Darmowy zestaw z możliwością wyłączenia..
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64 HP

Zastosowanie:
Przeglądanie Internetu, bankowość elektroniczna, praca biurowa, aplikacje muzyczne.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor i3 M350, 4 GB DDR 3

Kolejny mój temat w dziale..
Prędzej miałem Pandę Cloud 2 pro i doinstalowałem OA, ale pojawiły mi się problemy - wykorzystanie procesora sięgało przy ładowaniu utworów do biblioteki muzycznej programu Serato (aplikacja dla dj) 100% i po pewnej chwili gasł laptop (domyślam się iż ze względu bezpieczeństwa, aby ratować procesor).
Próbowałem kierując się radami ktośtam posprzątać system, ale niestety poszła reinstalka systemu.

Obecnie system stoi goły (ma nawet wyłączony windows defense), przeskanowny Malwarebytes - brak zagrożeń.

System często czyszony CCleaner, Defragmentacja na poziomie max 5%, zbędne usługi wyłączone.

I teraz nie wiem co zainstalować, aby nie było problemów. Dobrze jakby możliwe było ręczne wyłączenie zestawu, ale tak by znikł z procesów
i nie zużywał zasobów kompa (Comodo tak się da o ile pamiętam), to wtedy będę bez problemu korzystać z aplikacji muzycznych.

Wstępnie zauważyłem, że jest promo na Nortona 2012 AV na pół roku. Ale nie wiem czy potrzebuje AV na stałe..
Skanuje Himtanem, Malwarebytes i CCE raz na jakiś czas. Jeśli tak to dobrze jakby był mało odczuwalny.
Jakieś propozycje?

Panda + OA wydawał mi się pełnym zestawem, ale nie wiem czy to był jakiś konflikt ich czy jak..
Aplikacje w OA miałem jako Trust zaznaczone.. Jedynie utwory były nie dodane, bo chyba się nie da (w końcu to nie aplikacja)
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#2
Norton AV to naprawdę leciutki program i na 100% nie zauważysz jego działania.
Co do FW, to ten z W7 jest całkiem przyzwoity i wymaga jedynie pewnego "dopieszczenia. Jak to zrobić, poczytasz tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Myślę, że jeżeli zastosujesz się do powyższego, to powinno w zupełności wystarczyć. Chodzi chyba przede wszystkim o komfort użytkownika a nie bunkrowanie się za wszelką cenę Wink
Odpowiedz
#3
Aby było lekko proponuję UAC zostawić na domyślnym poziomie, dołożyć EMET, Sandboxie i WinPatrol. Myślę, że wersje darmowe powinny wystarczyć.
...
Odpowiedz
#4
EMET ?
Ciekawi mnie ten norton, ale nie wiem jak z FW..
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#5
Na temat EMET:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#6
ktośtam ale że wystarczy utworzyć tylko te dwie reguły? plus ustawienia ogólne zmienić ? - pytam o FW z win
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#7
A Comodo bez AV? Nie będzie skanował na bieżąco.
Odpowiedz
#8
No do Comodo nie miałem zastrzeżeń. Używałem ponad rok, a zmieniłem z racji na instalację Pandy pro 2 i dobrych opinii o Online Armor..
A co jest skuteczniejsze OA czy Comodo ?
Może zainstaluje samo OA i zobaczę co będzie się dziać..
Tylko co za AV?

Panowie takie pytanie - jak w Sandboxie postawie OA, to będzie normalnie działać ?
Tzn. Czy nie zrobi mi to śmieci w systemie i w razie czego będę mógł szybko wyczyścić system z OA, jeśli będzie powodować problemy ?

Mam nadzieje, że jasno napisałem o co mi chodzi..
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#9
Co jest skuteczniejsze to trudno stwierdzić - jak kto lubi.
Ja niestety nie używałem OA - podobno potrafi być ciężki.
W Comodo tak naprawdę ciężkie są aktualizacje, ale jakbyś nie używał AV...
Odpowiedz
#10
No to fakt - AV bywa ciężki.. Za OA przemawiają dodatkowe moduły zabezpieczające..
Znowu Comodo bez problemu można "zgasić" co jest dla mnie ważne.
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#11
Comodo jest dla osoby zainteresowanej bezpieczeństwem swojego systemu,
OA dla geeka zainteresowanego bezpieczeństwem swojego systemuCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Jakby nie używał AV, to w sumie i jeden i drugi będzie dobry...OA ma podłączenie do chmury Emsisoftu - Anti-Malware Network - i przydatny tryb Run Safer...Comodo też ma swoją chmurkę i jeszcze piaskownicę. Niestety...dla mniei może dla innych...Comodo ma strasznie "pokręconą" architekturę modułów...OA jest klasycznie prosty i ma tradycyjny "twardy" HIPS, co mi znacznie bardziej odpowiada.
@morphiusz...
"geek" to pobrzmiewa czasem ironiczno-pejoratywnie, a teraz w Twoich ustach jestem pewien, że tak jestTongue
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Ponownie się myliszGrin
Zwyly user moze czasami meczyc sie z OA...moze narobic wiecej szkody niz dobrego. W rekach doswiadczonego uzytkownika jest to bardzo dobre narzedzie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Ale nie tak dawno ktoś mi pisał, że w OA nie ma zbytnio co konfigurować, więc jak można namieszać ?
Właśnie porządny FV + jakiś lekki AV w real-time by się przydał.. No chyba że FV będzie na tyle dobry, że do systemu nic nie wpuści..
Ale wiadomo że zostają nośniki zewnętrzne..
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#15
Sparafrazuję Cię
"Zwykły user może czasami męczyć się z Comodo...może narobić więcej szkody niż dobrego. W rekach doświadczonego użytkownika jest to bardzo dobre narzędzie"
Prawda, że pasuje?Cool
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Ehhh no właśnie nie wiem czy Comodo.. OA zrobił na mnie dobre wrażenie..
HIPS jakby lepszy..
A ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie o instalcje OA w sandboxie?
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#17
Tylko się nie przestrasz gdy OA Cię zasypie ostrzeżeniami, że Hitman Pro czy winrar chcą zrobić zrzut ekranuCool . Nie blokuj, bo jeszcze sie zcrashują.
Różnica w odeczuwalności HIPSa między OA a Comodo jest taka, bo Comodo domyślnie nie jest ustawiony tak aby zasypać użytkownika komunikatami. Tutaj działa jakby automatycznie tryb ograniczeń (odpowiednik Run Safer OA) uruchamiając potencjalnie niebezpieczne aplikacje bez pełni praw do modyfikacji systemu ergo jego infekcji gdy plik okazuje się być złośliwym. Możesz skonfigurować go tak abyś miał klasycznego HIPSa w dowolnym układzie - czy pytającego tylko o potencjalnie niebezpieczne aplikacje (tj. nieznane) czy nawet o te, ktore zostaly zdefiniowane przez Comodo jako bezpieczne (znadjuja sie na bialej liscie w chmurze, na liscie zaufanych wystawców, itd. itp.) OA to bardzo dobry program...dla fanów ostrych zabezpieczeń i klikania (nie obrazicie się OAowcy? Grin). Przynajmniej takie są moje doświadczenia z używania OA już w kilku wersjach. IMO Comodo to optymalna ochrona.


ichito napisał(a):Sparafrazuję Cię
"Zwykły user może czasami męczyć się z Comodo...może narobić więcej szkody niż dobrego. W rekach doświadczonego użytkownika jest to bardzo dobre narzędzie"
Prawda, że pasuje?Cool



Trafna parafrazaSuspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Nie obrażam się Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Tylko trzeba się zastanowić dla kogo to jest?
Ja się czuje przez Comodo dość dobrze chroniony a nie wali komunikatami ciągle.
Klasyczny twardy HIPS może i jest super bezpieczny no ale chyba nie ma co popadać w paranoje...
Odpowiedz
#20
X26 napisał(a):Tylko trzeba się zastanowić dla kogo to jest?
Ja się czuje przez Comodo dość dobrze chroniony a nie wali komunikatami ciągle.
Klasyczny twardy HIPS może i jest super bezpieczny no ale chyba nie ma co popadać w paranoje...


Dla kogo? Tak jak wspomnial Ichito dla osob ceniacych sobie kontrole, extra bezpieczenstwo, troche mniej wygodne uzywaniaCool
Mówiłem, że dla geeków i to nie było ironiczne.Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości