Trend Micro Titanium 2013 - beta/stabilna
#1
Można testować 2013 wersję japońskiego pakietu Internet Security dla Windows 8 na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: This build is specifically intended to be tested on Windows 8 Release Preview (build 8400 or later). This is where you come in. Join our gang of beta testers and help us fine tune our 2013 products for Windows 8 so that Trend Micro Titanium can continue to be strong, fast, easy-to-use protection.
Odpowiedz
#2
PascalHP napisał(a):Można testować testować 2013 wersję australijskiego pakietu...


japońskiego:

Headquarters

〒 151-0053
1 No. 2 - chome, Shibuya-ku Yoyogi
Tokyo, Japan

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Teraz mnie przybiłeś do muru, całe życia myślałem, że Trend Micro to australijska firma.None Dzięki za zwrócenie uwagi.
Odpowiedz
#4
Ja kiedyś łudziłem się że GData to polska firma ze Szczecinka Sad
Mój pierwszy kontakt z TrendMicro był trochę zabawny. Sprzedawca komputera ostrzegał mnie przed instalacją dołączonego PC Cillin (TrendMicro) jako "niszczącego" system.
A sam program na prawdę wart uwagi, z resztą polecam zerknąć na podany poprzednio odnośnik do Wikipedii.
Odpowiedz
#5
PascalHP napisał(a):Teraz mnie przybiłeś do muru, całe życia myślałem, że Trend Micro to australijska firma.None

A ja zawsze myślałem, że brytyjska Facepalm

Wracając do tematu, kiedyś testowałem Trend Micro i muszę przyznać, że to bardzo fajny pakiecik - lekki i zapewnia bardzo przyzwoitą ochronę.
...
Odpowiedz
#6
PascalHP napisał(a):Można testować testować


Można i owszem przez 30 dni - na tyle jest licencja.

preter_m napisał(a):że to bardzo fajny pakiecik - lekki i zapewnia bardzo przyzwoitą ochronę.


No jak dla mnie to lekka ale kobyła :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
andrzej76 napisał(a):No jak dla mnie to lekka ale kobyła :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z której wersji prezentujesz dane?

Wersja IS 2012 nie obciążała procka i nie była odczuwalna w czasie pracy, przynajmniej na moim kompie.
Mój lapek jest bardzo wyczulony na obciążenie procesora - bardzo szybko chłodzenie przechodzi na wyższe obroty, więc każde szarpanie procem "słychać". Pamięci brał troszkę więcej, ale to nie jest aż tak duży problem.
...
Odpowiedz
#8
preter_m napisał(a):Z której wersji prezentujesz dane?


Z wersji najnowszej TrendMicro Titanium Maximum Security 2013 beta. Z tego co się orientuję wersja 2012 może nie obciążała procka ale każda wersja jest zasobożerna w stosunku do ramu i nadal jak widać nic z tym nie zrobili - wg. mnie bardzo źle bo pakietów jest multum i każdy optymalizuje je pod kontem zmniejszenia użycia ramu a tu nadal nic. Suspicious
Odpowiedz
#9
Skoro nie optymalizują pakietu, to według mnie nie ma sensu interesować się takim oprogramowaniem.
Cały czas jest takie obciążenie procesora, czy to tylko chwilami tak skacze?
Jeśli cały czas, to widać że psują całkiem przyjemny pakiecik :crazy:
...
Odpowiedz
#10
preter_m napisał(a):Cały czas jest takie obciążenie procesora, czy to tylko chwilami tak skacze?


Zajmuje wiekszośc czasu procesora, czasami to tylko przestaje. Chyba nie zależy niektórym by ich pakiet był znany i chwalony. :crazy:
Odpowiedz
#11
andrzej76 napisał(a):
preter_m napisał(a):Cały czas jest takie obciążenie procesora, czy to tylko chwilami tak skacze?


Zajmuje wiekszośc czasu procesora, czasami to tylko przestaje. Chyba nie zależy niektórym by ich pakiet był znany i chwalony. :crazy:

Cóż, to jest jeszcze beta, więc jest szansa, że to naprawią. Poza tym w teście winsevenholic na koniec informuje, że pakiet jest lekki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#12
Przetestowałem na maszynie wirtualnej i mogę powiedzieć, że wykrywalność ma na bardzo dobrym poziomie, szczególnie behawioralną. Nie obciąża uruchamiania systemu, bo ładuje tylko część procesów podczas uruchamiania, pozostałe usługi ładuje później. Jeżeli chodzi o wykorzystanie procesora, to jest dość nieciekawie, przynajmniej na maszynie wirtualnej, dość szarpie procesorem np. przy uruchamianiu programów.
Odpowiedz
#13
Czym różni się Trend Micro od HouseCall ?, bo na virustotal i w teście CRDF różnice są znaczne w wykryciu.
Odpowiedz
#14
HouseCall to skaner na żądanie.
Odpowiedz
#15
HouseCall to skaner na żądanie, ale nie wykrywa często tego co na VT niby wykrywa.

Ściągnąłem najnowszą betę HouseCall i trochę poprawili detekcje. Teraz jest taka samo jak w TrendMicro 2013, ale strasznie długo usuwa zagrożenia i nadal nie wykrywa tego co na VT.
Odpowiedz
#16
A możecie mi napisać jak tam jest z szybkością dodawania sampli do baz? Trend Micro chyba działa w chmurze... Zauważyłem, że ma dobrą heurystykę. Elwis, McAfee też tak robi. To chyba podstęp. Na virustotal często definicje trafiają dużo wcześniej niż na komputery użytkowników.
Odpowiedz
#17
Rozpocząłem test.
System bardzo szybko sie uruchamia. Średnio odczuwalny.
Bardzo ładnie zablokował po uruchomieniu w SandboxIE nienzane sobie Zboty, ale nie dał sobie rady z Fake AV.


Dodano: 09 paź 2012, 19:35

Niestety, multiszybkie wykrywanie chmury i w tym pakiecie nie istnieje. Jest zainstalowany od kilku godzin, nie doszła ani jedna nowa sygnatura.

Edit:
po uruchomieniu niektórych niewykrywanych plików, zostają one jednak usunięte definicją. Dziwna chmurka, ale aktualizowana Smile
Odpowiedz
#18
Jak wejdziesz w "O programie" to program aktualizuje się.
Odpowiedz
#19
Mógłby być w sumie jeszcze trochę lżejszySmile . Bardzo przyjazny programik.


Dodano: 11 paź 2012, 10:50

Zużycie pamięci RAM grubo ponad 100 MB. Suspicious


Dodano: 11 paź 2012, 11:34

Taki bajer dla użytkowników Facebooka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Przywróciłem wczoraj kopię systemu i zainstalowałem TM, szczerze to nawet specjalnie nie obciąża procesora, programy uruchamiają się szybko, ogólne wrażenie wydajności jest w porządku. Ale tak jak w przypadku GDaty skaner HTTP to porażka, tyle że nie jak GData opóźnia ładowanie, co po prostu strasznie zwalnia ładowanie obrazków. Natomiast tak jak Bitdefender fałszuje wyniki Speedtest.net, tyle że nie prędkość połączenia, a ping, który zamiast być w wartościach 5ms, jest 535ms. Po wyłączeniu skanera HTTP, zarówno ładowanie stron jak i wyniki na speedteście wracają do normy. A szkoda...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości