Ankieta: Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Avast
3.85%
2 3.85%
AVG
11.54%
6 11.54%
Avira
1.92%
1 1.92%
Bitdefender
0%
0 0%
Emsisoft
21.15%
11 21.15%
Eset
3.85%
2 3.85%
Kaspersky
13.46%
7 13.46%
Norton
7.69%
4 7.69%
Panda
1.92%
1 1.92%
inny lub żaden (napiszę w komentarzu)
34.62%
18 34.62%
Razem 52 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Za produkt, którego z producentów byłbyś gotów zapłacić?
#1
Witajcie,

Załóżmy, że nie są dostępne żadne darmowe zabezpieczenia.
Któremu producentowi, w takim wypadku, byście zaufali i dlaczego?
Jakie czynniki byłyby decydujące podczas wyboru?
A może w takim przypadku zrezygnowalibyście z dodatkowych zabezpieczeń?
Chciałbym, żebyście poza oddaniem głosu w ankiecie napisali nieco o Waszym wyborze Wink
Możecie wybrać 2 opcje.


Z racji tego, że opcje ankiety są ograniczone do 10, to starałem się wybrać najpopularniejszych producentów.
Odpowiedz
#2
Żaden. Po tym co widzę i co przeżyłem, nie widzę sensu płacić za takie programy. Antywirus to dodatek do ochrony jak dla mnie i wolałbym lepiej wydać swoje pieniądze.

Odpowiadając na pytania:
1. Światem rządzi pieniądz więc lepiej nie ufać nikomu, bo szybko można się nadziać.
2. Skuteczność wykrywania, leczenie, lekkość.
3. AV to dodatek do dobrego zabezpieczenia HIPS, piaskownica, wirtualizacja, białe listy.
Odpowiedz
#3
Zapłaciłbym za programy Emsisoftu. Poza atrakcyjną ceną za którą dostajemy dobre zabezpieczenie mamy świetny support Wink
Odpowiedz
#4
Ja swego czasu korzystałem z DefenseWall który jest płatny i nie żałowałem żadnej złotówki wydanej na ten program. Do kupna przekonały mnie opinie i testy na forum oraz obniżka na program. Na win 7 nie miałem wtedy żadnego dodatkowego, zainstalowanego przeze mnie zabezpieczenia i było dobrze. Teraz na win 7 64 bitowym mam między innymi SpyShelter Firewall. Kupiłem go z identycznych powodów jak poprzednika oraz dlatego, że na 64 bitach nie działa DefenseWall. Jeśli jeszcze na coś miałbym wydać moje ciężko zarobione pieniądze to byłby to Emsisoft, ponieważ ma dobrą opinię na forumWink, jeśli tylko by mi spasował, bo jak narazie nie korzystałem z żadnego programu tej firmy. A więc:
- Emsisoft
- inny tj. DefenseWall i SpyShelter
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#5
Waves97 napisał(a):Zapłaciłbym za programy Emsisoftu.


Ale po co? Jak potrzebujesz, to się chętnie wymienię o coś, info na PW.

Ja wybrałem w ankiecie AVG i Kasperkiego. AVG, bo to leciutki pakiet z dobrą wykrywalnością, przejrzystym wyglądem i miłą obsługą techniczną. Kaspersky, bo mam do niego sentyment.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#6
Norton za stosunek obciążenie/skuteczność.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#7
Zapłaciłbym za Emsisoft rewelacyjna skuteczność plus szybko działający support .
Inny program to Outpost Security Suite Pro wielki sentyment do tego programu .
Oba te programy cechuje też minimalistyczny wygląd bez zbędnych fajerwerkówWink
Odpowiedz
#8
ESET - działa stabilnie, ma bardzo dobrą wykrywalność (porządna detekcja malware, bardzo mało FP, pliki nie są dodawane do baz masowo) i bardzo dobry stosunek lekkości do wykrywalności Smile
Kaspersky - muł z kobyłą ale także dobra i szybka detekcja zagrożeń

a następnie długo nic i tylko te 2 antywirusy są wg mnie warte zakupu.

Ale jeszcze są inne 2 produkty security które cenię:
VMware Workstation - najlepiej dopracowana wirtualna maszyna (tylko droga, 180$ na ich stronie)
Sandboxie - niezwykle wygodny w użyciu sandbox
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#9
Galactico napisał(a):
Waves97 napisał(a):Zapłaciłbym za programy Emsisoftu.


Ale po co? Jak potrzebujesz, to się chętnie wymienię o coś, info na PW.

Ja wybrałem w ankiecie AVG i Kasperkiego. AVG, bo to leciutki pakiet z dobrą wykrywalnością, przejrzystym wyglądem i miłą obsługą techniczną. Kaspersky, bo mam do niego sentyment.


Przeczytaj treść pierwszego postu. To są przypuszczenia Wink Jeśli miałbym coś kupywać to byłby to Emsisoft. Nie zrozumiałeś chyba o co chodzi .
Odpowiedz
#10
McAfee- niskie ceny, godna jakość obsługi,brak cudowania z jakością ochrony nawet w najtańszych pakietach.
Kaspersky- trzeba się bardzo postarać by złapać przy nim Trojana, świetna jakość obsługi technicznej.
Emsisoft /Norton- zagrożenia typu Live Security potrafią skosić heurystycznie bez jakichkolwiek problemów.
Odpowiedz
#11
Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa, które nie odbiegają stopniem zabezpieczeń od płatnych, (jeśli się odpowiednio korzysta z kompa) do tego wszelkiej maści konkursy oraz strony gdzie wystarczy się zarejestrować i odpowiednio poprosić lub strony gdzie rozdają zupełnie za friko legalne klucze zarejestrowanym. Wiem to z własnego doświadczenia mnie ktoś pomógł to i ja staram się pomagać (w miarę możliwości).“Szukajcie a znajdziecie proście a będzie wam dane” od i cała filozofia.
Myślenie to ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu.
Odpowiedz
#12
al65 napisał(a):Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa

W pierwszym poście mamy hipotetyczne założenie, że nie ma darmowych programów zabezpieczających.
Odpowiedz
#13
ktośtam napisał(a):
al65 napisał(a):Nie zapłaciłbym ani złotówki za żaden z programów, bo są za drogie przynajmniej dla mnie. Darmowych odpowiedników jest masa

W pierwszym poście mamy hipotetyczne założenie, że nie ma darmowych programów zabezpieczających.

Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .
Odpowiedz
#14
TASMAN napisał(a):Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .

Wytłuściłem tekst Cool
Odpowiedz
#15
ktośtam napisał(a):
TASMAN napisał(a):Widocznie dla nie których trzeba było napisać to drukowanymi literkami .

Wytłuściłem tekst Cool

Być może hipotetycznie specjalnie przeoczyłem tą linijkę. Lol
Myślenie to ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu.
Odpowiedz
#16
Być może ja hipotetycznie dam warna za pisanie postów niezgodnych z tematem i wtedy będzie spokój?



Hm... ja bym postawił na Nortona. Przy włączonym myśleniu najkorzystniej widzę go pod względem jakość / cena, w szczególności za małe obciążenie komputera.
Odpowiedz
#17
Ja bym stawiał jednak na programy typu AppGuard, Sandboxie Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#18
Emisoft i/lub AppGuard.
EMSI za jakość ,support, niską cenę, skuteczność, w miarę szybki rozwój, częste i szybkie aktualizacje.
AppGuard za lekkość, za ochronę offline, za niezawodność.
Odpowiedz
#19
Sporo: Sandboxie, Emsisoft, Defensewall, Acronis.
Odpowiedz
#20
Głosowałem "inny lub żaden"...lubię wiele programów, które są płatne i których używam dzięki promocjom czy konkursom, ale jak wiadomo nie to jest pewne źródło ich pozyskiwania. Często się zastanawiałem, czy wydałbym "grosz" na nie w normalnym trybie i chyba zawsze znajduję odpowiedź NIE Smile Poza jednym programem - to Shadow Defender.
W zależności od kategorii programumożemy mieć więcej lub mniej odpowiedników darmowych, ale zawsze jakiś się znajdzie i to mnie w zupełności satysfakcjonuje. Tak sobie myślę, że im więcej wiemy na temat bezpieczeństwa (infekcje, metody zapobiegania i ochrony, leczenie...) tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że mając mniej lub bardziej doskonałe mechanizmy systemowe, do tego zdrowy rozsądek i odpowiednią wiedzę, to tym mniej - lub wcale - możemy wydać na oprogramowanie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości