sobie, może po uruchomieniu systemu będzie lepiej.. Nie! Było jeszcze gorzej, podczas bootwania XP wywalił Niebieski ekran (ale nie bsod) ze skanowaniem sprawdzania błędów na dysku twardym.. Anulowałem. System nareszcie uruchomił się po 5 minutach (normalnie uruchamia się w 3 minuty), znowu pytania, tym razem o skype, ojej.. :/ Poza tym od czasu instalacji comodo gdy wchodzę do fireoxa mam taki szary pusty pasek dodatkowy u góry ekranu (pod zakładkami), nie mogę go usunąć...

Teraz mam firewall XP SP3.. Grin ale dalej mam ten pasek u góry ekranu.

Wszystko zależy od konfiguracji , widocznie nie potrafiłeś go odpowiednio skonfigurować , włączyłeś nieodpowiedni tryb .
Odpowiedz
#14
ale jak usunąć ten pasek -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(ten co jest pod zakładkami). Już usunąłem. Wystarczyło wejśćw Widok paski narzędzi i odznaczyć Ask.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Zdecydowanie wszyscy opowiedzieli się za używaniem Defense+. Tak więc używam.
Odpowiedz
#16
Plati napisał(a):Już odinstalowałem! Z wielu powodów: po instalacji Comodo, komputer znacznie zwolnił, nie było mowy o żadnym graniu. Kliknąłem Start Update w Avirze i czekam czekam.. 2 minuty.. po 2 minutach wynurza się ponad 30 pytań Defense+ co zrobić z updatem Aviry.. Nie kliknąłem na wszystkie allow (po trzydziestym dałem sobie spokój Tongue), co ciekawe Avira nieśmiało się zaktualizowała. Sad

Chciałem zaktualizować MBAM, też nic.. Szukanie i szukanie... Poza tym Comodo ma tak dużo opcji, że nawet nie chciało mi się szperać w nich. Ale myślę sobie, może po uruchomieniu systemu będzie lepiej.. Nie! Było jeszcze gorzej, podczas bootwania XP wywalił Niebieski ekran (ale nie bsod) ze skanowaniem sprawdzania błędów na dysku twardym.. Anulowałem. System nareszcie uruchomił się po 5 minutach (normalnie uruchamia się w 3 minuty), znowu pytania, tym razem o skype, ojej.. :/ Poza tym od czasu instalacji comodo gdy wchodzę do fireoxa mam taki szary pusty pasek dodatkowy u góry ekranu (pod zakładkami), nie mogę go usunąć...

Teraz mam firewall XP SP3.. Grin ale dalej mam ten pasek u góry ekranu.


Masz zrypany system. U mnie wszystko śmiga, że aż miło. Smile
Odpowiedz
#17
@Plati, a może pora na REINSTALL systemu, bo nawet 3min uruchamiania XP, to trochę za długo, nie sądzisz ???
Mój się włącza w 32s - w porywach do 40s.
Ja również zainstalowałem COMODO, ale szybko wywaliłem, nie zmieniałem opcji, a po ponownym uruchomieniu Vista, pokazywała, że coś blokuje połączenie z netem i wszystko zwolniło, Firefox zareagował za 10 razem !!!
Tak więc, na razie sam BitDefender Grin

Pozdrawiam

PS. Ale i tak myślę, że warto mieć CIS + Defense, mimo tego incydentu Grin
PS2. A mi nawet nie wyświetlało okienek Allow Denny Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#18
Nie czytam tych komunikatów z defense+, dlatego mam tę funkcję wyłączoną. Sprawiała mi więcej problemów niż pożytku, więc z niej zrezygnowałem. Ale dużo ludzi na forach zaleca jej stosowanie, dlatego warto. :rolleyes:
DefenseWall + Online Armor + Avira Personal Free
Odpowiedz
#19
@mateusz8466: XP u mnie się uruchamia +/- w 3minuty już od półtora roku, więc już zdążyłem się przyzwyczaić Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#20
Nieważne od kiedy, ale normalne to to nie jest Smile Może masz jakieś konflikty sterowników i dlatego tak się dzieje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości